Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV Proline chassis PC230, jaka pamięć ?

invector 18 Maj 2009 22:01 816 4
  • #1 18 Maj 2009 22:01
    invector
    Poziom 18  

Jaką pamięć można w nim zastosować? Fabrycznie jest tam PCF8532C-2 jednak nie wiem co mogę za nią wstawić. Daje się odczytać jako 24C32 jednak zapisać jej nie idzie. Google nic nie pokazuje. Problem polega na tym że nie można wyregulować obrazu (bardzo mało kontrastu i duża jasność).
    Bez pamięci, co ciekawe, wszystko działa idealnie tylko nie zapamiętuje nastaw. Proszę o podpowiedź oraz na ile to możliwe wsad do niej, ponieważ mam podejrzenia o uszkodzonej zawartości tejże pamięci.

Telewizor to Proline 14" jednak modelu brak ze względu na oderwaną naklejkę na obudowie. Chassis na pewno PC230, procesor SAA5290PS/144
    Pozdrawiam
    invector

0 4
  • #3 19 Maj 2009 13:10
    invector
    Poziom 18  

Jeżeli tak, to czym ją programować?

0
  • #4 19 Maj 2009 17:12
    mirex
    Poziom 43  

Przypuszczam, że gdybyś poprawnie odczytał symbol na pamięci to przestało by cokolwiek być problemem.

Indyczes, nie będę się upierał ale chyba w większości przypadków można zastąpić inną. Trzeba tylko pomyśleć.

0
  • #5 26 Maj 2009 16:18
    invector
    Poziom 18  

Przepraszam że dopiero teraz odpisuję, ale telewizor dostałem "na części" i nie jest to pilny przypadek. Natomiast szkoda go rozebrać jak praktycznie działa.

Wstawiłem czystą pamięć 24C16 i TV ładnie zapamiętuje wszystkie nastawy. Jest jeszcze jeden mały problem, bo po włączeniu TV za każdym razem pojawia się menu serwisowe a po wyjściu z niego przyciskiem "MENU" na panelu zostaje cały czas napis "service on" na dole ekranu. Nie mam do niego oryginalnego pilota i tu może być problem. Jednak z tym sobie poradzę.

Kolego mirex symbol pamięci potrafię jeszcze poprawnie odczytać, chyba że mam wadę wzroku o której nic nie wiem, ale sam zobacz...

TV Proline chassis PC230, jaka pamięć ?

Po modyfikacji wsadu pamięci TV śmiga jak ta lala...

Temat zamykam, dzięki za pomoc...

0
  Szukaj w 5mln produktów