Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PIC16F73 jak zrobić PWM? Jak to zrobić tak jak na rysunku?

16 Maj 2009 22:00 3171 4
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich, mój problem polega na tym, że nie mogę uzyskać sygnału o zmiennym wypełnieniu w taki sposób, że jak na wyjściu CCPR1L jest wysoki sygnał to na wyjściu CCPR2L ma być niski. Zmienne wypełnienie potrafię zrobić, ale nie wiem, jak odwrócić drugi sygnał, aby było tak jak na rys. 1:
    Wychodzi mi tak jak na rys. 2:

Dodam, że piszę w asm.

Zdania rozpoczynamy wielką literą, przecinki!
    Proszę to poprawić.
    Nie kasować wpisów moderacyjnych!
    [_P_]
  • Poziom 42  
    Wg mnie nie da się, oba PWM są obsługiwane przez jeden licznik. Mogę zaproponować:
    1. software PWM
    2. jakiś prosty negator
    3. lepszy układ PIC, chyba widziałem takie modele gdzie można odwracać zbocza
  • Poziom 9  
    Nie pocieszyłeś mnie :/ ale dziękuję za odpowiedź, myślałem może żeby zrobić to na dwóch timerach, wyglądało by to mniej więcej tak: TMR2 pracował by normalnie z CCPR1L, a do TMR1 wpisywał bym wartość taką samą jak wypełnienie w CCPR2L, w ten sposób TMR1 odliczał by czas trwania wypełnienia CCPR1L, dawał przerwanie i startował CCPR2L, ten z kolei kończył by się w momencie przerwania przez TMR2 i tak dalej. Co o tym myślisz ??
  • Poziom 42  
    kodi_tk napisał:
    Nie pocieszyłeś mnie :/ ale dziękuję za odpowiedź, myślałem może żeby zrobić to na dwóch timerach, wyglądało by to mniej więcej tak: TMR2 pracował by normalnie z CCPR1L, a do TMR1 wpisywał bym wartość taką samą jak wypełnienie w CCPR2L, w ten sposób TMR1 odliczał by czas trwania wypełnienia CCPR1L, dawał przerwanie i startował CCPR2L, ten z kolei kończył by się w momencie przerwania przez TMR2 i tak dalej. Co o tym myślisz ??
    Mam wrażenie że to by zadziałało.
  • Poziom 9  
    Jutro postaram się to zasymulować, o efektach napiszę na forum :)