Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Regeneracja tonera w Brother DCP-7030

lelek28 17 May 2009 15:47 62026 45
    lelek28
    Level 11  
    Witam.
    Posiadam urządzenie wielofunkcyjne jak w temacie. Zakupiłem toner do uzupełnienia Po dokładnym (przynajmniej tak sadziłem) wyczyszczeniu kartridża z resztek poprzedniego tonera dosypałem nowego. Po wydrukowaniu kilku stron efekt był naprawdę bardzo dobry więc sądziłem ze operacja się udała. Ale następnego dnia wydruki były straszne. Po wydrukowania całej czarnej kartki było widać smugi które na początku kartki były bardzo mocne a pod koniec kartki coraz słabsze. Ponadto na całej kartce widać poziome jak i pionowe jaśniejsze pasy. Sądziłem że niedokładnie usunąłem stary toner i wykonałem czyszczenie ponownie, tym razem jeszcze dokładniej wydmuchując resztki tonera sprężonym powietrzem. Po zasypaniu nowym toner nic sie nie zmieniło, smugi i jaśniejsze pasy dalej występowały. Wałek podający toner został dokładnie odtłuszczony ale jak się jemu bliżej przyjżałem to widać że jest niedokładnie pokryty tonerem. Kartridż jest oryginalny startowy. Nie ma w nim zębatki do resetu a drukarka wyrzuca mi napis żeby zmienić kartridż. Napisałem meila do gościa od którego kupiłem toner to odpisał mi że prawdopodobnie potrzebny bedzie reset kartridża. I tu jest moje pytanie. Czy reset kartridża pomoże? Wykonywałem regenerację pierwszy raz ale nie sądze żebym popełniłem jakiś błąd ponieważ bezpośrednio po regeneracji działało prawidłowo.
    Jeżeli ktoś miał podobny lub taki sam problem to prosze o pomoc
    Pozdrawiam

Moderated By rys57:

Link skasowano. Regulamin p.10.11.

merkurus
    Level 21  
    rese nic nie pomoże tylko skasuje licznik wyczyść listwę dozującą lub proszek do du.... pozdrawiam lub źle wyczyszczony ze starego proszku
    lelek28
    Level 11  
    Też mi się tak wydaje ze proszek jest zły. Szkoda tylko wtopionej kasy na proszek i reseter bo można było od razu zamówić zamiennik. No trudno. Dzięki za potwierdzenie moich przypuszczeń.
    Pozdrawiam
    eventus
    Level 11  
    DCP-7030 można łatwo zresetować bez użycia resetera.
    1. Wyłączamy drukarke.
    2. Otwieramy klapkę przednią. Po prawej stronie w głębi obudowy znajduje się języczek połączony z czujnikiem otwarcia klapki. Trzeba go zablokować np. przez kawałek pozginanego papieru.
    3. Klapka przednia posiada też drugi czujnik po lewej stronie, lecz jest on ukryty i niedostępny z zewnątrz. Żeby go "oszukać" trzeba wyhaczyć czarny ogranicznik podtrzymujący klapkę przednią, tak aby przy otwartej klapce ogranicznik można było wsunąć do środka. Co też należy zrobić.
    4. Tym sposobem mamy przygotowaną drukarkę do resetu. Po włączeniu zasilania, sprzęt będzie uważał ze ma zamkniętą obudowę. Najważniejsza część resetu to punkt 5.
    5. Należy włączyć zasilanie. W momencie jak usłyszymy charakterystyczny dźwięk ruszającego napędu drukarki należy na czas 1 sek. wcisnąć biały języczek znajdujący się w głębi komory drukarki po lewej jej stronie, tuż nad kasetą z tonerem. Zaznaczam, że zarówno bęben jak i kaseta muszą być w drukarce cały czas.
    6. Czasem trzeba popróbować parę razy zanim się uda wyczuć moment, kiedy trzeba wcisnąć czujnik resetera, ale sposób działa na 100%

Powodzenia!
    lelek28
    Level 11  
    Dzięki za instrukcje dotycząca resetu, sprawdza się w 100%, jednak pojawił sie inny problem. Zamówiłem zamiennik i wszystko było ok. Potrzebowałem wydrukować 1000 ulotek ale nie chciałem marnować zamiennika więc założyłem ten który zregenerowałem. Nie miało to znaczenia w tym momencie że jakość była trochę gorsza. Wszystko było dobrze do czasu jak drukarka znów "widziała" koniec tonera. więc dosypałem proszku, wykonałem reset i zaczęły sie problemy. Po wydrukowaniu 5 stron wyrzuca hasło zeby przeczyścić drut koronowy i że jest koniec tonera. Po resecie i wyczyszczeniu drutu koronowego znów się wszystko powtarza czyli wyczyść drut i koniec tonera. Najlepsze jest to że na zamienniku takie problemy nie występują. Dodam że toner jest szczelny i nigdzie proszek sie nie wysypuje. Co prawda toner nie jest uzupełniony do końca ale mimo tego jest jeszcze sporo proszku w środku. Czy ktoś ma jakiś pomysł dlaczego na zamienniku śmiga a na regenerowanym oryginale (drugi raz dosypywany proszek) wyrzuca takie hasła?
    majkeljot
    Level 12  
    Szkoda że nie piszecie jaki proszek, jaki zamiennik itp bo chociaż człowiek by wiedział czego unikać a co jest OK
    lelek28
    Level 11  
    Witam
    Opisze sposób w jaki pozbyłem się opisanych problemów. Niektórym może on się wydać niedorzeczny jednak u mnie sprawdził się w 200% i do chwili obecnej jest również skuteczny ale sprawdził sie tylko na oryginalnym kartridżu (ma na myśli oryginalny wałek BROTHER).

Wyjąłem z oryginalnego kartridża wałek który podaje toner na bęben (nie wiem jak on sie fachowo nazywa wiem tylko że jest on gumowy:D. Kupiłem papier ścierny wodny 2000 i dokładnie go zmatowiłem. Dzięki temu toner równomiernie "przyklejał" się do wałka.

Nie zastosowałem oryginalnego kartridza (obudowy bez wałka) ponieważ po wcześniejszej regeneracji uszkodziły sie uszczelnienia.

Z tego tytułu że miałem zamiennik to wsadziłem do niego zmatowiony oryginalny wałek. NIE CZYŚCIŁEM KARTRIDŻA Z RESZTEK PROSZKU. Dosypałem proszek kupiony na Allegro za 25 zł.

Po pierwszym wydruku całej czarnej strony efekt był taki sobie ale po kilku wydrukach zrobił się naprawdę bardzo dobrej jakości.

Do chwili obecnej mam na tym kartridżu (a w zasadzie wałku) wydrukowane ponad 15 tys stron i jedyne co robię to dosypuję proszku. Nie rozkręcam i nie czyszczę kartridża.
    Próbowałem również tego sposobu (ze zmatowieniem) na zamienniku jednak nie działało, może był zastosowany jakiś inny materiał na wałek, nie mam pojęcia.

Jeżeli ktoś będzie chciał sprawdzić ten sposób to robi to na własne ryzyko, ponieważ tak jak napisałem jest to sposób trochę partyzancki ale najważniejsze ze przyniósł efekt.
    Pozdrawiam
    mareckopt
    Level 10  
    Witam
    Dziś miałem problem z resetem licznika bębna w tym urządzeniu wielokrotnie próbowałem wciskać białego switcza ale niestety nic mi nie wychodziło. Kombinowałem z menu serwisowym i tu olśnienie udało mi się wyzerować licznik w kilka minut. Wciskamy klawisz MENU włączamy drukarkę i pojawia sięnam menu serwisowe wchodzimy w podmenu bębna maszyna pyta czy zainicjalizować nowy bęben wciskamy OK i po temacie.
    Przy ponownym włączeniu drukarki należy tylko sprawdzić ustawienia podstawowe drukarki, w moim przypadku musiałem zmienić ustawienia języka

Pozdrawiam

Mareck
    joanna_86
    Level 2  
    zmieniam własnie proszek w kartridżu. To jest maskra! nie moge wyciagnac wałka stwierdzilam, ze zastosuje w/wm metodę " na partyzanta";) tak wieć zastosowałam się do wszystkich wskazówek i.. NIC. Dalej wyrzuca mi hasła o wyczyszczeniu drutu koronowego i żeby uzupełnić toner.. Nie wiem co się byc nie tak ale podejrzewam że moj wałek w kartridżu nie obraca się tak jak powinien. Może to wina że przy wymianie proszku częściowo wytarłam ten biały smar na trybikach kartridża (niezeby specjalnie tyle że się tym czlowiek wybrudził no i tak to się wlaśnie wytarło).

Może ktoś wie czy jestem na dobrym tropie tzn. czy to że wałek się nie obraca to może byc wina tego ze nie mam smaru na trybikach czy może to przez proszek, który zatarł trybiki?

A może proszku..? może to zły proszek. Dodam że mój nazywa sie absolute black toner, uninet TN, DR, HL series z Allegro:D

co wy na to? wie ktoś o co może chodzić?
    joanna_86
    Level 2  
    kupilam wazelinę mechaniczną i jest super! ale muszą ciagle robic reset żeby móc wydrukować chociaż dwie strony:/ Jakość druku jest na 6 ale to ze ciagle wyrzuca brak tonera poprostu dobija:/ przypuszczam ze to wina proszku ktorego nasypałam. Dodam że kartridz którego uzywam jest nowy (tak jak i wałek) i wyczyszczony dokladnie z poprzedniego proszku i dosypałam "nowego". Narazie będę drukowała tak beznadziejnie az skończy mi się ten a potem rozgladne się za jakimś porzadnym proszkiem. Nie wiem czy kiedys skusze sie jeszcze na zzmiennik:/
    technikxer
    Level 11  
    Tiskárna ti hlásí prázdný toner protože jiskří na Válcové koroně. Je nutné důkladné vyčistit koronový drát i mřížku - celou. Nejlépe je vyndat OPC válec. Pozor na propojovací drátky atd.
    zjo
    Level 27  
    Witam... Gwoli ścisłości co do zerowania licznika bębna w DCP-7030, piszę to dlatego że przedmówca opis resetu z maintenance menu trochę powierzchownie potraktował :). Dokładnie wygląda to tak: naciskamy MENU, włączamy zasilanie, pojawia się "MAINTENANCE", strzałkami jedziemy na pozycję 81 i klikamy OK, pojawia się "RESET DRUM COUNT", naciskamy START, po przeskoczeniu na "RESET LIFE COUNT" wciskamy CLEAR/BACK, pojawia się główne menu, wybieramy strzałkami 99, dajemy OK, gotowe... Pozdrawiam.
    burza625
    Level 10  
    Witam, mam problem z resetem oryginalnej kasety TN2120. Zaznaczam, że to mój pierwszy reset laserówki. Zakupiłem reseter mechaniczny (3 trybiki) i zainstalowałem w kasecie, wyczyściłem wałek rozprowadzający. Tonera nie dosypywałem ponieważ jestem na 100% pewien, że jeszcze znajduje się w kasecie.

Problem polega na tym, że po przestawieniu resetera w pozycję podaną w instrukcji drukarka drukuje tylko jedną stronę po czym ponownie pojawia się komunikat o braku tonera. Wyciągam kasetę, ponownie przestawiam reseter i drukuję jedną stronę. I tak w kółko...

Resetowałem licznik bębna w menu serwisowym ale też nie pomaga.
    burza625
    Level 10  
    Problem tymczasowo rozwiązany. Reseter dalej przeskakuje w pozycję, kiedy toner jest wyczerpany, ale po zaklejeniu dwóch plastikowych, okrągłych okienek po obu stronach kasety, drukarka drukuje poprawnie i nie sygnalizuje żadnych błędów. Podejrzewam, że mankamentem takiego rozwiązania będzie brak sygnalizacji kończącego się tonera w przyszłości ale to raczej niewielki problem. Wychodzi na to, że proszku jest w kasecie na tyle dużo, żeby poprawnie drukować ale na tyle mało, że drukarka go nie widzi.
    zjo
    Level 27  
    Wychodzi mi że konieczne jest uściślenie różnicy między zerowaniem licznika bębna a wskazania poziomu tonera... Dwie osobne sprawy, poziom barwnika DCP-7030 i inne pracujące na wkładach 2120 według moich obserwacji rozpoznają na podstawie licznika stron i czujnika optycznego, zużycie bębna na podstawie licznika wyłącznie, dlatego jeśli czujnik optyczny stwierdza niski poziom zerowanie licznika niewiele pomoże :) Pozostaje operacja zmylająca wykonana przez przedmówcę.
    TheCcmat
    Level 1  
    Witam.
    Mam pytanie jaki proszek polecacie do tej drukarki, gdzie się go wsypuje i jak mocuje sie ten reseter żeby zadziałał. Jeśli się powtórzyło moje pytanie z jakimś tematem to zaznaczam, że go nie widziałem i przepraszam za bajzel. Njalepiej żebyście wytłumaczyli mi jak małemu dziecku, gdyż jest to moja pierwsza drukarka laserowa.
    Z góry dziękuję.
    burza625
    Level 10  
    Ja kupiłem toner na allegro i jestem bardzo zadowolony. Co prawda załączony reseter nie zadziałał ale znalazłem inne wyjście z sytuacji. Razem z proszkiem dostałem manuala w pdf z instrukcją rozebrania kasety i założenia resetera. Po wyjęciu wałka przedmuchałem kasetę sprężony powietrzem (sprężarką) żeby usunąć resztki starego proszku. Zmontowałem wszystko i nasypałem nowy proszek (trochę ciężko odetkać korek za pierwszym razem). Po obu stronach kasety są okrągłe, plastikowe okienka które zakleiłem taśmą nieprzezroczystą. Po tym zabiegu drukarka widzi kasetę jako pełną a reseter jest zbędny.
    Moderated By rys57:

Link skasowany. Regulamin p.10.11.

gigante
    Level 2  
    burza625 wrote:
    Po obu stronach kasety są okrągłe, plastikowe okienka które zakleiłem taśmą nieprzezroczystą. Po tym zabiegu drukarka widzi kasetę jako pełną a reseter jest zbędny.

Przed chwilą to sprawdziłem na tonerze startowym na drukarce DCP-7040 - działa bez zarzutu.

Wklejanie obrazków: Link. Proszę stosować tę metodę. rys57
    masterdany88
    Level 2  
    Może to głupio zabrzmi. Chciałem zapytać czy po zaklejeniu tych okienek. U mnie też to zadziałało. Drukarka jakby od razu dostała zastrzyk tonera. Bardzo dobrze drukuje (dodam że toner startowy). Powiedzcie mi czy mogę tak drukować do końca tego tonera, czy powinienem jak najszybciej wymienić. I jakby ktoś mógł mi polecić jaką zasypkę kupić????
    Dziękuję z góry i pozdrawiam
    sebdou
    Level 2  
    Dołączę się do powyższego pytania. Właśnie skończył mi się starter i będę stosował trik z zaklejeniem okienek sensora. Czy drukowanie "do oporu" może spowodować uszkodzenie np. bębna?

Ponadto jaki proszek użyć - drukarka jest nowa i nie chcę jej spaprać już na starcie jakimś wynalazkiem.
    pcnet

Level 32  
    u nie w MFC-7820N ten reset bębna nie działa
    po wyjściu z kodów mam nadal "brak wkładu"
    pcnet

Level 32  
    dziś to rozpracowałem
    w tonerze jest taka zębatka z takim trzpieniem który musi zmienić pozycje i wtedy drukarka mysli że jest nowy toner
    Nawet w pustym jak przekręciłem tą zębatke to jest ok. Tylko mam inny problem: strona wychodzi prawie czysta jakby toneru nie było a jest na 100%
    masterdany88
    Level 2  
    Znajoma moja ma drukarkę hp 2105 laserjet, albo jakoś tak podobnie :P
    Na startowym drukowała do bólu- aż na środku stron tekst był tak blady, że praktycznie nieczytelny. Więc pewnie jak i u nas (DCP7030) zacznie się dziać to trzeba będzie wymienić toner. Wydaję mi się, że zaklejenie tych okienek od czujnika i drukowanie do oporu, nie zaszkodzi urządzeniu. Tak przy okazji, ja od zaklejenia i zresetowania licznika wydrukowałem ponad 120 stron tekstu i póki co jakość druku jest nienaganna. Pozdrawiam
    prestig
    Level 13  
    Powiedźcie mi czy startowy toner nadaje się do regeneracji ?
    Kupić oryginalny toner czy zamiennik? w przyszłości sam chce regenerować.
    lelek28
    Level 11  
    Witam
    Kolejny problem z tą drukarką. Na wydrukowanej kartce zostaje wydrukowane ponownie to co było wyżej. Wygląda to w następujący sposób: mamy linijkę tekstu która zostaje wydrukowana ponownie poniżej (dokładnie o obrót bębna OPC)tylko że już nie tak mocno. Z moich obserwacji wynika jakby zostało pobierane na bęben OPC za dużo tonera. W miarę poprawne wydruki wychodzą jak kartridż jest prawie pusty. Ostatnio kupiłem nowy kartridż i nowy moduł bębna, niestety dalej to samo.
    Do wszystkich elektrod (ładujących, rozładowujących, drutu koronowego itd) napięcia dochodzą (tylko nie wiem czy prawidłowe) więc wstęnie można wykluczyć awarię drukarki natomiast kartridź i moduł bębna są nowe (na starych również to samo).
    Być może w ustawieniach serwisowych należy coś zmienić lub wykonać reset ustawień serwisowych.

Proszę o pomoc osoby które miały podobny problem lub mają instrukcje serwisową tej drukarki.
    McM101
    Level 1  
    Przepraszam że odkopuje temat, ale sądze ze mam ten sam problem co kolega wyżej.

Niedawno skończył mi się Toner w drukarce DCP-7030. Kupiłem na Allegro Toner od pewnej firmy (nie chce robić reklamy/anty reklamy) Toner tani - 10 zł za 100g + reseter

I po wymianie zaczeły się problemy. Drukowane kartki wychodizły owszem z tekstem, ale też szare brzegi, podwojony tekst, oraz co dziwne odwrotna strona również była jakby "pomazana" szarością...
    No nic, napisałem do sprzedawcy, polecił wyczyścić zespół bębna. tak wiec też zrobiłem. Wyczyściłem spirytusem tą porcelanową (domniemam, światłoczułą) rurke, oraz gumową rolke znajdującą się pod spodem. Odczekałem do wyschnięcia. Niestety - efekt mizerny, nadal pozostaje podwojony tekst oraz brudzenie strony za to odwrotna strona jest niemal czysta (poza kilkoma słabo widocznymi kreskami.
    Pomyślałem że moze za dużo toneru wsypłame, wiec usypałem troche (gdzieś połowe) i co prawda druk sie polepszył ale po 3 stronach dobrych znów problem wrócił.
    Nie wiem już w czym może tkwić problem. Ta rurka porcelanowo oczywiście po wydrukowaniu (JEDNEJ) strony jest znowu szara i tak jakby ubrudzona.

To chyba dośc dziwny przypadek ? Wygląda jakby za dużo tonera sie dostawało... tylko ta gumowa rolka na której gromadzi sie toner (w kasecie) jest równomiernie wrecz idealnie obklejona tonerem.

Prosze o pomoc, drukarka jest mi potrzebna.
    Oczywiście chciałbym uniknąc kupna nowej kasety i zespołu bębna, bo to spory wydatek.
    Ktoś by powiedział że proszek do dupy, kilku znajomych kupowało od tego sprzedawcy i jest ok. Moje wydruki też są wporządku tylko posiadają zbędne rzeczy :)
    Zaznaczam że bardzo dokładnie oczyściłem kasete ze starego tonera, odtłuścilem rolki, kilkakrotnie. Ale problem nadal sie pojawia.

Pozdrawiam i czekam na pomoc - brak już pomysłów :(

Wklejanie obrazków, jeżeli niezbędne: Link. Proszę stosować tę metodę. rys57
    tower
    Level 13  
    Ja tez kupilem toner z allegor w cenie okolo 10pln za 10 gram
    Znany sprzedawca tonerow na allegro.
    W aukcji pisze ze to firma Uninet.
    Ale regeneracje zrobilem inaczej niz w opisie(dokladne czyszczeni po prostu).
    Wzialem stary toner wysypalem resztki proszku, wykrecilem rozprowadzajacy walek gumowy, wyjalem walek z gabki(trzeba uwazac zeby uszczelnieni nie uszkodzic) wszytko wymylem w wodzie tak ze nie zostalo w ogole proszku(najtrudniej bylo domyc walek z gabki) i mozna to bylo montowac nie brudzac sobie rak. Wysuszylem wszystko suszarka co do kropelki lacznie z wewnerznym smiglem rozprowadzajacym z foliowa lopatka. Zlozylem przesmarowalem dolozylem resetery z kompletu i zasypalem proszkiem
    Potem wyjalem walek opc i go przetarlem z nalotu tonera(na sucho bo nie wiem czy woda by mu nie zaszkodzila) zlozylem wstawilem toner z zaklejonymi oczywiscie okienkami tasma i wszystko drukuje IDEALNIE.
    Zadnych smug, zadnych paskow, zadnego tla, rowno jak na oryginale.
    Jedyna wada to zapach tonera po nagrzaniu jest odczuwalny a w orginale chyba niebylo czuc zapachu. No ale za 10 pln na 2000 stron to se moze pachnac.
    Kolejne regeneracje bede oczywiscie juz tylko dosypywal proszek.
    zjo
    Level 27  
    Oczywiście, przed dosypaniem nowej porcji proszku należy wkład dokładnie oczyścić z resztek starego. Raz ze względu na możliwość innego składu nowego tonera, który po zmieszaniu ze starym może dać dziwne efekty, dwa że czystości nigdy za wiele... Przy okazji jest sposobność przyjrzenia się podzespołom i oceny czy ich stan nie stawia pod znakiem zapytania sensu regeneracji. Nie zalecam stosowania do tego celu wody ze względu na możliwość korozji metalowych części, najlepsze efekty z doświadczenia daje sprężone powietrze, toner w postaci w jakiej występuje we wkładzie bardzo ładnie pozwala się wydmuchać.
    masterdany88
    Level 2  
    Chciałem zapytać czy może ktoś z was wie dlaczego moja drukarka na tonerze startowym brudzi strony ( zawsze kropki w tym samym miejscu)??
    Dodam, że nic nie robiłem z samym tonerem. Drukowałem ostatni raz przed świętami
    i teraz dopiero w nowy rok (16 stron) z czego pierwsze 4 wyszły czyste, a kolejne brudne.
    Zdarzyło mi się tylko reset bębna (przez menu drukarki) i zaklejenie dwóch okienek na zespole bębna, tak żeby widział jeszcze toner.

Moje pytanie czy to brudzenie stron może być wynikiem kończenia sie tonera (rzeczywistego kończenia się)??? Czy powinienem coś wyczyścić???

czy potrzebny jest mi reseter do regeneracji tego modelu???
    mógłby ktoś polecić mi konkretny proszek z allegro???
    na privie? gg? czy jakkolwiek????
    pozdrawiam
    masterdany88
    Level 2  
    Witam. Chciałem zapytać, czy ktoś z was orientuje się czemu na wydruku np zdjęcia są słabsze i mocniejsze pasy? Dodam ,że po regeneracji wydruk był dużo lepszej jakości. A w sumie dużo od tej pory nie drukowałem.

Wyczyściełem dokładnie kartridż ze starego tonera i zasypałem nowym.

nie czyściłem żadnych wałków itp, bo robiłem to pierwszy raz.
    doradzicie coś.