Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Corsa B 1.2 r.94, zapala mi sie kontrolka diagnostyczna

16 Maj 2009 19:13 7910 27
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich, mam następujący problem, po przejechaniu jakiś 10km zapala mi sie kontrolka diagnostyczna. Po za tym corsa mi więcej pali i ma mniej mocy. Poczytałem trochę na forach i znalazłem jak samemu można sprawdzić kody błedów metoda (zworki)

Wyskoczyły mi następujące błędy:

24-czujnik prędkości pojazdu lub jego obwód,
    25-wtryskiwacz1 lub jego obwód, wysokie napięcie,
    44-sonda lambda lub jej obwód, za uboga mieszanka paliwowo-powietrzna,
    47-przekażnik pompy powietrza lub obwód, niskie napięcie.

Tyle tego jest, że nie wiem co z tym zrobić, wiec proszę was o pomoc!

Poprawiono temat na regulaminowy, znaki diakrytyczne, przecinki, spacje, pisownię!
    Zdania rozpoczynamy wielką literą.
    [_P_]
  • Poziom 42  
    Zajmij się na początek tym 44
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    a co z tym 25 ?? moze przez to on tak duzo pali ??

Dodano po 2 [minuty]:

elektrit napisał:
    Niech zajmie się czyminnym, 47 to pozycja zaworu EGR tam trza wsadzić łapy.

a co do tego to trzeba wymienic wyczyscic ?? bo kurcze mam takich inteligentych mechanikow ze nawet hamulcy nie potrafia do kupy poskladac i postanowilem sam sie za to zabrac
  • Poziom 9  
    aha no to juz cos wiem a z ta sada to co zorbic moze ktos mi wytlumaczy jak usunac te bledy moze ktos sie spotkal juz z nimi i ma jakies doswiadczenie bo samochodzik smigal jak glupi a teraz sie muli jak bym z tone smieci za nim ciagna....
  • Poziom 33  
    Dobre rady są nie zrozumiane. Sonda nie jest przyczyną, tylko skutkiem. Mało kto to pojmuje z ,,szoferów,, Naj lepiej niech wymieni to co błedy wskazują. I niech nie mówi że ma mało inteligentnego mechanika.
  • Poziom 9  
    janusz2008 napisał:
    Dobre rady są nie zrozumiane. Sonda nie jest przyczyną, tylko skutkiem. Mało kto to pojmuje z ,,szoferów,, Naj lepiej niech wymieni to co błedy wskazują. I niech nie mówi że ma mało inteligentnego mechanika.

powiem tak poszedlem do jednego goscia co ma komuter i inne pierdoly do robienia samochodzikow i podpia moja corse pod kompa i dupa mowi ze nie moze sie z samochodem polaczyc i co oczywiscie mowi ze uszkodzony jest komputer to go wysmialem bo z tego co sie orjetuje to raczej bez kompa samochod by nie ruszym moge sie mylic..... a jak sie ustawia mieszanke powietrzno-paliwowa?
  • Poziom 36  
    Inteligentni mechanicy są od naprawiania hamulców, a nie hamulcy...
  • Poziom 9  
    wiadomo o co chodzi.... a co z tym wtryskiem co to moze byc z tym nie tak??
  • Poziom 9  
    i tu cie zaskoczę brak gazu..
  • Poziom 9  
    elektrit napisał:
    No to ciekawe!
    zazwyczaj 25 jest przez brak emu, jak i 44

to moze poradzisz co z tym zrobic gazu nie bylo na 100% bo samochodzik jest od nowosci w mojej rodzinie i nikt w nim gazu nie montowal
  • Poziom 9  
    Ok to jeszcze mam jedno pytanie odnośnie spalania blisko 11litrow/100km i braku mocy co możne być największa przyczyna ?? oczywiście z tych błędów.

Zdania rozpoczynamy wielką literą, a kończymy?
    Proszę to poprawić.
    Następne będzie upomnienie!
    Nie kasować wpisów moderacyjnych!
    [_P_]
  • Poziom 42  
    Pisząc na początku o błędzie 44 przecież nie miałem na myśli od razu sondy.
    Aby interpretować odczyty błędów trzeba mieć doświadczenie.....
    44- ciśnienie paliwa, wydatek pompy, filtr paliwa, sama pompa, zanieczyszczony zbiornik, przegrzane styki w przekaźniku pompy z tąd uboga mieszanka
    Ale bez dobrej diagnostyki nic nie wyjdzie.....
    Tak, że nasze porady są tylko naprowadzaniem....a reszta...to nasze chore żądze :)
  • Moderator Samochody
    autoas napisał:
    44- ciśnienie paliwa, wydatek pompy, filtr paliwa, sama pompa, zanieczyszczony zbiornik, przegrzane styki w przekaźniku pompy z tąd uboga mieszanka

Albo lewe powietrze, wystarczy dziurawy wężyk.
  • Poziom 33  
    Buśka ładna, ja takich rzadzy nie mam. Pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    a jak wtrysk wyczyscic? moze mi ktos powiedziec?
  • Poziom 9  
    jeszcze metody zmywarki nie znalem ale i tak jej nie mam wiec szczotka będzie najlepszym rozwiązaniem
  • Poziom 9  
    ok ale nie naprawde to jakos da rade to wyczyscic??
  • Poziom 9  
    Już sobie z tym poradziłem samochód sie lepiej zbiera ale jeszcze dużo pali może coś pomożecie ?
  • Poziom 2  
    Jak sobie poradziłeś? Przede wszystkim tak jak koledzy mówili wyczyść zawór EGR (od niego pochodzi błąd 47). Zastanawiający jest nr 24, prędkościomierz działa?