Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia 6280 i wymiana ekranu LCD.

17 Maj 2009 21:46 2033 11
  • Poziom 18  
    Witam Serdecznie. Otóż borykam się z problem który mnie dotyka. Zakupiłem nowy lcd do mojej noki ponieważ stary się stłukł. LCD zamówiony na pewnym serwisie internetowym ( żeby nie robić reklamy ). I sprawa wygląda tak : złożony telefon już włączam i co jakiś czas np. chodzę po menu pojawią się biały obraz po czym z powrotem oczom ukazuje się menu, i ta regularnie w odstępach czasowych. Więc mam takie pytanie czy to wina wyświetlacza czy może wina sotu ? Ponieważ słyszałem o taki czymś, że z tymi LCD to właśnie od softu było zależne. Proszę o jakieś rady :)
    Dodam, że po podłączeniu starego lcd problem nie występuje.
  • Poziom 23  
    wiec moim zdaniem to wina wyswietlacza a prawdopodonie zlacza do kotrego wpina sie wyswietlacz pod zlacze plytki klawiatury a oprogramowanie jak masz boxanie zaszkodzi wymienic
  • Poziom 12  
    To jest wina taśmy od wyświetlacza rozbierz telefon przeczyść wszystkie złącza i wepnij mocno taśmę zobaczy czy przypadkiem nie jest poprzecierana jak to nie pomorze to zmień softa do tego modelu nie trzeba mieć boxa jak cos to pytaj pozdro
  • Poziom 18  
    No tak tylko że wyczyściłem i napisałem przecież że na starym lcd jest oki.
  • Poziom 12  
    no to spróbuj zaktualizować soft a najlepiej wgraj jakiś najnowszy i zobacz wtedy to jest oryginalny wyświetlacz ??
  • Poziom 18  
    Chyba nie uda mi się zrobić tego ponieważ mam tylko kabel do nowszych Noki. A dokładnie to mini usb
  • Poziom 12  
    No to pozostaje serwis
  • Poziom 38  
    Jeżeli stary LCD nie mruga to nie będzie raczej wina softu. Ten nowy jest oryginalny? Zamienniki potrafią odstawiać takie numery.
  • Poziom 18  
    Nie raczej nie jest to oryginalny. Ale sprzedawca zgodził się bez problemów na nowy.
  • Użytkownik obserwowany
    Wina lcd lub softu. Po przefleszowaniu powinny przejść mu dolegliwości, a jak nie, to pomoże tylko wymiana wyświetlacza.
  • Poziom 13  
    to jest wina LCD. sprzedaje części do telefonów e tym tez lcd do 6280 i w ostatnim czasie miałem kilka reklamacji właśnie na tego typu dolegliwość po wysłaniu nowego lcd z innej dostawy wszystko było ok. co do softu to raczej nie pomoże ponieważ jeden z serwisów próbował na różnych wersjach i nie pomogło.