Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Elektroniczne ładowanie akumulatora w Simsonie SR50 E

DjKlawisz 18 Maj 2009 10:22 2300 5
  • #1 18 Maj 2009 10:22
    DjKlawisz
    Poziom 15  

Witam chciałbym zrobić elektroniczny regulator ładowania akumulatora np odpalam silnik i jest napięcie na wolnych obrotach ok. 3V przemiennego i zrobi żeby ładowano na 12V
    potem np jadę szybciej i mam na mierniku pokazuje mi ok np 7V na 12V możne np być juz na akumulatorze nie 12V tylko z jakieś 13V żeby było więcej i nie wiem jak to zrobić i na czym. Żeby to ładowało od jakieś wartości. proszę jakieś schematy czy podpowiedzi?????

• #2 18 Maj 2009 10:42
    fortronik
    Admin Sprzętu Medycznego

Strasznie zagmatwałeś Twoją wypowiedź. O ilę pamiętam to te motorowery mają już elektroniczny regulator. Na elektrodzie już był kilkakrotnie poruszany temat regulatora i ładowania akumulatora 9pare schematów też jest). Jednak takich cudów jak Ty chcesz uzyskać na wolnych obrotach 12V z prądnicy (konstrukcja i zasada działania tego typu prądnic) nawet przy zastosowaniu elektroniki nie zadowoli Ciebie.

• #3 18 Maj 2009 11:58
    Usunięty
  • #4 18 Maj 2009 11:59
    DjKlawisz
    Poziom 15  

[quote="Anonymous"]no to nie wiem ale nie będę jeździł na pełnym gazie żeby mi go ładowało. to jak to mam zrobic???

• #5 18 Maj 2009 12:55
    fortronik
    Admin Sprzętu Medycznego

Nie musisz jeździć na pełnym gazie prądnica już przy około 1000 obrotów powinna dawać odpowiednie napięcie, oraz prąd ładowania. Jeśli tak nie jest to coś jest uszkodzone (cewka ładowania pod magnetem, regulator, lub problem z instalacją)

• #6 18 Maj 2009 14:32
    Usunięty
 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME