Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monitor z eMaca ATI - plamki na powierzchni ekranu

MCbx 17 Maj 2009 19:27 1434 2
  • #1 17 Maj 2009 19:27
    MCbx
    Poziom 28  

Dostałem takiego eMac'a. Monitor świeci ładnie, nie ma zbytnich zakłóceń, a delikatne zmniejszenie obrazu da się nadrobić w ustawieniach systemu. Problem jest inny - jasne plamki na samej powierzchni ekranu (nawet gdy monitor jest wyłączony).
    Plamki występują gęsto, przywodzą na myśl te zostawiane przez jakieś krople i kurz. Problem jest taki, że te po kroplach da się usunąć tamtych - nie. Da się wyróżnić strefy bez plamek. Ponadto w jednym miejscu występuje smuga o takiej samej barwie (na zdjęciu w lewym górnym rogu ekranu).
    Pierwszym krokiem moim była próba usunięcia tego zwykłym środkiem w spryskiwaczu, jakiego używam do czyszczenia ekranów, i z reguły spełnia swoje zadanie. - kicha. Płyn do mycia szyb - kicha. Pronto do "wielu powierzchni" - też nic. W akcie desperacji wziąłem zmywacz do paznokci i przy pomocy bagietki kosmetycznej wykonałem nim próbę na plamkach położonych na marginesie ekranu ("A niech to, najwyżej będzie mi się tam szklił tęczą") - Plamki nie zeszły.
    Przesyłam zdjęcie, niestety plamki nie są ostre, można jednak wyróżnić strefy bez plamek.
    Zdjęcie:
    Monitor z eMaca ATI - plamki na powierzchni ekranu

Czy można się tego pozbyć i jeśli tak to czym?

0 2
  • #2 28 Sie 2009 20:49
    andrzejlisek
    Poziom 28  

Wyświetl tekst małą czcionka na cały ekran i patrz najpierw z lewej strony, a potem z prawej strony. Czy plamki się przesuwają względem tekstu, jak zmieniasz kąt widzenia?

0
  • #3 29 Wrz 2009 06:39
    marekkrasinski
    Poziom 11  

W Twoim przypadku jest to zatłuszczenie powłoki antyodblaskowej i jednocześnie powłoki antyrefleksyjnej odprowadzającej ładunki elektrostatyczne z powierzchni kineskopu.Niczym tego już nie usuniesz- żadnym środkiem a napewno na spirytusie.Miałem już w serwisie zatłuszczoną powłokę palcami w monitorze Nec.Jedyne co możesz zrobić to zetrzeć całkowicie powłokę do szkła ale pojawi się problem iskrzenia powierzchni kineskopu i po dotknięciu ekranu wręcz kopnięcia .Iskrzenie będzie najbardziej widoczne podczss uruchomienia monitora i od czasu do czasu podzcas samej pracy monitora.Srodki na spirytusie potrafą zetrzeć powłokę.Pozdrawiam i powodzenia.

0
  Szukaj w 5mln produktów