Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nissan Primera 1.8 2001r. Odczyt kodów błyskowych.

17 May 2009 03:18 10995 6
  • Level 11  
    Witam wszystkich.Przed zadaniem mojego pytania spędziłem ładnych parę godzin na przeszukiwaniu forum,było kilka podobnych tematów,niestety nie trafiłem nigdzie na odpowiedz na nurtujące mnie pytanie.Chodzi o złącze diagnostyczne w mojej Primerze 01r.Ten rocznik podpada już z tego co się orientuję pod OBD2.Widziałem tu gniazda OBD2 o kształcie trapezowym,ale nigdzie takiego jak w moim aucie.Jakiego rodzaju jest moje gniazdo?Szukam informacji poniewaz chciałbym odczytać kody błyskowe-świeci mi się Check Engine.W gniazdach o kształcie trapezowym można to wykonać poprzez piny 1 i 8. Jak jest w moim przypadku?Jest to wykonalne?Jeżeli tak, to jak to wykonać?Będę bardzo wdzięczny za wszelką pomoc w moim problemie.Pozdrawiam. To jest to zagadkowe gniazdo,znajduje się pod półką,pod bezpiecznikami,Wypiąłem w celu lepszej prezentacji.Nissan Primera 1.8 2001r. Odczyt kodów błyskowych.
  • Level 12  
    Na zdjęciu gniazdo wygląda na prawidłowe. Wtyku obd16 raczej nie da się tam odwrotnie przyłączyć. Do odczytania kodów trzeba zmostkować na ok 2 sek dwa dolne (na zdjęciu) skrajne piny.
    Pozdrowienia
  • Level 19  
    kwansterp jednak działa ten sposób ze zworką :http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.php?t=31623&highlight=obd2+b%B3%EAdy
  • Level 22  
    Artur h wrote:
    kwansterp jednak działa ten sposób ze zworką :http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.php?t=31623&highlight=obd2+b%B3%EAdy

Pomyliłem się.
    No faktycznie jest taki sposób czytania kodów błędów, jednak nie z wszystkimi autami to działa.
  • Level 11  
    Właśnie chodzi o to, że tam jest mowa w większości o tych gniazdach trapezowych,kolega który pytał się o gniazdo mojego rodzaju równiez nie uzyskał odpowiedzi.Tak na marginesie to z forum nissana odesłali mnie do Was jako fechowców bo im już się skończyły pomysły.Nie da się tego ugryżć bez kupienia sprzętu?Te piny w trapezowym odpowiadają 1-ING 8-CHK jak dobrze pamietam.W service manual-u do primery P11.144 nie ma nawet schematu takiego gniazda jak moje,trapezowe owszem.
  • Level 22  
    Damvic2 wrote:
    Właśnie chodzi o to, że tam jest mowa w większości o tych gniazdach trapezowych,kolega który pytał się o gniazdo mojego rodzaju równiez nie uzyskał odpowiedzi.Tak na marginesie to z forum nissana odesłali mnie do Was jako fechowców bo im już się skończyły pomysły.Nie da się tego ugryżć bez kupienia sprzętu?Te piny w trapezowym odpowiadają 1-ING 8-CHK jak dobrze pamietam.W service manual-u do primery P11.144 nie ma nawet schematu takiego gniazda jak moje,trapezowe owszem.

No faktycznie, dokładnie przyjrzałem się na to Twoje gniazdo i ono nie jest trapezowe. Ale widać że ma 16 pinów. Powinno zachowywać się jak standardowe OBD2. Dla pewności sprawdź czy na pinie 16 jest prąd, oraz czy na 4 i 5 jest GND. Jeśli tak jest to na 7 pinie masz linie K.
    Standardowa wtyczka nie wejdzie, ale można połączyć za pomocą pinów