Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

moje kolumny głosnikowe własnej roboty (okrągłe)

piotrwiacek1 17 Maj 2009 20:58 5809 6
  • witam wszystkich!, chciałbym podzielić się swoją konstrukcja kolumn głośnikowych budowałem je ok 4 tygodnie ,kolumny zostały wytoczone z dębu samo ich toczenie zajęło mi 3 dni przy czym belki dobrze zagruntowałem i wysuszyłem. moc ich to ok 85 watt 8 Ohm wysokość to 100 cm średnica 17cm muszę przyznać ze nie spodziewałem się ze będą tak czysto brzmieć. proszę o komentarze co o nich sadzicie. całość budżetu wyniosła 400 zł (głośniki, zwrotnice,porty, szpachla, podkład, lakier) prądu nie liczę .
    :D

Fajne! Ranking DIY
    Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
  • #2 17 Maj 2009 21:08
    mattipl
    Poziom 14  

No człowieku super to wygląda! Jak ze sklepu;) aż chciałoby się posłuchać:D za ile zrobiłbyś jeszcze takie cudeńka??

A skąd pomysł i projekt??
    Gratuluję;)

• #3 17 Maj 2009 21:13
    romano5809
    Poziom 23  

Ja jestem pod wrażeniem.... Kupa dobrej roboty i bardzo ciekawy pomysł - gratuluję... Mam nadzieję, że pomyślałeś też o czarnych maskownicach?

Z uwagi na fakt, iż je suszyłeś, proponuję trochę je "oblać" i wznieść toast, żeby się nie "rozeschły" :) Pozdrawiam.

• #4 17 Maj 2009 22:03
    wiewior_kg
    Poziom 26  

Jak już porywałeś się na takie kolumny to mogłeś zastosować lepsze głośniki... a tak to trochę przerost formy nad treścią.

• #5 17 Maj 2009 23:49
    piotrwiacek1
    Poziom 9  

nie zastanawiałem się nad ceną za która mógłbym zrobić następne,pomysł sam mi się kiedyś w głowie urodził i go zrealizowałem porostu wszystko z głowy. co do maskownic to są w planach narazie podołałem kolumnom, oczywiście ze je oblałem (-:. w kwestii głośników to trochę budżet ograniczony, ale przemyślałem ze jak będą inne głośniki-lepsze, to otwory będą pasować(ogólnie dostępny rozmiar i kształt głośników)

• #6 18 Maj 2009 08:35
    przemo-lukas
    VIP Zasłużony dla elektroda

Przed wykonaniem następnej konstrukcji, przeczytaj treść linków, które podałem w tym temacie.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic455712.html
    Coraz częściej oglądam konstrukcje zestawów głośnikowych, w których akustyka nie jest brana zupełnie pod uwagę.

No i nie ten dział. Przeniosłem z "Nagłośnienie Domowe".

• #7 18 Maj 2009 18:49
    piotrwiacek1
    Poziom 9  

kolego przemo-lukas co do akustyki to to wziełem wszystkie możliwe za i przeciw pod uwagę. głośnik górny jest w komorze zamkniętej i dzięki temu wyeliminowałem charczenie głośników które są poniżej (tak jak w kolumnach altus),kolumna ma do tego bassreflex od dołu czyli miedzy podstawa a kolumną .oczywiście przed tym skonsultowałem się z kilkoma osobami i sięgnąłem porad ludzi którzy maja z tym do czynienia codziennie i efekt jest bardzo dobry+
    a tak w nawiasie to nie jest moja pierwsza konstrukcja, czyli uczę się na błędach. pozdrawiam!