Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

2SC4916

08 Maj 2004 07:06 2079 6
  • Poziom 17  
    Robię taki monitorek i jest tam w odchylaniu właśnie 2SC4916. Według katalogu jest on zwykły npn ale już niektóre zamienniki jego są z diodką. Pytanie mam takie czy można zamiast niego wstawić BU2508DF gdyż takowy posiadam (jak wstawiłem do prób BU508DF strasznie sie grzał) czy też musi byc tranzystor bez diody ?
  • Spec od monitorów
    z popularnych mozesz wstawic 2sc5296
    naprawiasz telewizory - naprawiaj telewizory, chcesz siasc do monitora - dwa razy sie zastanow, bo widze ze za bardzo to sie tym nie przejmujesz
    jakby tyo byl glupi 100hz telewizor z czestotliwoscia linii 31.5khz to bys stekal, myslal i szukal orginalu
    uswiadom sobie ze od 31.5khz to ten monitor dopiero zaczyna dzialac...
  • Poziom 17  
    candle napisał:
    z popularnych mozesz wstawic 2sc5296
    naprawiasz telewizory - naprawiaj telewizory, chcesz siasc do monitora - dwa razy się zastanow, bo widze ze za bardzo to się tym nie przejmujesz
    jakby tyo byl glupi 100hz telewizor z czestotliwoscia linii 31.5khz to bys stekal, myslal i szukal orginalu
    uswiadom sobie ze od 31.5khz to ten monitor dopiero zaczyna dzialac...

Oj niestety się przejmuję .. Ja znalazłem zamienniki jako 2SC3892A oraz 2SC4762. Jakbym sie nie przejmował to bym nie pytał , prawda ? Kwestia BU - hhm a co taniego na parę sekund można wstawić ???? A pozatym BU2508, 2520, 2527 siedzą w monitorach. Nie jestem specem od monitorów ale kilka ich odpaliłem a pytanie swoje zadałem w celu większego zdobycia wiedzy i skończenia naprawy a nie dla kawału i batów słownych.
    Serdecznie przepraszam..............
    Ps. dziękuję za porady..
  • Poziom 28  
    BU2508: 0,4~0,6us
    2SC5339: 0,2us typ 2x szybszy!
    2SC5296 100ns 4x szybszy!
    Dajesz wolne tranzystory i nie wyrabiają. Nie ma co kombinować tylko pdf czytać.
  • Poziom 11  
    2SC4916 ekvivalent ST Microelectronics - ST1803DHI