Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

audi a3 z silnikiem AGR problem z mocą

17 Maj 2009 21:05 1647 7
  • Poziom 9  
    Panowie mam problem a mianowicie samochód traci moc (nie zawsze) po przekroczeniu 100km/h. W momencie kiedy zatrzymam sie i odpalę go jeszcze raz to jest ok komputer wykazał błędy (czujnik pomiaru masy powietrza -G70 Przerwa/zwarcie z -masa- Usterka występująca sporadycznie) KOLEJNY TO (Ciśnienie w korektorze ssącym Odstempstwo od regału Usterka występująca sporadycznie). Samochód zachowuje sie jakbym miał 60KM. Jest tez taka sama reakcja w momencie kiedy odłącze przepływkie. Według schematu jest prawdopodobieństwo ze to pedał gazu może miec przerwe.Nie wiem od czego zacząc ?

Moderowany przez yasiu.brzeg:

W Download nie zadajemy pytań, ostrzeżenie nr.1. Przenoszę do odpowiedniego działu.

• Pomocny post
    Poziom 30  
    Posprawdzaj wężyki i dolot do turbiny i intercolera.Temat przerabiany
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Wyczyść przepływkę (porady na ten temat znajdziesz na necie oraz na forum A3) oraz wtyczkę i styki na przepływce - może być spray do złącz elektrycznych, błędy wykasuj i zobacz jak się silnik będzie zachowywał, pedałem gazu nie zawracaj sobie głowy.
  • Pomocny post
    Poziom 10  
    Witam ,co prawda był to VW 1,9 ale miał tę samą przypadłość ,W nim była nieszczelność za przepływką przetarta obudowa.Te błędy jak piszesz są sporadyczne i nie świadczą o uszkodzeniu jakiegoś elementu ,prawdopodobnie to zabrudzenie lub nieszczelność . Powodzenia
  • Poziom 9  
    dziekuje panowie zaczne od nowych wezyków wymienie wszystkie to naszczęście nie taki wielki koszt
  • Pomocny post
    Poziom 30  
    Kup zbrojone,a nie jakieś tam gów..o,bo za jakiś czas będziesz dalej zmieniać.Koszt wężyka 3.2mm wychodzi koło 10zł. za metr a kup sobie 3 metry,no i tam musisz do kupić 5mm tylko nie pamiętam ile metrów,ale coś koło 1.5 metra.
  • Poziom 9  
    ok dzieki bardzo juz kupiłem teraz tylko wymiana i zobaczymy rezultaty a co ważne będę musiał jeszcze te błedy wykasowa
  • Poziom 9  
    dziękuje panowie było tak jak pisaliście w momencie gdy ruszyłem wężyk przy samej turbinie rozpadł mi się w rękach teraz juz zrobiłem 900km i jest ok wina ewidentna wężyka