Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Elektroniczne ładowanie akumulatora w Simsonie SR50 E

18 Maj 2009 10:22 2492 5
 • Poziom 15  
  Witam chciałbym zrobić elektroniczny regulator ładowania akumulatora np odpalam silnik i jest napięcie na wolnych obrotach ok. 3V przemiennego i zrobi żeby ładowano na 12V
  potem np jadę szybciej i mam na mierniku pokazuje mi ok np 7V na 12V możne np być juz na akumulatorze nie 12V tylko z jakieś 13V żeby było więcej i nie wiem jak to zrobić i na czym. Żeby to ładowało od jakieś wartości. proszę jakieś schematy czy podpowiedzi?????
 • Admin Sprzętu Medycznego
  Strasznie zagmatwałeś Twoją wypowiedź. O ilę pamiętam to te motorowery mają już elektroniczny regulator. Na elektrodzie już był kilkakrotnie poruszany temat regulatora i ładowania akumulatora 9pare schematów też jest). Jednak takich cudów jak Ty chcesz uzyskać na wolnych obrotach 12V z prądnicy (konstrukcja i zasada działania tego typu prądnic) nawet przy zastosowaniu elektroniki nie zadowoli Ciebie.
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 15  
  [quote="Anonymous"]no to nie wiem ale nie będę jeździł na pełnym gazie żeby mi go ładowało. to jak to mam zrobic???
 • Admin Sprzętu Medycznego
  Nie musisz jeździć na pełnym gazie prądnica już przy około 1000 obrotów powinna dawać odpowiednie napięcie, oraz prąd ładowania. Jeśli tak nie jest to coś jest uszkodzone (cewka ładowania pod magnetem, regulator, lub problem z instalacją)
 • Użytkownik usunął konto