Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

opel omega b fl problem z alarmem

faza 17 May 2009 14:20 6505 12
Optex
 • #1
  faza
  Level 14  
  Witam, niedawno zakupiłem omege b po fl (2,5 v6) i mam problem z alarmem, ni z gruszki ni z pietruszki sam zaczyna wyć :cry: Stoi na parkingu przed moją pracą - nie ma nikogo w pobliżu (same auta). Ma ktoś pomysł co to może być ? Może można jakoś czułość zmniejszyć czy coś ?? Z tego co wygoglałem może być problem z wycięciem tego alarmu - ma ktoś jakieś doświadczenia w tym temacie ? Będę bardzo wdzięczny za wszelkie wskazówki.
 • Optex
 • #2
  tomamar
  Level 10  
  Napisz tylko jeszcze czy to jest oryginalny alarm
 • #4
  tomamar
  Level 10  
  Jak masz wersje kombi to na tylnych szybach powinny być czujki na szybach tzn ścieżka elektryczna i podłączona 2 przewodami opel omega b fl problem z alarmem Sprawdź czy dobrze są podłączone Ja miałem ten sam problem i okazało się że jeden przewód nie stykał I posprawdzaj też czujki otwarcia maski , drzwi i tylnej klapy
 • Optex
 • #5
  faza
  Level 14  
  Moja omega to hatchback. Mam takie coś na słupkach miedzy drzwiami - jak na moje oko to ultradźwiękowe czujniki ruchu, jak przestanie padać to pójdę do omki zrobie zdjęcie i zobacze co to.

  edit:

  wyciągnąłem całkiem te czujniki. Chwile temu omega znowu wyła, zobaczymy jak bedzie bez tego.
 • #6
  tomamar
  Level 10  
  faza wrote:
  Moja omega to hatchback.
  Raczej sedan

  posprawdzaj czujniki w drzwiach i pod maską może któryś nie styka
  A w kombiaku też są takie czujki na słupkach
 • #7
  faza
  Level 14  
  Pomyliłem się z tym hatchbakiem - to sedan ale chyba nie ma większej różnicy. Odkąd odłączyłem te czujniki w słupkach nie ma już nagłych alarmów. Jutro pojade na szrot i zobacze czy maja jakąś omege z tymi czujnikami, sprawdze też drzwi jak nie bedzie padać, ale stawiam na któryś z tych czujników.
 • #8
  faza
  Level 14  
  Sorry za posta pod postem. Troche zajęty byłem i do tego wakacje i zleciał prawie miesiąc. Czujniki ruchu dalej leżą w domu, alarm dalej sam wyje, tyle że jak jest mokro to częściej (2 do 4 razy na dobe) a jak jest sucho to rzadziej (raz na dwa dni) więc stawiam na wode, lub zgniłe/zaśniedziałe wtyczki - tylko gdzie ? Drugie pytanie - można jakoś wyciąć fabryczny alarm i założyć inny ? Gdzie jest centralka ? Zintegrowana z komputerem ? Co sądzicie o podciągnięciu wejść w centralce jakimś rezystorem do plusa albo minusa żeby mi to nie wyło po nocach ?
 • #9
  tomamar
  Level 10  
  Popytaj jeszcze chłopaków z www.opelomegaforum.pl to tam ci na pewno pomogą Ja u siebie znalazłem przyczynę tego że alarm sam się włączał A było to tak jak pisałem Styki na szybie tylnej były odłączone
 • #10
  tkordus
  Level 20  
  a czy sprawdziłeś krańcówki w drzwiach, klapie bagażnika oraz maski ?
 • #11
  faza
  Level 14  
  Przeprowadziłem dzisiaj kilka testów i coś nie halo :cry: Mianowicie wcisnąłem krańcówke w drzwiach palcem, zamknąłem auto kluczykiem odczekałem chwile i puściłem palec - alarm zaczął wyć :D i tak po kolei wszystkie drzwi - wszystko ok. Zabrałem sie za test klapy i dupa nie ważne czy wciśnięty czy nie alarm się nie załącza :cry: to samo z bagażnikiem :cry: jakieś pomysły dlaczego ?

  Idąc dalej wyciągnąłem schowek (wersja angielska) i dostałem się do paru rzeczy mianowicie puszeczka:

  opel omega b fl problem z alarmem

  ta oto puszeczka miała przepaloną ścieżkę:

  opel omega b fl problem z alarmem

  Poprawiłem ścieżke ale dalej dupa. Interesuje mnie do czego jest ta puszeczka którą pokazałem wyżej i do czego są przekaźniki znajdujace sie obok:

  opel omega b fl problem z alarmem

  tego na dodatek brakuje :D
  opel omega b fl problem z alarmem

  Na opelomegaforum.pl chyba mnie nie chcą - proszę admina juz drugi tydzień o mejl z linkiem aktywacyjnym i nic :cry: Ma ktoś jakieś sugestie co zrobić z moją omką ??
 • #12
  JoeL Flajszka
  Level 12  
  To co kolego pokazujesz na zdjęciu jest modułem świateł.

  Odpowiedź daje potomnym co by uniknąć dalszych pytań
 • #13
  User removed account
  User removed account