Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dobra spawarka TIG do aluminium - jaka?

rolins 18 Maj 2009 12:51 14054 5
  • #1 18 Maj 2009 12:51
    rolins
    Poziom 1  

Muszę kupić inwertorową spawarkę TIG która przede wszystkim będzie spawała aluminium. Głównie rury i blachy ze stopu 7020 (PA47) o grubości 1 - 6mm. Spawanie nie będzie odbywało się na wielką skalę przemysłową ale bardzo istotną kwestią będzie estetyka spoiny i jej jakość. Rozważam zakup spawarki: Kemppi MasterTigMLS 2300ACDC/ACX lub TELWIN SUPERIOR TIG 362 AC/DC. Czy możecie mi poradzić którą lepiej wybrać do moich potrzeb? Może są jeszcze inne spawarki na które warto zwrócić uwagę? Kwota jaką mogę wydać to z osprzętem max 15000zł

1 5
  • #2 04 Cze 2009 06:26
    manta
    Poziom 39  

Jeśli już to kemmpi ,masz jeszcze selco w tej cenie.Telwina raczej odradzam miałem kiepskie doświadczenia z ich urządzeniami.Rozważ jeszcze czy nie lepszy był by migomat ,obecnie podwójny puls daje bardzo dobrą spoine a jednak technologia spawania jest szybsza . Z tiga to jeszcze fronius .

1
  • #3 01 Lip 2009 09:02
    MTB
    Poziom 10  

Witam!
    Korzystając z tego wątku chciałbym się dowiedzieć w co należy wyposażyć spawarkę TIG aby można było spawać aluminium. Wiem, że należy zmienić gaz na mieszankę hel+argon oraz do uchwytu wchodzą troszkę inne elektrody. Co jeszcze potrzeba?
    Pozdrawiam. Marek.

0
  • #4 01 Lip 2009 17:28
    manta
    Poziom 39  

Po pierwsze to zmiana spawarki, niestety aluminium spawamy prądem AC a całą resztę DC, elektrody uniwersalne tzw. Gold a mieszanka z helem to jak spawasz grube elementy. Niestety najważniejszy jest prąd spawania czyli zmienny i niestety hf, cała reszta parametrów fajna ale nie musi decydować o wyborze urządzenia.

1
  • #5 27 Gru 2015 15:45
    roman gliwa
    Poziom 9  

jaką spawarkę TIG AC DC kupić 200A czy 315A i jakiej marki cena na sprzęt około 3000 zł

1
  • #6 07 Lut 2017 17:43
    pietrygar
    Poziom 2  

Sherman TIG 200p spokojnie wystarczy spawałem nią daje rade. Zwykłe blachy i profile bez problemu a nawet kartery silników. Nie każdy jednak wie jak się do tego zabrać, bo 90% roboty przy spawaniu aluminium to przygotowanie materiału. Jak tego dobrze nie zrobisz to najlepsza na świecie spawarka się nie sprawdzi. Do domu lub małego warsztatu polecam jak najbardziej shermana 200p.

0