Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

126 elx strzela w wydech.

dzac4 18 May 2009 12:08 3589 17
    dzac4
    Conditionally unlocked
    Witam wszystkich i proszę o szybką pomoc.
    Jak w temacie zrobiłem gaznik ustawiłem wszystko pali na dotyk a problem pojawia się dopiero przy prędkości powyżej 70km/h zaczyna szarpać(kangurek) i strzela po zjęciu nogi z gazu.Patrzyłem przewód na łączeniu do czujnika na kole pasowym ale cały.Czy może za mały poziom paliwa w gazniku,czy pompa paliwowa,przewody WN,rozrząd?
    Proszę o jaknajszybszą podpowiedz.
    Dzięki z góry.
    marakus
    Level 26  
    Prawdopodobnie przestawiony zapłon. Wskazuje na to strzał po ujęciu gazu.
    dzac4
    Conditionally unlocked
    To jest moduł brak aparatu!Tylko na czwartym biegu zaczyna kangurkiem jechać teraz nawet podmieniłem moduł na nowy i nadal objaw występuje.
    gregor33315
    Level 13  
    To może być wina przełącznika podciśnieniowego sterującego wyprzedzeniem zapłonu. Jeśli nie przełączy zapłon zostanie w tyle nawet na wysokich obrotach kiedy powinien się przyspieszyć. Spróbuj czy ten przełącznik działa.
    User removed account
    User removed account  
    kiuik
    Level 10  
    no to przewody nie zaszkodzi na pewno wymienić do malacza są dosyć tanie.
    jak robiłeś ten gażnik to może nadal coś jest z nim nie tak? może niestety ale jest na złom ten gaźnik, powinien ci to jakiś dobry mechanior zdiagnozować
    dzac4
    Conditionally unlocked
    ELEKTRIT to już zostało przejżane i jest OK.Podejżewam poziom paliwa choć mi to troche nie pasuje.Ale w maluchu jeszcze nie spotkałem przełącznika podciśnieniowego?
    User removed account
    User removed account  
    dzac4
    Conditionally unlocked
    Wszyskto wymieniłem w sobote i ustawiłem gaznik.Ten objaw był też przed robieniem gażnika i dlatego w pierwszym miejscu zajołem się nim.Czujnik podciśnie nia jednak występuje i zaraz go podmienie.Proszę o następne sugestie.Dzięki
    User removed account
    User removed account  
    dzac4
    Conditionally unlocked
    Sprawdzałem tylko gdzieś szczelinomież mi wcieło i po wstępnym srawdzeniu jak to się mówi na oko powinny być ok.Nie klapoczą chyba że będą napięte ale luzik był ok 0,20 no i na podpiętych nie palił by na dotyk.
    Czy może to być przyczyna pompy paliwa?Z tego co się dowiedziałem od kuzynki bo to jej maluch to ten objaw występuje już dł€ższy czas nawet zbiornik paliwa wymienili bo myśleli że to tego wina.I jeszcze jedno jak zatankuje do pełna to ponoć ten objaw kangura mija tak ona twierdzi.Dlatego pytam o pompe paliwa.
    artur1902
    Level 11  
    robiłeś gaźnik a wymieniałeś dysze główna w komorez pływaka? jaka tam dysza siedzi moze jast za mała
    dzac4
    Conditionally unlocked
    Jest dobra.Teraz odkręciłem pompe paliwa i zauważyłem że ktoś odwrotnie założył tę plastikową podkładkę dystansową i nie wysuwał się bolec.
    artur1902
    Level 11  
    to masz odpowieź. jak masz pompe na wierzchu to wymień membranę, sprężyne i sprawdź zawór zwrotny. zestaw naprawczy jest niedrogi a przy okazji wymienisz
    dzac4
    Conditionally unlocked
    Pompe mam nową i już ją podmieniam.
    gimak
    Level 39  
    To i ja dołożę swoje trzy grosze. To było przy zwykłym maluchu 650. Szarpanie przy dużych szybkościach w moim przypadku brak paliwa w komorze pływakowej, po "turbo doładowaniu" (po wyjęciu takiej faji pod obudową filtra powietrza - zwiększenie przekroju otworu doprowadzającego powietrze do filtra) i po wymianie gaźnika wytworzone nadciśnienie w komorze pływakowej nie pozwoliło na właściwy dopływ paliwa do komory. Okazało się, że pokrywy gaźników różniły się miedzy sobą tym, że w jednym dodatkowo jeden otworek więcej. A strzały w tłumik to efekt ubogiej mieszanki w wyniku pustej albo prawie pustej komory pływakowej.
    dzac4
    Conditionally unlocked
    Juz po problemie przyczyną była pompka paliwa.Prosze czytać prawidłowo posty co do niektórych ta wypowiedz.
    Tak jak pisałem to jest maluch 126 ELX I BRAK APARATU ZAPŁONOWEGO!