Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

peugeot 306 problemy z zegarem

eit 17 Maj 2009 11:42 4337 6
  • #1 17 Maj 2009 11:42
    eit
    Poziom 17  

Witam

Peugeot 306 1,9 TD 97r.
    - licznik kilometrów (przebiegu i licznik trasy dziennej) nie działa . jest to licznik analogowy tzn przesuwające sie cyfry na rolkach a nie wyświetlacz.
    - obrotomierz szaleje Tzn. po odpaleniu zimnego silnika np. rano działa normalnie przez parę km, potem chwilę poskacze i wskazuje już ciągle 0. Czasem na trasie powiariuje sobie tzn poskacze pokazując jakies dziwne obroty. Ale większość trasy leży spokojnie na 0
    -Wskaźnik paliwa zawyża o jakieś 1/4 baku tzn jak zapala się rezerwa to jest jakieś 1/4 baku, jak naleję do pełna to wychodzi poza zakres full. (wydaje się że to nie jest kwestia samego czujnika w baku i np. zawieszenia sie pływka)

Zabieram się za demontaż licznika, przeczyszczenie kostek itd . Ale czy to konieczne ?
    Czy licznik do wymiany czy może też być coś poza deską ?
    Czy szalejący obrotomierz to może tylko kwestia wyczyszczenia styków od GMP ? czy wymiany (czy to można wymienić ?) czy raczej problem w zegarach

Z ciekawostek dodam jeszcze : Bo wbiciu biegu wstecznego światło wstecznego pali się niezależnie czy zapalony silnik czy włączone światła itp
    Czyli lepiej nie zostawiać wbitego wstecznego na postoju, bo po zgaszeniu silnika, zgaszeniu świateł i zamknięciu auta światła się ciągle palą i może rozładować akumulator

0 6
  • #2 17 Maj 2009 12:50
    dominik.87
    Poziom 9  

jak dla mnie licznik masz do wymiany jezli chodzi o wskaznik paliwa to napewno nie jest to plywak bo gdyby sie zawiesil to wskazywal byn nonstop jedna pozycjeco do obrotomierza i liczby kilometrów to z tego co wiem skoro jest licznik analogowy to jest to na takiej lince wiec moze ona jest do wymiany pozdrawiam

0
  • #3 17 Maj 2009 15:50
    eit
    Poziom 17  

Ale prędkościomierz działa ok, więc linka jest raczej ok.
    O ile jest tam linka bo wiem że w P306 były wersje z linką i bez z pomiarem elektonicznym

0
  • #4 17 Maj 2009 16:27
    autoas
    Poziom 42  

Ja kiedyś jak rozbierałem w 405, bo też nie liczył, a predkościomierz działał to okazało się że był sklejony kropelką - to tylko plastikowe zębatki, albo się coś połamało, albo ktoś "kręcił" licznik i połamał

0
  • #5 01 Cze 2009 18:31
    eit
    Poziom 17  

Dowiedziałem się że w tym aucie nie ma linki tylko licznik elektroniczny.
    Czy to znaczy, że prędkościomierz zasilany jest jakimś silniczkiem (lub wskaźnik wychyłowy) a licznik drogowy poprzez jakieś przekładnie obraca się ? Czy jest jakiś osoby silniczek do obrotu licznika drogowego (km)

0
  • #6 15 Cze 2009 12:30
    eit
    Poziom 17  

Licznik zdemontowałem, wszystkie styki, kabelki poczyściłem. To samo ze stykami na liczniku, zdemontowałem też układy prędkościomierza i obrotomierza i przejechałem stacją lutowniczą luty ( w razie zimnych lutów itd).
    - Wskaźnik paliwa działa już normalnie
    - Obrotomierz działa lepiej tzn większośc czasu dobrze pokazuje ale od czasu do czasu zdarza się że wskazówka na monent spada lub na dłużej do 0. Czyżby sam czujnik wału ?
    - Licznik drogowy- km nie działa więc sądzę że jest uszkodzony i trzeba wymienić całe zegary lub samą część prędkościomierza z licznikiem km (nie ma linki, licznik elektroniczny).

Pytanko czy licznik drogowy jest sterowany tymi samymi impulsami/sygnałem co prędkościomierz ? Czy jest jakiś osobny czujnik bo prędkościomierz działa więc wydaje się że to wina samego licznika drogowego

0
  • #7 11 Maj 2010 17:16
    eit
    Poziom 17  

Dodam że wyczyściłem ten czujnik obrotomierza ( siedzi od dołu gdzieś przy kole zamachowym) i działa o wiele lepiej. Tzn czujnik wyciągnełem, oczyściłem dokładnie - był zabłocony i w oleju potem jeszcze rozpuszczalniekiem. Wyczyściłem też otwór w którym był zamontowany.
    Poprawiło się znacznie. Tzn czasem jeszcze szaleje ale przez 95% czasu działa OK.

1
  Szukaj w 5mln produktów