Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dobra spawarka TIG do aluminium - jaka?

rolins 18 Maj 2009 12:51 12890 5
  • #1 18 Maj 2009 12:51
    rolins
    Poziom 1  

Muszę kupić inwertorową spawarkę TIG która przede wszystkim będzie spawała aluminium. Głównie rury i blachy ze stopu 7020 (PA47) o grubości 1 - 6mm. Spawanie nie będzie odbywało się na wielką skalę przemysłową ale bardzo istotną kwestią będzie estetyka spoiny i jej jakość. Rozważam zakup spawarki: Kemppi MasterTigMLS 2300ACDC/ACX lub TELWIN SUPERIOR TIG 362 AC/DC. Czy możecie mi poradzić którą lepiej wybrać do moich potrzeb? Może są jeszcze inne spawarki na które warto zwrócić uwagę? Kwota jaką mogę wydać to z osprzętem max 15000zł

• #2 04 Cze 2009 06:26
    manta
    Moderator Samochody

Jeśli już to kemmpi ,masz jeszcze selco w tej cenie.Telwina raczej odradzam miałem kiepskie doświadczenia z ich urządzeniami.Rozważ jeszcze czy nie lepszy był by migomat ,obecnie podwójny puls daje bardzo dobrą spoine a jednak technologia spawania jest szybsza . Z tiga to jeszcze fronius .

• #3 01 Lip 2009 09:02
    MTB
    Poziom 10  

Witam!
    Korzystając z tego wątku chciałbym się dowiedzieć w co należy wyposażyć spawarkę TIG aby można było spawać aluminium. Wiem, że należy zmienić gaz na mieszankę hel+argon oraz do uchwytu wchodzą troszkę inne elektrody. Co jeszcze potrzeba?
    Pozdrawiam. Marek.

• #4 01 Lip 2009 17:28
    manta
    Moderator Samochody

Po pierwsze to zmiana spawarki, niestety aluminium spawamy prądem AC a całą resztę DC, elektrody uniwersalne tzw. Gold a mieszanka z helem to jak spawasz grube elementy. Niestety najważniejszy jest prąd spawania czyli zmienny i niestety hf, cała reszta parametrów fajna ale nie musi decydować o wyborze urządzenia.

• #5 27 Gru 2015 15:45
    roman gliwa
    Poziom 9  

jaką spawarkę TIG AC DC kupić 200A czy 315A i jakiej marki cena na sprzęt około 3000 zł

• #6 07 Lut 2017 17:43
    pietrygar
    Poziom 1  

Sherman TIG 200p spokojnie wystarczy spawałem nią daje rade. Zwykłe blachy i profile bez problemu a nawet kartery silników. Nie każdy jednak wie jak się do tego zabrać, bo 90% roboty przy spawaniu aluminium to przygotowanie materiału. Jak tego dobrze nie zrobisz to najlepsza na świecie spawarka się nie sprawdzi. Do domu lub małego warsztatu polecam jak najbardziej shermana 200p.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME