Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Honda Accord 2005 2.2 diesel silnik nie pali

MarcinM25 18 Maj 2009 14:30 6311 5
  • #1 18 Maj 2009 14:30
    MarcinM25
    Poziom 9  

Witam mam duzy problem z Honda accord 2005 2.2 diesel! Poprostu silnik nie pali! Kupilem auto powypadkowe( sam robie blacharke , maluje) ale od poczatku silnik nie palil, kreci pompa podaje paliwo ale gdzies je odcina ! na desce rozdzielczej mruga symbol kluczyka w kolorze zielonym! Po podlaczeniu komputera fachowiec stwierdzil ze cos nie tak z ECU i Immobilizeram nie komunikuja sie ( komputer pokazal ze ostatni start silnika byl 11mies temu) co nie jest mozliwe bo auto uczestniczylo w wypadku w listopadzie zeszlego roku! Kupilem stacyjke, immobilizer, zegary ECU -komputer nawet pudelko z bezpiecznikami w warsztacie wymienili to ale dalelej ten sam problem kreci ale nie pali a kluczyk dalej mruga! Juz nie wiem co robic ktos powiedzial ze moze to byc blad w instalacji w porzadku ale przeciez nie bede wymienial calej instalacjii!!! Wydaje mi sie ze tam w tym komisie z ktorego kupilem auto ktos cos wymienil w tym aucie ale co?? Myslelismy ze ktos komputer wymienil zepsuty wstawil ale jak wspomnialem wszystko wymienione! Chyba ze sa tam jeszcze cos jakies podzespoly, bezpieczniki o ktorych ani ja ani mechanik nie wiem, moze ktos cos jeszcze wymontowal z tego auta ! Prosze jesli ktos ma jakis pomysl albo moze schamat instalacji do takiej Hondy bylbym bardzo wdzieczny bo juz nie wiem co robic auto stoi na warsztacie juz 6tygodni!!! Znam sie troche na mechanice ale nie na electronice i electryce samochodowej niestety , juz nie wiem co robic z tuym autem , niechce go sprzedawac na czesci ( a moge nie miec innego wyjscia) troche w nie zainwestowalem i najgorsze jest to ze to moze byc jakis maly problem gdzies na kablach a nikt nie potrafi tego zdjagnozowac!! PROSZE O JAKIES SUGESTIE

1 5
  • Pomocny post
    #2 18 Maj 2009 15:33
    ptaszek1975
    Poziom 30  

Immo zablokowane,a może nie umiejęntna korekta licznika,to są moje sugestję.

0
  • #3 18 Maj 2009 21:35
    MarcinM25
    Poziom 9  

Dzieki tak mowia ze to IMMO myslalem ze sie obejdzie bez servisu ale jednak widze ze musze zawiesc na servis i pewnie mnie niezle poczesze po kieszeni

0
  • #4 19 Maj 2009 00:05
    adiplo
    Poziom 11  

Hej.

Tknęło mnie z tym wypadkiem. Pod kierownicą jest taki przełącznik który w razie wypadku odcina dopływ paliwa do silnika. Wystarczy go tylko wypstryknąć.

Tu masz stronę z manuala.
    Honda Accord 2005 2.2 diesel silnik nie pali

Wiem że to banalne ale czasem najprostsze rzeczy okazują się skuteczne.

Poza tym angielscy mechanicy nie maja o niczym pojęcia i szkoda z nimi gadać. Ja po ostatniej wizycie w serwisie Hondy (duży przegląd po 78k mil za który zapłaciłem Ł300) trzy razy jeździłem do nich aby poprawili. 1. Wlali zbyt dużo oleju z 2cm ponad max na bagnecie - 1 wizyta udalo sie poprawić,
    2. źle założyli uszczelkę przy filtrze oleju co spowodowało pocenie filtra - dwie wizyty, brak poprawy. Za drugim razem Pan stwierdził że to coś poważnego, że trzeba zostawić im samochód na kilka dni oni to sprawdzą itp. Kopiłem na ebay nowy filtr z uszczelkami, zmieniłem i ani kropli oleju.
    Powiedziałem sobie że żadnej więcej wizyty w serwisie. Olej i filtry będę zmieniał sam. Teraz czekają mnie zmiana hamulców tarczy i klocków.

0
  • #5 19 Maj 2009 11:34
    ptaszek1975
    Poziom 30  

Nie wiem ile w serwisie zapłacisz,bo w sumie ja nie jestem drogi, a grupę VW biorę koło 700zł.Mogę Ci polecić forum na którym ktoś może być z twoich okolic.
    www.carcode.pl

0
  • #6 19 Maj 2009 22:11
    MarcinM25
    Poziom 9  

Dzieki wielkie za pomoc

1