Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

IBM Lenovo R61i - finger nie działa właściwie na baterii

lukeluke 17 Maj 2009 20:08 1991 3
  • #1 17 Maj 2009 20:08
    lukeluke
    Poziom 2  

Witam
    Problem dosc dziwaczny, ale czytam od czasu do czasu to forum i widze jacy tu specjalisci sa.
    Czytnik linii papilarnych dziala perfekcyjnie na zasilaniu AC. Na baterii jest problem. Przewaznie nie dziala, ale zdarza mu sie od czasu do czasu zadzialac. Wtedy jednak dziala (ciezko to wytlumaczyc) jakby byl malo czuly. Slad palca jest maly (widac to na tescie urzadzenia), czesto wyskakuje blad (slaba jako sc odcisku).
    Czytnik jest nowy, bo niedawno go wymienilem. Probowalem "naprawic" stary i konieczna byla wymiana.
    Ale i tu przechodze do czesci dla mnie zagadkowej. Jak polozy sie druga dlon na obudowie laptopa to czytnik dziala perfekcyjnie. Jak sie wlozy baterie w specyficzny sposob tez dziala dobrze. Specyficzny znaczy troche pod katem, ale to tez wydaje sie byc losowe. Przeczyscilem styki baterii, gniazda do ktorego czytnik jest podlaczony. laptop jest po gwarancji i prawde mowiac nie wierze, ze serwis sie zajmie taka rzecza. Cos jest z pradem (na ktorym sie nie znam zupelnie), ale co ? Macie jakies pomysły na naprawe, ewentualnie znacie miejsce gdzie ktos moze sie tym zajac? Niby banalna rzecz, ale denerwujaca, bo sprzet ma dzialac dobrze, albo wcale:)
    Pozdrawiam

Moderowany przez mat_ed:

Tytuł zmieniłem na regulaminowy.

0 3
  • #2 17 Maj 2009 21:34
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 21 Maj 2009 12:23
    lukeluke
    Poziom 2  

vogelek23 napisał:
    Należałoby zacząć od sprawdzenia zasilania czytnika oraz komunikacji z mostkiem (czytnik wykorzystuje zazwyczaj magistralę USB).

Z tego przejecia, ze pisze tu pierwszy raz zapomnialem napisac, ze jak sie podlaczy kabelek LAN, albo TV, albo jakikolwiek kabel z urzadzeniem na koncu, albo obnizy jasnosc matrycy nawet o jedna kreske, czytnik dziala perfekcyjnie. Brak jakiegos uziemienia ? Gdybym mial inna baterie to bym sprawdzil, czy tak samo by sie zachowywal. Jak juz pisalem, specyficzne wlozenie baterii pomaga, ale jest to stan nie do utrzymania, bo bateria zawsze podczas transportu troche sie tam poruszy, chocby o ulamek milimetra. Przeczyscilem podejrzane styki zmywaczem do konektorow, ale to nie pomoglo.
    Jaki serwis jest godny polecenia ? Nie chodzi mi o szybko i tanio, a raczej szybko i solidnie.
    Pozdrawiam

0
  • #4 23 Maj 2009 07:31
    lukeluke
    Poziom 2  

Witam ponownie

Temat sie wyjasnil. Bateria. Udalo mi sie pozyczyc na chwile baterie z innego R61i i wszystko dziala bez problemow. Jeszcze raz przeczyscilem styki w baterii i sytuacja bez zmian. Dla spokojnego sumienia wymienie baterie i mam nadzieje bedzie po sprawie.

Pozdrawiam

0