Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ELECTROLUX EW 1066 F błąd E21

17 Maj 2009 14:09 7283 5
  • Poziom 9  
    Witam.
    Moja pralka ELECTROLUX EW 1067 F ( nie jak w temacie 1066, ale to chyba prawie to samo) przestała dzisiaj działać.
    Po praniu nie wypompowała wody. Żona wyczyściła filtr, był zabrudzony, ale nie pomogło. Woda cały czas jest w bębnie. Odkręciłem filtr, za filtrem było sporo brudu (chyba proszek nie rozpuszczony). Wlałem wodę przez filtr i pompa ją odpompowała, ale z bębna woda nie schodzi. Wszedłem w tryb serwisowy i kod błędu to E21. Co to za awaria?
    Jak można otworzyć drzwiczki, pranie cały czas w bębnie?
    Nie mam instrukcji.
    Proszę o pomoc!
    Pozdrawiam
    Krzysztof Roman
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    E21 - błąd odprowadzania wody. Wyczyść połączenie gumowe zbiornika z pompą.
  • Poziom 9  
    Dzięki.
    Miałem to zrobić. |Proszę tylko o podpowiedź bo czytałem, że nie można jej przewracać tym bardziej, że jest w niej woda.
    Na forum przeczytałem, że należy ją położyć na stronę pojemnika na proszek. Czy to prawda?
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Nie kładź jej tylko zdejmij tylną część obudowy. Aby ją zdjąć musisz odkręcić z tyłu dwie śruby mocujące blat i go zdjąć. Następnie odkręcasz z tyłu na dole 3 śruby (lub dwie, zależy od wersji) i po dwie śruby u góry pralki z lewej i prawej strony oraz po jednej z każdej strony na dole po uprzednim usunięciu zaślepek. Po odkręceniu tych śrub można zdjąć tylną część obudowy odsuwając ją do tyłu.
  • Poziom 9  
    Dzięki!
    Już miałem się zabierać do czyszczenia przewodów, ale pralka sama się przepchała. Więc chyba dama sobie spokój.
  • Poziom 9  
    Witam. Mam prawie identyczny problem jak opisany tutaj
    W trybie serwisowym odczytuję ostatni błąd E33
    W związku z powyższym chciałbym przeczyścić hydrostat... Dzięki Andrzej G wiem jak zabrać się za pralkę w pierwszym etapie.
    Andrzej G napisał:
    Nie kładź jej tylko zdejmij tylną część obudowy. Aby ją zdjąć musisz odkręcić z tyłu dwie śruby mocujące blat i go zdjąć. Następnie odkręcasz z tyłu na dole 3 śruby (lub dwie, zależy od wersji) i po dwie śruby u góry pralki z lewej i prawej strony oraz po jednej z każdej strony na dole po uprzednim usunięciu zaślepek. Po odkręceniu tych śrub można zdjąć tylną część obudowy odsuwając ją do tyłu.
    Chciałbym uniknąć niespodzianek w rodzaju zalania silnika, elektroniki itp. Jak dalej postępować z pralką? Na który bok można ją położyć i czy w ogóle jest to bezpieczne? Jak dotrzeć do hydrostatu i wymontować go?
    Jestem totalnym laikiem, a nie chciałbym coś na samym początku sknocić... Będę wdzięczny za wszelkie sugestie i porady.