Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

XBOX360 - wiesza się, nie ma czerwonych diod

ricoe 19 May 2009 00:30 4638 11
    ricoe
    Level 16  
    Witam.

Dzis konsola zaczela sie wieszac. Po wlaczeniu po kilku sekundach logo sie zatrzumuje i obraz sie znieksztalca. Po dluzszej przerwie zaladuje sie do menu, ale tez sie blokuje.
    Jaka jest przyczyna, bo pewnie nie tylko jedna... ?

Diody swieca w sposob nastepujacy po nacisnieciu power:

1. Wszystkie po kolei
    2. Wszystkie na raz
    3. Wszystkie po kolei
    4. Wszystkie na raz
    I pozniej wszystkie gasna - a konsola zawieszona

Zasilacz 175W - dioda swieci na zielono (kiedy konsola jest zawieszona)
    KOnsola 2008-03
    DEFFCON
    Level 17  
    Bez ingerencji w boxa ciezko cokolwiek stwierdzic, przyczyn moze byc kilka.
    baloon 360
    Level 20  
    Czy wyskakują jakieś czerwone diody na pierścieniu
    pudzix
    Level 11  
    nie dlugo dostaniesz rroda kwestia czasu
    Carmamir
    Level 12  
    Zrób xclampa (zmień paste termo + mocniejsze mocowanie radiatorów do płyty) póki wszystko śmiga...

U mnie pasty nie było na 1/4 rdzenia GPU ;) więc jak to się miało nie przegrzać...
    pudzix
    Level 11  
    po co x-clampa zeby konsola miesioac mu pochodzila max i potem smietnik z tego byl??zniczszy tylko kulenajlepiej bylo by wygrzac i paste zmienic
    Carmamir
    Level 12  
    Dlaczego uważasz że 1 miesiąc podziała ? Podeprzyj to jakimiś argumentami...

Dokładnie wiesz co tak naprawdę xclamp ma zdziałać ?? Dlaczego zmiana pasty i wygrzanie akurat w tym wypadku jest trwalsze wg. Ciebie od xclampa ?
    pudzix
    Level 11  
    tak moim zdaniem o wiele, jesli ma sie sprzet. Pod bga najlepiej dac jeszcze topnik i konsola jak nowka wiem bo duzo juz ich zrobilem wiekszosc konsol bardzio szybko pada po x-clampie kule sa tylko docisniete nie ktore za bardzo i pod wysoka temp tylko je dobija wiec nastepny rrod juz taki latwy do naprawy nie jest
    Carmamir
    Level 12  
    No ba pewnie, lepiej go nawet od nowa przelutować ;), ale mnie akurat ciekawi dlaczego nikt po x-clampie nie odkręcał go aby poluzować nacisk i uchronić konsole przed zbędnymi naprężeniami (chociaż i przelutowanie nie gwarantuje pewności, i tak i tak płyta się wygina i ponownie czekać musimy na RRODa), dlaczego nikt nie próbował polepszyć chłodzenia ? Zmiany radiatorów na medziane, itp. ????

Kurde przecież problem to zwalone chłodzenie i naprawa efektu nic nie da na dłuższą metę, dlaczego nikt nie próbuje poprawić chłodzenia w sposób efektywny ? Chyba że się mylę, ale z tego co lookałem wszystko bazuje już na obecnym radiatorze który nie spełnia swojego zadania...

A co z wymiennikami ciepła ? Radiator z GPU na przedłużenie na którym można by położyć płytkę paltiera, nikt tego nie próbował ??? Pytam się Ciebie bo widzę że obyty jesteś w Xach.
    bonzo jan
    User under supervision
    Może Tak
    Ale zmienić mocowanie raiatorów

W wersji falkon myślę że 10 lat będzie działać.
    pudzix
    Level 11  
    xbox jest tak smieszna konsola ze nie pomoze chlodzenie poprzez zmiane na miedziane radiatory ja juz sie zastanawialem zeby wsadzic plyte do akwarium i zalac olejem ponoc mozna dobrze podkrecic proca w pc tak dobrze chlodzi :P

plytka peltiera mozna by bylo tez dac odrazu chlodzenie wodne serwis takim czyms sie nie zajmuje bo tu chodzi wlasnie o to zeby jak najmniejszym kosztem naprawic konsole chyba ze klient by mial placic 300zl 400zl a konsola i tak moze pasc, dalem raz swojej konsolce 2 radiatory calkiem nowe z pc i na nie jeszcze 2 wentylatory i tak padla...

watpie bonzo jesl tak wszytskie konsole robisz to i tak padaja przegladam allegro sa kolesie co pisza ze robili u ciebie padla po miechu a teraz sprzedaja bo im sie juz nie oplaca inwestowac dalej, chyba ze cos kreca
    Carmamir
    Level 12  
    Hmm olej nie jest aż tak drogi, problem tylko z uszczelnieniem.

Peltier to praktycznie zerowy koszt, jedyny problem to opracowanie powtarzalnego i szybkiego sposobu przeróbki, dzięki temu naprawa byłaby w podobnej cenie a żywotność o wiele większa.

Dlaczego uważasz że miedziany radiator nic by nie pomógł ? Wymiennik ciepła trochę zwiększyć, dodać na niego chłodzenie i problemu być nie powinno...

Oczywiście najprościej jest usunąć napęd DVD na zewnątrz i zamontować 2 wentylatory z góry i boku i jeden duży na radiatorze, nie ma siły żeby wciąż się przegrzewał...

Tylko kto chce mieć napęd na górze :///