Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
PLFONPLFON
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki polecacie Router z WIFI do neostrady?

18 May 2009 22:45 8633 14
  • Level 17  
    Witam

Chciałbym się poradzić jaki router kupić do Neostrady? Łączyły by się z nim 2 komputery stacjonarne po kablu plus 6 komputerów bezprzewodowo( wymóg to możliwościowy demontażu standardowej anten/y i możliwość zamontowania porządnej anteny). Dodatkowe wymaganie to możliwość przypisania na sztywno IP po MACu. Dodatkowym wymaganiem jest stabilność ! Obecnie mam Pentagram Cerberus który się wiesza bezustannie(mimo zmian softu :D ), dlatego szukam routera który się nie będzie wieszał i wytrzyma minimum 2 tygodnie bez potrzeby resetu. Zależy mi na tzw kombajnie wszystko w jednym. Co proponujecie. Proszę o konkrety bez astronomicznych cen powiedzmy sprzęt dla cywili w cenie do około 400zł. :idea:
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • PLFONPLFON
  • Level 22  
    Witam,

Ze swojej strony polecam Linksys Wireless-G Broadband Router - WRT54GL. Cena ~230zł brutto. Wystarczy zmienić fabryczny soft (bardzo dobry swoja drogą) na Tomato, skonfigurować i zapomnieć o jego istnieniu :) Do obsługi Neostrady na innej linii używam TP-Link TD-W8910G (~140zł) i również działa bez zarzutu, ale ze względu na brak możliwości wgrania alternatywnego softu (który powoduje iż Linksys rozwija skrzydla :)), na pierwszym miejscu stawiam pierwszy produkt który zaproponowałem.

Pozdrawiam!

PS Oczywiście Linksys nie posiada wbudowanego modemu ADSL, ale bez problemu możesz wykorzystac tego Pentagrama jako modem.
  • Level 17  
    Dorzuci ktoś jeszcze jakieś pomysły na dobry router do neo ?
  • PLFONPLFON
  • Level 17  
    Widzę że nikt nie chce pomóc :| . Przetrząsnąłem sporo for tematycznych i niestety nie znalazłem żadnej aktualnej informacji. Tak więc może ktoś coś napisze na temat tych sprzętów które znalazłem. Podoba się mi kilka modeli może ktoś takie używa i się wypowie na ich temat, wymagania jak wyżej, główny to stabilność tak żeby się nie zawieszał. Będzie działał na neostradzie 1mb i korzystało maks 4komputery zarówno po kablu jak i wifi. Oto modele proszę o jakieś informacje:
    1. ASUS WL-600G
    2. NETGEAR ADSL AccessPoint Router Draft-N DGN2000
    3.ASUS WL-500G V2
    4. PENTAGRAM Cerberus ADSL2+ P6341 Wi-Fi 11n (podobno się nie zawiesza)
    5.Siemens SX541
    6. SIEMENS GIGASET SX763
  • Level 22  
    Asus'a WL-600G nie proponowałem, gdyż raczej go nie da rady kupić poniżej 400zł (przynajmniej w sklepie) - jeżeli jesteś w stanie nieco więcej, to jak dla mnie z tej listy najlepszy sprzęt. Do tego ma jedną świetną opcję - możesz podłączyć dowolną pamięć masową na USB, wykorzystywać ją np jako serwer ftp, WDC (jeżeli w przyszłości będziesz chciał się bezprzewodowo zmostkować z inna siecią to będzie jak znalazł). Urządzenie oparte na chipsecie Broadcom, generalnie cechuje się bardzo stabilną pracą.

Pytanie tylko czy potrzebujesz taki "kombajn"...
    Wspomniany przeze mnie wcześniej TP-Link przy 2 urządzeniach sieciowych podłączonych kablowo, 1 bezprzewodowo ma w tej chwili uptime 559h, a wcześniejszy reset był związany z wymiana listwy zasilającej :)

ASUS WL-500G V2 - nie posiada wbudowanego modemu ADSL.

Netgear - z tym modelem nie miałem do czynienia.

Pentagram Cerberus - tutaj powinieneś zaufać własnemu doświadczeniu i nie korzystać z urządzeń sieciowych tego producenta :)

Siemens SX541 - o tym pierwsze słyszę :) ale z tego co widzę to pracuje na sofcie SMC, z którego miałem wątpliwą przyjemność korzystać... Zwieszał się nie sam router, co modem i jedynym wyjściem był reset. Nie wiem jak sprawa wygląda tutaj.

SIEMENS GIGASET SX763 - możliwości podobne do WL 600G.

Jeżeli jeszcze mogę coś odradzić, to na pierwszym miejscu ODRADZAM wszystkie Linksysy z tej nowej serii (WAGxxx, taki "kosmiczny" wygląd z błyszczącym lakierem) - produkując tą serie Linksys mocno obniżył loty, jak chwalę sobie poprzednie starsze modele za niezawodność, to w tym przypadku mocno się zawiodłem.

Pozdrawiam!
  • Level 17  
    Powiedz mi Belialek czy w tym Asus'a WL-600G jest możliwość przypisania na stałe IP po MACu. Bo już prawie jestem na niego zdecydowany jednak nie mogę nigdzie znaleźć takiej informacji.
  • Level 31  
    Eryk1000 wrote:
    Powiedz mi Belialek czy w tym Asus'a WL-600G jest możliwość przypisania na stałe IP po MACu. Bo już prawie jestem na niego zdecydowany jednak nie mogę nigdzie znaleźć takiej informacji.

Nie ma, choć ja ciągle dostaje ten sam IP (łącze się po WiFi).

Mam tego asusa od jakiegoś czasu i w sumie działa dobrze. Niestety oficjalnie nie wspiera go openwrt i jego możliwości są ograniczone. Co prawda istnieje przerobiony soft w wersji beta i oferuje dużo możliwości (pobieranie torrentów, samba itd.). Router się raczej nie zawiesza, chyba że go obciążę różnymi procesami, to może się zawiesić. Po WiFi obsługuje kilka urządzeń i nie ma problemów.
    Mam do niego podłączoną drukarkę i dysk (ftp, samba). Próbuje odpalić jeszcze kamerkę, ale są problemy.
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    Jeśli chcesz, by serwer DHCP przyznawał IP na podstawie MAC adresu, to jedynie w alternatywnym oprogramowaniu.
  • Level 31  
    szaleniec wrote:
    Jeśli chcesz, by serwer DHCP przyznawał IP na podstawie MAC adresu, to jedynie w alternatywnym oprogramowaniu.

Dla 600g niestety nie ma takowego.
  • Level 22  
    Tak jak piszą poprzednicy - nie ma możliwości MANUALNEGO przypisania MAC'a do IP, ale z tego co pamiętam to urządzenie zapamiętuje przy włączonym DHCP - przez pewien czas - jaki adres IP był poprzednio wydzierżawiony, i w miarę możliwości przypisuje taki sam.
  • Level 17  
    Szkoda a tak dobrze się zapowiadało. Ciężka sprawa gdyż, chcę w końcu dobrze wydać pieniądze. Miałem kiedyś Edimaxa całkiem fajnie chodził ale niestety nie dało się przypisać na stałe IP dlatego zmieniłem go na nieszczęsnego pentagrama który lubi się zawiesić i jedynie reset mu pomaga na tą przypadłość. A co sądzicie o:

D-Link DSL-G624M
    D-LINK DSL-2640B
    Netgear DGN2000
    D-Link router DSL-2740B
    Edimax BR-6524N

Znajomy coś mówił mi że dobre są tez Ovislink jednak takiej firmy w ogole nie kojarzę, co o tym sądzicie? Może ktoś coś jeszcze poleci?
  • Level 16  
    DSL-G624M w środku bidnie wygląda:
    Jaki polecacie Router z WIFI do neostrady?
    Mi służy jako bridge między linią ADSL a LAN. Poza tym to bardzo stary model i już nie wspierany przez D-link + lubi się zawieszać (w trybie routera :D)

Już lepiej zainwestować w wag200g lub wrt54gl + użycie starego routera w trybie bridge modem.

Co do ovislinków mogę polecić z czystym sumieniem AP/Router 5460APv2 i 5470AP - to również spisuje się w miarę dobrze.

[edit]

Przepraszam, nie doczytałem wymogów kolegi. Oba urządzenia nie wspierają na oryginalnym f/w statycznego dhcp.
  • Level 10  
    A jam mam Thomsona ST716v5. Rewelka. Ma WiFi, VOIP-a, i wiele inych opcji. Ale przede wszystkim jest cholernie stabilny.
  • Level 31  
    Bez przypisania IP po macu w 600g da się żyć. Ciągle otrzymuje to samo ip.
  • Level 17  
    Dziękuje Panowie za odpowiedzi, czytając je zdecydowałem się kupić: Netgera DGN2000. Tu jest budowa fajny link do strony gdzie go rozebrano i sprawdzono co siedzi w środku ;) http://dgteam.ilbello.com/forum/index.php?topic=12.0 . Widać że jest na chipsecie broadcom. Mam go od kilku dni i jak narazie jest OK. Musiałem go trochę zmodyfikować gdyż oryginalnie anteny były na stałe kilka stron w sieci wprowadziło mnie w błąd :| Szkoda ale niestety nie miałem okazji potrzymać go w dłoni przed zakupem, tak więc usunąłem bardzo marne anteny mają chyba 2dB w zasadzie odcinek kilkudziesięciu milimetrów drutu bez ekranu jako promiennik, a nie antena. Sygnał na oryginalnych antenach jest marny. W otwory po antenach zamontowałem złącza RP-SMA i porządne antenki zasięg jest wyraźnie lepszy. Jednak moc nadajnika jest mniejsza niż w nieszczęsnym pentargramie. Z mankamentów jakie jeszcze dostrzegłem to całe urządzenie mocno się grzeje, mogli zrobić większą obudowę, ta jest bardzo gustowna i elegancka ale jednak nie radzi sobie rewelacyjnie z nagrzewaniem się pracującej elektroniki w środku. Postawiłem je na podstawkach żeby lepiej mogło odprowadzić ciepło. Po dłuższym czasie używania napiszę jak się faktycznie urządzenie sprawuje. Co do Problemów z routerem Pentagramem Cerberus ADSL z WiFI znalazłem pewne rozwiązanie jeśli ktoś jest zainteresowany odsyłam do tego linku, ostani post: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic589912.html