Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Whirpool FL 5041 - bęben

19 Maj 2009 06:07 2458 2
  • Poziom 12  
    Witam
    Mam taki problem z ta pralką , bęben w środku w obudowie lata w kazda stronę jak by był urwany ale pralka chodzi tylko bardzo głośno ponieważ ociera sie o obudowę bębna , a przy wirowaniu jest jeden wielki huk. Moje pytanie jest czy warto to naprawiać i jakie mogą być koszty ponieważ pralka ma już ponad 10 lat.?
  • Poziom 19  
    A pralka ci nie cieknie?:) Masz rozwalone łożyska, naprawa jak najbardziej opłacalna o ile nie uszkodziłeś już wanny (obudowy) bębna, nie ma w niej dziury, nie jest uszkodzone gniazdo osadzenia ułożyskowania oraz ośka samego bębna.
  • Poziom 25  
    Mam podobny problem. Praleczka już rozebrana i czeka na wymiane łożyska i simeringów. O ile jak to stwierdził Phiter nie doszło już do uszkodzenia gniazda łożyska.

Mam jednak problem. Czy ktoś z was mógł by mi podpowiedzieć jak sciągnąć tylnią część bębna? Wew. łożysko się rozsypało, strzela przy kręceniu a bęben lata na boki (dokładnie ten sam eekt jak u założyciela tematu).

Z tego co widze pewnie się je wybija ale wolał bym wiedzieć że tak jest zanim zaczne w to walić młotkiem.

Dodano po 1 [minuty]:

Dla krzyśka dodam że komplet łożysk i simeringów to max 40 zł więc o ile nie masz za dużo forsy to warto naprawiać :)