Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic TX-P42X10Y - czy warto?

ostoja_m 17 Maj 2009 21:43 17924 22
  • #1 17 Maj 2009 21:43
    ostoja_m
    Poziom 9  

Witam!!

Zastanawiam się nad zakupem nowego telewizora. Stary (5 lat) CRT Panasa działa jeszcze dobrze ale uznałem, że nadszedł już czas na przesiadkę na plazmę. Tu swój wybór ukierunkowałem znowu na Panasonica 37 lub 42 cale:

- TX-P42X10Y
    - TX-P37X10Y

Chciałbym kupić telewizor na ładnych parę lat ..ma być więc dobry. Ustawiony będzie w odległości ok. 2,5 m od widza. Sygnał na razie będzie z Multimedia ...choć już rozważam N-kę (z uwagi na największa liczbę kanałów HD i ponoć najlepszy sygnał).

Ostatnio jednak zacząłem się zastanawiać nad starszymi modelami (37PV80 i 42PV80) bo tańsze a miałem możliwość pooglądać na 42 calowym Cyfrę + u kolegi i mnie ta jakość zadawala.

Z kolei naczytałem się też artykułów, że FullHD jest przyszłością i nie ma sensu już kupować HDready ...nie mam czasu się w to zagłębiać więc Was drodzy forumowicze proszę o pomoc :)

Pytania :

- Czy trafiłem z wyborem, czy może lepiej zaoszczędzić na MPEG4 i kupić cosik tańszego ...a może lepiej dołożyć i kupić coś z FullHD??

- odległość od panela 2,5 m ...37 czy 42 cale??

Dodam, że dla mnie najważniejsza jest relacja ceny i jakości ...nie potrzebuję zbędnych bajerów za grube pieniądze. Za pieniądze jakie chcę poświęcić na ten cel chciałbym uzyskać max technologiczne, przekładające się na wizualne :)

Na tę chwilę zakładam, że max wydam 3000 na tv ...choć nie mam w tym względzie ograniczeń ...więc i droższe rozwiązania wchodzą w grę.

Proszę o pomoc osoby zorientowane w temacie i dzięki z góry.

• #2 27 Maj 2009 21:12
    arkades
    Poziom 11  

Witaj,
    Zdecydowanie polecam TX-P42X10Y
    jestem jego szczęśliwym posiadaczem, miałem podobny dylemat i nie żałuję decyzji.

Przez pierwsze parę dni oglądałem na zwykłej analogowej antenie i byłem w szoku jak na niej działa DVB-T. np. TVP HD odbierało idealnie. Od tygodnia mam już n-kę :D rewelacjaaa

na razie nie znalazłem żadnych wad w tym TV, raczej same zalety
    może jedynie to że chyba nie posiada HDCP i po wyłączeniu TV na dekoderze wyświetla się Problem z HDCP, ale nie przeszkadza to w użytkowaniu.

Miałem pecha z n-ką dekoder od razu do reklamacji, bo się zawieszał... co się okazało dużo reklamacji na dekodery mają! ale drugi jest ok i działa bez zastrzeżeń, nagrywa odtwarza i nie zawiesza się.

Dużym plusem jest to że dekoder w razie problemów wymieniają w każdym punkcie w Polsce od ręki bez zbędnych tłumaczeń i reklamacji (mi to zajęło 10min.)

Co do TV to cieszę się że zdecydowałem się na 42', co prawda u mnie odległość jest około 3,2 m ale z 2,5 tez by było ok.

• #4 28 Maj 2009 09:52
    ostoja_m
    Poziom 9  

Wybrałem model z tytułu i również nie żałuję. Na razie odbieram analogowy sygnał z Multimedia i nie jest źle. W porównaniu z 29" CRT Panasa jaki miałem poprzednio to skok w przyszlłość.

Teraz czekam na jakąś dobrą promocję i planuję przesiadkę na którąś z platform cyfrowych. Najbardziej przekonuje mnie N-ka ...choć słyszałem, że mają sporo zawiłości w umowach.

Tak więc telewizor już stoi w pokoju ...z kolei jaką platformę byście do niego polecali i dlaczego.

Aha ...jeszcze zapytanie, czy za pośrednictwem kart CF można oglądać filmy z kompa. Na próbę wrzuciłem kilka na CF ale tv ich nie widzi ...widzi tylko zdjęcia z karty.

• #5 03 Paź 2009 16:15
    pionaj
    Poziom 11  

ostoja_m napisał:
    widzi tylko zdjęcia z karty.

i tylko to widzi:-) nie ma opcji odtwarzania filmów przez port SD :-)

• #6 22 Lis 2009 23:13
    SP5IT
    VIP Zasłużony dla elektroda

pionaj napisał:
    ostoja_m napisał:

Jak nie , jak tak :)
    Odtwarza, trzeba sobie tylko to przygotować.
    Michał

• #7 21 Sty 2010 11:36
    arturocki
    Poziom 10  

SP5IT napisał:
    pionaj napisał:
    ostoja_m napisał:

Jak nie , jak tak :)
    Odtwarza, trzeba sobie tylko to przygotować.
    Michał

...co to znaczy "przygotować" :) jest taka możliwość? Pytam bo TV już do mnie teoretycznie jedzie ;)

• #8 21 Sty 2010 15:23
    SP5IT

Na portalu hdtv forum jest to opisane. Ja, mając podłączony TV do komputera poprzez HDMI nie zawracam sobie głowy slotem SD.
    Michał

• #9 22 Sty 2010 09:18
    symt
    Poziom 10  

witam
    posiadam od niedawna model TX-P37X10Y. Obraz oczywiście bajka.lecz zauważyłem problem z dźwiękiem. Podczas basowych tonów, niskiego głosu spikera itp. pojawia się buczenie głośników. Zmniejszenie niskich tonów i głośności częściowo tylko załatwia sprawę. Czy to normalne w tych modelach, czy do serwisu?

• #10 22 Sty 2010 16:18
    DrHause
    Poziom 15  

symt napisał:
    witam
    posiadam od niedawna model TX-P37X10Y. Obraz oczywiście bajka...........

No to chyba rzeczywiście bajka.
    Ja zamieniłem go na starego poczciwego Thomsona (32 cale kineskop) i jestem załamany odbiorem TV analogowej z anteny na dachu. Zresztą z satelity obraz i tak gorszy niż na kineskopie.

• #11 22 Sty 2010 16:40
    hojlo1
    Poziom 35  

....zależy z czego się przesiadasz (i na co).

Mnie już załamanie przeszło (nadal widzę że dobry CRT niezastąpiony), jednak przy indywidualnych ustawieniach jest dobrze/b.dobrze.
    Osobiście to połączył bym te 3 technologie w jedną, jednak wielkość swoje robi i sentyment do CRT maleje.
    (CRT tych rozmiarów tez mógłby stracić na jakości obrazu).

• #12 24 Sty 2010 13:29
    SP5IT

Co na wejściu, to na wyjściu, na plaźmie czy LCD dopiero to widać.
    Kablówka syf, satka całkiem całkiem, ale zależy od programu, N-ka, BR i 720p z komputera po HDMI miodzio.
    Michał

• #13 07 Maj 2010 13:31
    Robinson74

Poziom 16  

Też się właśnie zastanawiam nad modelem Panasonic TX-P42X10Y. Chociaż chyba bardziej skłonny jestem do P37X10Y, gdyż odległość będzie nie większa niż 2,5m,a poza tym obraz będzie z analogowej kablówki + satelita SDTV.
    Mam nadzieję, że to będzie dobry wybór.
    A wy z jakiej odległości i jakiej jakości sygnał oglądacie na TX-P42X10Y ?

• #14 18 Maj 2010 11:22
    tomcio_1980wawa
    Poziom 1  

Witam. Od ponad pół roku jestem posiadaczem tego Panasa:) Na początku był podłączony pod kablówkę analogową UPC (obraz przyzwoity), następnie zdecydowałem się przejść na kablówkę "cyfrową" ale dekoder połączony był z Tv kablem Euro, które jak wiadomo jest połączeniem analogowym (obraz dużo lepszy niż analog, kolory bardziej nasycone) Parę dni temu zmieniłem dekoder na ten z wyjściem HDMI i teraz dopiero widać co ten TV potrafi (obraz na kanałach HD 1080i żyleta, kanały SD 576p lepszy niż po Euro). Obraz odbieram również z naziemnej telewizji cyfrowej na zwykłej antenie pokojowej i obraz lepszy niż w kablówce. Panasa 42" oglądam z odległości 2,2-2,5 metra i jak bym teraz miał kupować TV to bez zawahania brałbym 46".

• #15 18 Maj 2010 15:36
    AxelNext
    Poziom 38  

Ja oglądam Plazmę Panasa 42' z odległości 3-3,5 metra i w przyszłym roku wymieniam na 50'.
    Najprawdopodobniej będzie to także Plazma Panasa :D chociaż nie wykluczam LG lub SAMSUNG bo tylko te firmy produkują Plazmy.

• #16 19 Maj 2010 07:17
    Robinson74

Poziom 16  

axelakis, a jaki sygnał oglądasz na Panasie 42"? Analogowy? Cyfrowy? SD? HD?

• #17 19 Maj 2010 15:19
    tomjey
    Poziom 16  

HD dla odleglosci ponad 2,5m to 42cale bedzie za mały. Jesli głownie ogladasz SD to możesz kupić ten model. Oczywiście analogowy sygnał na dużym odbiorniku wyglada fatalnie szczególnie na LCD.

• #18 19 Maj 2010 17:37
    AxelNext
    Poziom 38  

Robinson74 napisał:
    jaki sygnał oglądasz na Panasie 42"? Analogowy? Cyfrowy? SD? HD?
    Wszystkie, ale przegląd programów zaczynam od tych w HD.
    Moje źródło to tuner sat HD.

tomjey napisał:
    analogowy sygnał na dużym odbiorniku wyglada fatalnie szczególnie na LCD.
    Na Plazmie i LCD przy własnym tunerze sat programy analogowe są w miarę dobre. Oczywiście nie wszystkie programy i nie wszystkie materiały nadawane przez te telewizje, ale jest coraz lepiej, a i telewizory są coraz lepsze, nawet LCD ;)

• #19 12 Kwi 2011 18:41
    symt
    Poziom 10  

witam
    Posiadam Panasonica TX-P37X10Y i jest problem z wyjściem optycznym. Nie przesyła dźwięku przestrzennego do amplitunera - gdy nadają film w DD mogę słuchać 5 - kanałowego efektu tylko przez tuner sat podłączony optycznie do amplitunera.
    Wg instrukcji TV jest w MENU funkcja ustawiania wyjścia optycznego SPDIF, jednak w moim MENU tej opcji w ogóle nie ma. Czy u was jest podobnie, ta funkcja jest jakoś ukryta? czy ilość opcji w MENU zależy to od wersji oprogramowania?

• #20 16 Kwi 2011 14:12
    mac6
    Poziom 13  

symt napisał:
    witam
    Posiadam Panasonica TX-P37X10Y i jest problem z wyjściem optycznym. Nie przesyła dźwięku przestrzennego do amplitunera - gdy nadają film w DD mogę słuchać 5 - kanałowego efektu tylko przez tuner sat podłączony optycznie do amplitunera.
    Wg instrukcji TV jest w MENU funkcja ustawiania wyjścia optycznego SPDIF, jednak w moim MENU tej opcji w ogóle nie ma. Czy u was jest podobnie, ta funkcja jest jakoś ukryta? czy ilość opcji w MENU zależy to od wersji oprogramowania?

Od kiedy to zeszłoroczne plazmy Panasonica wypuszczają w ogóle wyjściem cyfrowym dźwięk dla innych źródeł niż wewnętrzne tunery DVB-T, DVB-C, DVB-S i urządzenia podłączone do USB? Nie masz nic na ten temat w instrukcji obsługi?

• #21 11 Gru 2011 19:59
    wilkw
    Poziom 15  

Pytanie do SP5IT. Napisałeś, że można odtwarzać filmy z karty SD w x10y. Możesz opisać w jaki sposób?

• #22 12 Gru 2011 20:29
    SP5IT

Oj nie pamiętam dokładnie... na forum hdtv było opisane. Trzeba w każdym razie ten film specjalnie przygotować.
    Michał

• #23 12 Gru 2011 23:39
    Robinson74

Poziom 16  

wilkw napisał:
    Pytanie do SP5IT. Napisałeś, że można odtwarzać filmy z karty SD w x10y. Możesz opisać w jaki sposób?
    SP5IT wprowadził Cię w błąd. W tym modelu jest to niemożliwe jak na razie.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME