Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmywarka Electrolux ESL 499 Migająca dioda zasilania ??

basowiecksztylon 16 May 2009 22:38 8579 5
IGE-XAO
    basowiecksztylon
    Level 11  
    Witam,
    jestem posiadaczem zmywarki Electrolux ESL 499. Wszytsko było ok stała ok dwóch miesięcy. Potem została przewieziona do innego mieszkania. Dzisiaj zasypałem ją solą, nalałem nabłyszczacza, włączyłem On/Off i na wyświetlaczu pojawiła się "1" a wraz z nią miga dioda zasilania. Zmywarka nie reaguje na przyciski-nic się nie zmienia. Nie mam pojęcia co się mogło stać. Może ktoś ma jakis pomysł jak sobie z tym fantem poradzić?
    Pozdrawiam
  • IGE-XAO
  • Helpful post
    basgol
    Level 23  
    Najpierw trzeba sprawdzić działanie zamka ( również mikrowyłącznika ) drzwi .
  • IGE-XAO
    rafam
    Level 12  
    A czy resetowałeś programy ?Wg.instrukcji należy nacisnąć i przytrzymać przez dwie sekundy przycisk trójkąt w kole . Natomiast na stronie fabrycznej podają 6 sekund w modelach do 2004
    ajac
    Level 11  
    Witam
    Chciałbym dołączyć i potrzymać temat mam , walczę z tym samym problemem w takowej zmywarce. przeprowadziłem w niej wszelkie
    możliwe przeczyszczanie , kanalików ,wężyków itp sprawdziłem stycznik zamka drzwiczek i nic . Sytuacja wygląda tak że zmywarka potrafi skutecznie działać dwa lub trzy raz aż za którymś razem zawiesza się
    wyświetla program 1 , miga dioda zasilania nie reaguje na przyciski.
    Jedyny możliwy sposób przywrócenia pracy sterownika to odłączenie przewodu z wiązki G (pomarańczowy przewód oznaczony G6 , który jest podłączony do elektrozaworu zasobnika soli). po tej operacji sterownik funkcjonuje można wybierać programy itp , start programu ,przyłączenie przewodu z powrotem i zmywarka śmiga do czasu następnego zawieszenia. Szuka schematu elektroniki , plik na elektrodzie nie zawiera schematu sterownika .
    basowiecksztylon
    Level 11  
    basgol wrote:
    Najpierw trzeba sprawdzić działanie zamka ( również mikrowyłącznika ) drzwi .

Po sprawdzeniu zamka (ma skłonność do przeskakiwania) i przywróceniu go we właściwe położenie wszystko wróciło do normy.
    Dziękuję za pomoc i pozdrawiam!!
    mariV
    Level 10  
    U mnie świeciła się "5" i po resecie też zadziałało.
    Czyli na "5" też działa :)
    Dzieki "rafam" za pomoc