Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

bieżąca moc wyjściowa falownika?

18 Maj 2009 07:58 1361 3
 • Poziom 11  
  Piszę program, ktory ma podawać zużycie energii przez silnik zasilany z falownika. Mój problem polega na tym, że nie mogę określić co to jest napięcie wyjściowe falownika.Czy to jest wartość międzyprzewodowa czy fazowa, szczytowa czy skuteczna?


  Silnik 3-fazowy (pompa grundfoss 3-faz M12) ma napięcie w trybie pracy 331V (wg danych z falownika) a prąd ok 3A

  Falownik to typowy LG IG5 series
 • Poziom 19  
  A nie można po prostu zmierzyć napięcia na silniku i porównać z pomiarem na falowniku? Przykładowo zmierzyć międzyfazowe i jeśli jest te 331 V (lub bardzo zbliżone) to już wiesz, jakie to napięcie.
 • Poziom 11  
  Problem polega na tym, że sygnał jest niesinusoidalny w napięciu tylko w prądzie (sterowana jest cewka silnika + rezystor (opór czynny mechaniczny).
  Więc jak zintepretować pomiar napięcia miernikiem True RMS.
  Czy to będzie rzeczywista wartość skuteczna?
 • Spec od Falowników
  Według naszych standardów 331V to może być tylko napięcie międzyprzewodowe (odpowiada to napięciu L-N 191V). Na logikę interesująca jest tylko wartość skuteczna (szczytowa jest zawsze taka, jak na kondensatorze w filtrze sieciowym falownika, tzn. ok. 650V - niezależnie od prędkośi obrotowej). Moc pozorna silnika to 3(fazy)x191(V)x3(A). To jeszcze pomnóż przez cos fi z tabliczki (0,7...0,8 ).
  Miernik nawet TrueRMS może pokazywać głupstwa, gdyż jego zakres częstotliwości to często tylko 400Hz, a falownik daje prostokąt 4...10kHz.