Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

awaria tunerów i spllitera?

pawcio306 18 Maj 2009 20:59 1299 5
  • #1 18 Maj 2009 20:59
    pawcio306
    Poziom 2  

Witam
    Panowie mam taki problem, po zeszłotygodniowej burzy padły mi oba dekodery od cyfry (philips DSR 3201 i pace DSR 2221) oraz splliter AVR Maxx + 2 karty turbo. Na obydwu dekoderach ta sama usterka, wyszukują kanały, mają odpowiedni poziom sygnału, ale cały czas świeci komunikat włóż kartę do terminala. :?: (oczywiście próbowałem wkładać kartę bezpośrednio do dekodera, nie przez splliter). Jeśli chodzi o spliter to niby wszystko gra świecą diody, ale nie komunikuje się z kartami, a po ich podłączeniu splliter gaśnie, jak wypnę karty znowu zaświecają się diody. Próbowałem też odnowić oprogramowanie spllitera i kart, jesli chodzi o spliter to wszystko przebiegło bez zarzutu, po włożeniu karty wyświetlił się komunikat, że nie znaleziono urządzenia, a zamiast jednej diody swieciły wszystkie 3. Czy jest ktoś w stanie na tak mało fachowym opisie zdiagnozować usterki i czy w ogóle opłaca się to naprawiać? (pytam dlatego bo sprzęcik ma dopiero 3 miesiące i żal wyrzucać).

Z góry dziękuje za pomoc

0 5
  • #2 18 Maj 2009 22:21
    kajron
    Poziom 29  

Niestety mogły polecieć czytniki w dekoderach

0
  • #3 23 Maj 2009 07:54
    ziomek2916
    Poziom 13  

Na 100% uszkodzone układy TD..... jakbyś szukał mam takie

0
  • #4 23 Maj 2009 08:25
    dzac4
    Warunkowo odblokowany

Najprawdopodobniej padła ci karta C+.Sprawdz w punkcie i wymień.Jeżeli dobra to do wymiany dekodery(naprawy).Tak się dzieje ze spliterami po burzy.Co do kart klienta tak jak kol.pisze wyżej.

0
  • #5 23 Maj 2009 09:35
    Bob57
    Poziom 18  

Witam!
    Kolego sezon burzowy dopiero się rozpoczyna wiec warto pomyśleć nad galwaniczna separacja tych tonerów, gdyż po naprawie usterka przy kolejnej burzy możne się powtórzyć.
    Pozdr.
    Bob57

0
  • #6 23 Maj 2009 17:01
    kajron
    Poziom 29  

Radiowo fakt separacja niemniej koszty ewentualnie zasięg

0