Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki konwerter i antena ?

07 Maj 2004 22:48 15877 12
  • Poziom 12  
    Witam wszystkich !
    Dostałem analogowy tuner sat. Skymaster XL17. Ponieważ chciałbym coś z niego odbierać potrzebna mi jest antena i konwerter. Prosiłbym o poradę co najlepiej dobrać do tej klasy sprzętu, tzn. jaki talerz , jak duży , jaki konwerter , jaki kabel antenowy. Czy w ogóle warto inwestować jeszcze w analogową TV Sat ?
  • Poziom 19  
    uwazam ze nie warto inwestowac chyba ze mowisz po arabsku
  • Poziom 11  
    Do odbiornika analogowego polecam konwerter typu fullband , czyli pojedyńczy.
    Inne konwertery to Twin - czyli dwa fulbandy w jednym ,Quad - czyli cztery w jednym - do takich konwerterów może się podłączyć odpowiednio oprócz Ciebie jeden lub trzech sąsiadów.Istneiją jeszcze konwertery Quatro - do połączenia z urządzeniem zwanym Multiswitch ( przełącznik)- czyli do tworzenia kablówek.
    Wielkość anteny zależy od tego ile chciałbyś nią objąć satelitów , a także wpływa na moc odbieranych satelitów. Trudno mi powiedziec jaka średnica byłaby najlepsza. najlepiej jakbys poszedł do sąsiada z tunerem i z jego instalacji próbował coś znaleźć.
    Obecnie jest bardzo niewiele programów nadawanych analogowo. Jeśli twój tuner generuje DiSeqC 1.0 lub więcej ( tylko niektóre modele analogowe) to możesz podłączyć konwerter Monoblock - czyli dwa fullbandy oddalone o 6 st. na drugiego satelitę. czyli jeden np. na Hot Bird (13st E) , a drugi poprzez zeza na Astrę(19 st E). Jednak nie gwarantuje Ci ,że znajdziesz jakieś programy. To rozwiązanie z konwerterem monoblock polecam gdy masz tuner cyfrowy.Z hot bird'a można odbierać polskie stacje i inne ( korzysta z niego Cyfra +), z Astry m.in niemieckie i muzyczne .Gdy chcesz odbierac tylko niekodowane programy kup tuner cyfrowy FTA. Dla odbioru kodowanych są tunery z wejściami na moduły dostępu ( drogie i zwykle dla bardziej wymagających) i takie z wejściem na kartę kodową.
    Innym wykorzystaniem tunera analogowego może być podłączenie do kablówki , gdy np. nasz telewizor posiada mniej programów niż jest w kablówce.
    Gdy chcesz dowiedziec się więcej o TV-Sat , wejdź na stronę http://www.dipol.com.pl
    To tyle
    Pozdrawiam.
  • Poziom 24  
    Adam Miszczak napisał:

Innym wykorzystaniem tunera analogowego może być podłączenie do kablówki , gdy np. nasz telewizor posiada mniej programów niż jest w kablówce.

Nie ma takiej możliwości, to nie magnetowid z głowicą na kanały kablowe.

Witam Adamus
    Tu raczej nie ma zastosowanie pojęcia "inwestowanie w analogową TV Sat".
    To co w tej chwili dokupisz będzie również miało zastosowanie w odbiorze cyfrowych przekazów.
    Jedynie wielkość czaszy powinna być większa do przekazu analogowego, choć osoby które szaleją w cyfrze po orbicie też montują duże anteny. Żeby spokojnie oglądać to polecam antenę 105/115 cm chyba że mieszkasz przy granicy zachodniej to może być mniejsza, konwerter standardowy z popularnych tzw fulbandów wystarczy pojedynczy, na kabel nie żałować polecam CTF113, lub F690BV.
    Antene ustaw sobie na HotBirda, a potem przestaw na Astrę i zadecydujesz na którym zostawić. Jak przypasują oba satelity do dokup drugi konwerter z uchwytem do zeza, drugi kabel i jakiś najprostszy przełącznik nawet ręczny (tuner pewnie ma tylko jedno wejście "F").
    Ale najważniejsze bo to jakiś stary model, sprawdź czy przy gniazdku antenowym typu "F" jest napis 14/18 V, bo jak nie ma to odbierzesz tylko jedną polaryzację.
    A najlepiej tak jak napisał Adam Miszczak sprawdź tuner u kogoś znajomego tylko na jak największej antenie.
    Powodzenia.
  • Poziom 12  
    Bardzo Wam panowie dziękuję za rzeczowe wyjaśnienie tematu :D
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 37  
    Cześć!
    To prawda! W Katowicach to wystarczy ale cała ściana wschodnia potrzebuje zdecydowanie większych anten. Powinny one mieć ok. 115 cm.
    Bywają także miejsca, gdzie i to okazuje się za mało!
    Pozdrawiam!
  • Poziom 24  
    Wojtek Płonka napisał:
    obaliłem mit który mówi że do zeza jest potrzebna czasza o średnicy min. 80 cm.

To nie mit, tylko rzeczywistość niestety.
    Satelity których niektóre wiązki mają słabe pokrycie na części Polski niestety jeszcze nadają (sprawdź sobie na mapkach zasięgów) - cudów niestety nie ma. Ciekaw jestem czy np. odbierasz czysto i stabilnie CNN. Poza tym dużo zależy od jakości tunera, a także samej czaszy (w testach wykazano że pewne 60 są lepsze od 90). A może pochwalisz się tym swoim sprzętem.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 14  
    Ja na orginalnym talerzu Cyfry (ok.70cm) mam trzy:Syriusz,HB i Astra.Tuner D-boxI.
    Okolice Poznania.
  • Poziom 10  
    Czy ktoś mi może wysłać kod jaki nalezy wpisać zeby uruchomic Skymaster XL15 ? Z góry dziękuje.
    atdarek(malpa)poczta.onet.pl