Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia 6210 nie działa niebieskie podświetlenie

14 Gru 2002 22:26 3830 17
  • Poziom 25  
    Mam taki problem,chcę podmienić diody na niebieskie pod wyświetlaczem,lecz one nie chcą świecić.Czy jest to moze poborem prądu przez te diody.Proszę o poradę :?:
  • Poziom 33  
    prawdopodobnie podpiąłeś równolegle do pracujących zelonych , musisz wszystkie po wyswietlaczem usunąć i dopiero wstawic niepieskie , trzeba oczywiście usunąć część ekranu , z tym że wymiana ledów po LCD nie załatwi sprawy , fajnie aparacik świeci wstawiając jeszcze pod klawiaturkę diody białe z poświata taka jakby ksenon o 140 mcd , mówię Ci rewelka :D

jeżeli zrobisz górę tylko to klawisze 1,2,3 będą świeciły tak bezpciowo ani to niebieski ani zielony , zobaczysz sam , sporo tego zrobiłem ...

a i nie wstawiaj byle g... bo się rozczarujesz :(
  • Poziom 25  
    zielone usunołem i dopiero załozyłem niebieskie i dalej nie chcą się oświecić.może jakiś namiar gdzie dostane odpowiednie ledy
  • Poziom 25  
    Picador założyłem ledy z firmy do której dałeś mi namiary.A dokładnie typ1206,niestety dalej nie swieca.Okazuje się ,że są one na wyzsze napięcie.Jeśli też u nich je brałeś.to może wiesz co trzeba przerobic w telefonie.Wymieniłem wszystkie 10szt.
  • Spec od GSM
    w 6210 sa diody ktore startuja od 1.6V
  • Poziom 25  
    A czy są niebieskie ledy które startuja od 1.6volta
  • Spec od GSM
    napewno tak bo widziałem taką nokie. Powiem tylko jedno nie kupuj zbyt ciemnych, najwyżej takie jak w 6310i, bo ciemniejsze sa kiczowate, strasznie słabo widac litery na tym wyswietlaczu
  • Poziom 25  
    W firmie gdzie zakupiłem te ledy powiedzieli mi że muszą świecic a tym bardziej sami je zakładali do tego typu Nokii.
    www.technology.com
  • Poziom 20  
    Napięcie jest przypisane do koloru ze względu na budowę i fizyczne właściwości .
    SPRAWDŻ MIERNIKIEM CZ JAK PRZEWODZI TO ŚWIECI .
    Może ich odwrotnie wlutowałeś .
  • Poziom 25  
    Odwrotnie napewno nie bo sprawdzałemi ta jak napisałeś przy pomiarze miernikiem świeciła.Zrobiłem próbę przy jakim napięciu świecą i okazuje sie że niebieskie swiecą przy około 3 voltach a oryginalne z telefonu przy 1.5 volta
  • Poziom 20  
    Mósisz dobrze sprawdzić niektóre diody mają namalowaną strzałke a niektóre coś w stylu przewróconej o 90stopni litert T i z tymi nieraz bywa problem ja spotkałem się,że oznaczenie było w odwrotną stronę :?
  • Poziom 33  
    ja wstawiłem na wyświetlacz niebieskie 1206 , trzeba bardzo delikatnie rozpiłować otwory , uwaga na ścieżki w druku , nie można przesadzić :wink:

a na klawiaturkę wstawiłem 805 białe o światłości 140 mcd
    zobacz sam ,

to jest moja 6310 , w 6210 kolor klawiaturki wygląda też fajnie ale jest lekko fioletowy ,
  • Poziom 25  
    W firmie Technology gdzie kupowałem ledy powiedzieli mi że trzeba zewrzec jakieś punkty na płycie ,mieli mi przesłac zdjęcie z tego telefonu z ta przeróbką ,ale jakoś nie umie do mnie dotrzec
  • Poziom 25  
    Jest OK telefon śmiga że aż miło.Okazała się wina led ,były żeczywiście żle opisane.Dzięki wszystkim za pomoc I życzę wesołych i pogodnych świąt oraz jak największych prezentów pod choinką.
  • Poziom 33  
    chcesz powiedzieć że omyliłeś się z biegunowością diod ??

jedno co można zrobić to podlutować równolegle po rezystorku w obwodzie zasilania ledów , obwód wyswiellacza i klawaiturki jest oddzielnie zasilany
  • Poziom 33  
    komórsiak wszystko się zgadza :)

ale kolor niebieski nie bardzo się nadaje na podświetlanie przycisków , jest wdedy taka kiszka jak w 6510 , przyciski są mało czytelne , zwłaszcza przy pisaniu sms , kolor biały jest fajniejszy , swieci jasno i daję lekką poświatę fioletu w 6210 , ale bardzo delikatnie ,
    w 6310 kolor biały świecąc w zielone przyciski daję naprawdę fajny kolorek :D
  • Poziom 33  
    dziur napisał:
    napewno tak bo widziałem taką nokie. Powiem tylko jedno nie kupuj zbyt ciemnych, najwyżej takie jak w 6310i, bo ciemniejsze sa kiczowate, strasznie słabo widac litery na tym wyswietlaczu

w 6310i nie są montowane diody o najwyższej światłości , i nie mają koloru ksenenowego ,diody białe1206 o jasności 140mcd świecą lepiej :)