Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BlueTooth > Wzmazniacz > Samochód ?

17 Maj 2009 02:03 1286 4
  • Poziom 14  
    Witam

Chodzi o to że chcę sobie zrobić z komórki player, i zestaw głośno mówiący.

Nie mam radia w samochodzie i nie chcę mieć bo zara ukradną :).

W tym celu wymyśliłem coś takiego:

Jakieś lepsze słuchawki bluetooth najlepiej na 12volt

Dobrać się do nich, wyprowadzić sygnał stereo, wraz z zasilaniem, zasilanko do akumulatora, pod sygnał stereo mały wzmacniacz samochodowy, - i tu pytanie, można samemu zrobić ?, bo te na allegro to po 800vat a mnie taki nie potrzebny.

Z wzmacniacza samochodowego na kostki > do głośników.
    Tutaj problem bo nie mam schematu kostek - jak to sprawdzić ?, bateria r9 i po kolei sprawdzać który trzeszczy ?, tutaj znów kolejne pytanie, czy jesli w samochodzie mam 4glosniki to znaczy ze jest stereo tylko puszczone na 4głośniki czy to znaczy że mam qwadro ?, głupie pytanie ale nie wiem.

no to tyle, będę wdzwięczny za nakierowanie na poprawną trasę
    :D
  • Poziom 26  
    W samochodzie masz stereo, puszczone na 4 głośniki. Kup sobie dwie rzeczy. Po pierwsze radio starego typu na kasetkę, takiego nikt ci już nie ukradnie, a są to całkiem dobre urządzenia. Ja mam takie cudo SONY, potrafi nawet zmieniarkę CD obsłużyć. Po drugie kup sobie transmiter FM z bluetooth. Wsadzasz to w gniazdo zapalniczki i wstrajasz się w wolną częstotliwość w radiu, i gotowe. Urządzenie obsługuje większość telefonów, pozwala słuchać mp3 i odbierać rozmowy, są również wersje z pilotem pozwalającym na wybranie numeru. Poszukaj na allegro, drogo ci to nie wyjdzie (transmiter 140-180zł, jest fajny model na gęsiej szyjce, ma USB i czytnik SD, radyjko za 30-50 zł), niestety podawanie linków nie zgadza się z tutejszymi zasadami.
  • Poziom 14  
    thx, zastanowie się jeszcze nad tym rozwiązaniem - możesz podesłać link na pw?.

problem tylko jak dostosować kostki do radia i na odwrót ?
  • Poziom 26  
    Kostki do radia? Transmiter nie ma połączenia z radiem, sygnał przesyłany jest na FMie. Chyba, że chodzi o połączenie radio-głośniki. Tu ci nie pomogę, musisz poszukać.
  • Poziom 14  
    Tak chodziło mi o radio>głośniki o te kostki...
    ok mam schemat.