Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer Aspire 5920G - ciemność na matrycy i mon. zewnętrznym

17 Maj 2009 09:25 4521 6
  • Poziom 14  
    Włączyłem dziś laptopa i nic sie nie pokazało na ekranie(ciągle czarno a wczoraj było ok.)nawet do poziomu Biosu sie nie pokazuje.
    Skończyła mi sie już gwarancja tak wiec samemu musze szukać rozwiązania (rok czasu dał mi Acer).
    Podłączałem go też do monitora LCD i nic.
    System wydaje mi sie ze pracuje i windows sie załącza bo i go zgaszę przyciskiem na kliknięcie i klapką.

Mi się wydaje ze może to być karta grafiki tylko nie wiem czy ten laptop ma zintegrowaną to jest układ GF 8600M GT Napiszcie czy można ją wymienić jak coś czy tylko serwis? I ewentualnie ile może kosztować nowa karta do laptopa taka samo lub lepsza jak sie da.

Nie wiem czy to pomocne ale jakieś 3 miesiące temu zaczął też mi wyskakiwać taki komunikat STEROWNIKI EKRANU PRZESTAŁ DZIAŁAĆ ALE ODZYSKAŁY SPRAWNOŚĆ....

Podaje linka do mojego laptopa i jego parametry w razie co - http://www.e-price.ro/Notebook-uri/acer/Noteb...920G-Centrino-Duo-T5250-1-5-GHz-LX-AGS0X-187-

Model
    ASPIRE 5920G-1A1G16N
    PROCESOR -Core Solo
    Model
    T5250 1.5 GHz FSB667 MHz L2 Cache2 * 1024 Kb

Chipset video
    NVIDIA GeForce Go 8600M GT 1280 x 800 pixeli GDDR2 256 MB

MEMORIE
    DDR II 1 x 1024 MB 1 x 2048MB

HARD DISK
    S-ATA, 5400rpm 160 GB

Gigabit Ethernet 10/100/1000 Modem56K V.92
    Wireless Intel 4965 802.11 a/g/n
    Bluetooth Da, v2.0
    Infrared 1 x IEEE 1394
    Porturi 1 x RJ11 Modem jack, 1 x RJ45 LAN Jack,

Vista Home Premium

Tytuł tematu zmieniłem na regulaminowy.
    mat_ed

• Poziom 32  
    Witam !
    W każdym laptopie jest hardware-owe przełączanie pomiędzy ekranami (zwykle przycisk FN + któryś funkcyjny - u mnie np F 8), Sprawdź, czy w laptopie masz jakiś klawisz funkcyjny do przełączania monitora z wbudowanego na zwewnętrzny i spróbuj go użyć.
    Może to być sekwencja klawiszy (Fn + Coś tam...) - różnie w różnych laptopach.
    Dodatkowo możesz sprawdzić w BIOS-ie, czy jest pozycja określająca aktywny monitor.
    Często jest i można ustawić trzy różne wartości (Auto, LCD(Internal), Both (wbudowany i zewnętrzny).
    Pozdrawiam !
    Robert
  • Poziom 14  
    Niestety mam te Fn ale nic nie daje. Do biosy tez nie moge wejść bo po ciemku nic nie zrobię.
    Ciężko w tym laptopie wymienić grafikę?

• Poziom 32  
    Witam !
    Zależy jaka miałeś ustawioną rozdzielczość jeszcze, bo być może, że zewnętrzny monitor nie będzie na niej chodził, próbowałeś różnych klawiszy z FN ?
  • Poziom 14  
    Wklikałem wszystko co możliwe. Vista napewno działa bo wydaje dzwiękiz z siebie jak cos odłączam czy podłączam i że się uruchamia też jest ta melodyjka na starcie...
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 14  
    Kolego już po kłopocie oddałem laptopa do serwisu po wykonaniu tel. do sklepu dowiedziałem sie że gwarancji jest 2 lata dla osób prywatnych i 1 rok dla firm. Ale usunąłem wcześniej partycje recowery i stresowałem sie, że już straciłem gwarancje na szczęście powiedzieli, że sie tym nie przejmują. W sklepie wstępnie stwierdzili uszkodzoną kartę grafiki.