Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips Cineos 9005/02 i TNK proszę o pomoc

mustaffa79 19 Maj 2009 10:24 3881 10
  • #1 19 Maj 2009 10:24
    mustaffa79
    Poziom 9  

Zakupiłem do nie go moduł telenor conax cam 3.03 i w menu jest napisane Akcess Control i nie mogę wejść do menu modułu ( raz mi się udało i miałem znaki zapytania ) czy da się w module zaktualizować soft?Chodzi mi żeby odbierał telewizje TnK.

Natomiast gdy poszedłem z tunerem do sklepu to testowałem telewizje na kartę z modułami:

Technisat-odbierał TVP1 i TVP2 a na TVN był tylko dźwięk a obraz był czarny

na module conaxa MPEG4 odbierał TVP1 i TVP2 a reszty nie widział

Na module Matrixa był czarny obraz na wszystkich i dźwięk się łamał

Na tych wszystkich trzech modułach można było wejść w menu tunera do menu modułu były rozpoznawalne , nie tak jak w przypadku modułu Telenor cam 3.03.

Proszę bardzo o pomoc.Tylko konkretne odpowiedzi a nie kup sobie to i miej to z głowy.Pozdrawiam

P.S
    Soft w tunerze mam 222 zaktualizowany jest tylko poprzez satelitę.

http://www.av-magazin.de/Philips-Cineos-DSR-9005-Der-E.1524.0.html

0 10
  • #3 20 Maj 2009 06:19
    mustaffa79
    Poziom 9  

No właśnie chciał bym aby ktoś mi pomógł zaktualizować odpłatnie ten moduł ale nie widzę chętnego:cry:

0
  • #4 20 Maj 2009 13:54
    romeok01
    Poziom 35  

Na tych stronach sa aktualizacje do róznych modułów:

CAM Firmware

Cam firmware 2

Jest tam jakieś nowsze firmware chyba do Twojego modułu, jest tam taki moduł , obok są zdjęcia (EURO) Conax i firmware do niego ver. 4.0 , tylko coś się chyba nie da scignąc z tamtej strony.

Poszukałem w sieci i znalazłem te firmware ver 4.0

Jest tez opis jak zaktualizować ten moduł

Cytat:
    ****** Update at your own risk !!!! ******

How to do:

0. Download the upgrade Pack and the version you want.

1. Unzip all files into a directory of you choice (e.g. C:\CAM)

2. If you run Win95 OCR2 use Scmod95.inf or Win98 use Scmod98.inf (ONLY ONE OF TWO DELETE OTHER)
    If you run WinMe, WinNT, Win2k or WinXP it won't work!!!!!

3. Shut Down Laptop

4. Restarting Laptop (WITH THE CAM ON THE PCMCIA SLOT)

5. When it asks you for a driver directory point to unzip directory (e.g. C:\CAM)

6. Start Xaload11.exe *.bin Press the enter button.

7. Follow the on screen instructions

****** Update at your own risk !!!! ******

Do aktualizacji potrzebny jest laptop z wejsciem PCMCIA i o ile dobrze przeczytałem to z windowsem 98.

Poszukam jakis innych mozliwości aktualizacji ale jak dysponujesz laptopem lub ktoś z Twoich znajmych to możesz spróbowac aktualizacji.

Do aktualizacj firmware bedzie jeszcze potrzebny program conaxup.

Więc chyba pozostaje Ci szukać kogoś z laptopem i windowsem 98.

0
  • #5 20 Maj 2009 18:32
    mustaffa79
    Poziom 9  

Dzięki serdeczne za treściwą odpowiedź :D

A po co te dwa programy conaxup-trzeba oby dwoma czy jeden z nich wystarczy?

Wolał bym aby zaktualizował mi to ktoś kto ma pojęcie-oczywiście odpłatnie i najlepiej jak by był z Łodzi.

Jak nie da rady to będę kombinował na własną rękę mam nadzieje że z waszą pomocą coś się uda zdziałać.

P.S
    Masz rację że firmware do niego ver. 4.0 coś się chyba nie da ścignąć z tamtej strony. :cry:

0
  • #6 20 Maj 2009 20:03
    romeok01
    Poziom 35  

W pliku Conaxeu4.zip jest samo firmware do wgrania do modułu i jest to plik z rozszerzeniem bin , czyli w tym wypadku conaxeuro4-0.bin.

W pliku conaxup.zip jest program który służy do wgrywania wyżej wspomnianego pliku bin, czyli: Xaload11.exe

Wgrywamy to wg. instrukcji jak wyżej, czyli:

1. Rozpakowujemy pliki np. do katalogu C:\Cam czyli nasz firmware plik conaxeuro4-0.bin i program służacy do wgrywania czyli Xaload11.exe i teraz w zależności od posiadanego systemu operacyjnego musi znaleźć się w tym katalogu plik conax98.inf w przypadku windowsa 98 lub conax95.inf w przypadku windowsa 95 i tylko jeden z wybranych plików, drugi należy skasować.

2. Wyłaczamy laptopa i wkładamy nasz moduł CAM

3. Uruchamiamy laptopa z włożonym modułem CAM.

4. Jeśli zapyta o ściezke dostepu do sterowników podać nasz C:\Cam

5. Teraz należy uruchomić nasz program ładujący wraz z firmware
    Nie pamietam jak to jest w windows 98 ale w win xp klikamy Start -> uruchom i wpisujemy cmd no troche znajmości komend DOS-a czyli:

cd.. przejecie do katalogu wyżej
    cd [nazwa katalogu] wejście do katalogu

wpisujemy cd.. i jeszcze raz cd.. i teraz cd cam

i teraz zaczynamy nasze wgrywanie firmware wpisyjemy:

Xaload11.exe conaxeuro4-0.bin

6. Podążać za instrukcjami na ekranie.

Myśle że dasz rade ale coś data tego firmware troche stara jest bo z 2001 roku.

Może pod windowsem Xp też by poszło.

Powodzenia

0
  • #7 20 Maj 2009 21:58
    mustaffa79
    Poziom 9  

Może lepiej nie ryzykować pod XP :?:

Szukałem najnowszej aktualizacji to tego modułu ale nic nie znalazłem.Może ktoś z forumowiczów udostępni linka lub paczkę aktualizacyjną do Telenor Conax cam 3.03.

0
  • #8 25 Maj 2009 21:19
    mustaffa79
    Poziom 9  

Podaje dotychczasowe wyniki co do testów modułów współpracujących z Philipsem Cineosem i telewizji na kartę:

moduł:Conax 4.00e nie obsługuje

moduł Conax Telenor 3.03-nie obsługuje

moduł: Technisat TechniCrypt CX-odbiera TVP1 i TVP2 a na pozostałych tylko dźwięk bez obrazu

moduł: ConaxCI CAM NP4-odbiera tylko TVP1 i TVP2

moduł: Matrix Reborn Z-CAS -odbiera wszystkie programy telewizji na kartę jest dźwięk ale zatrzymuje się i haczy obraz.O to zdjęcia które zrobiłem dziś jak by ktoś mi nie wierzył:

0
  • #9 25 Maj 2009 21:25
    mustaffa79
    Poziom 9  

Zapomniałem dodać że wysłałem razem z kolegą emaila ( kumpel zna jęz.niemiecki) z zapytaniem kiedy pojawi nowe oprogramowanie do tunera ( nowsze od v222 ).Dostałem taką odpowiedź-podaje w oryginale bo kolega wyjechał i nie wiem co tam dokładnie jest napisane :

Antwort Philips Infocenter

PHILIPS

Sehr geehrter Herr mustaffa79,

vielen Dank, dass Sie sich mit Ihrem Anliegen an das Philips-Infocenter wenden.

Sie erkundigen sich, wann die neue Software für Ihren Philips DSR9005/02 erscheint.

Die neue Software V228 ist seit letzter Woche on Air und wird automatisch auf Ihrem Receiver aufgespielt.

Mit der neuen Version kann der Videotext auf dem Sender ZDF dargestellt werden.

Es wurden die Bild- und Tonaussetzer auf dem Sender MTV Music behoben.

Hinweis:
    Sie bekommen von uns in den nächsten Tagen eine Umfrage mit 6 Fragen per E-Mail zugeschickt, in der Sie mich und unseren Service bewerten können.

Wir wünschen Ihnen eine schöne Woche.

Mit freundlichen Grüßen,

Ihr Philips Kundenservice

0
  • #10 26 Maj 2009 11:34
    mustaffa79
    Poziom 9  

Będę wdzięczny jeśli ktoś udostępni mi moduły do sprawdzenia czy tuner chodzi poprawnie z nimi na telewizji na kartę ( mogę dojechać z własnym tunerem w okolice łodzi ) :

Diablo Cam v2.3
    AlphaCrypt TC
    DualCA
    IceCrypt Blue
    Conax Maxiumum
    Easy TV
    T-REX 4.1 Twin
    PowerCamPro
    T-REX Supercam 4.6

0
  • #11 30 Maj 2009 15:24
    mustaffa79
    Poziom 9  

Nowy soft v228 jest już do zaktualizowania na satelicie Astra 19.2.
    Po pobraniu nowego firmowego oprogramowania do tunera nastąpiły zmiany co do pracy z modułami które posiadam:

moduł:Conax 4.00e - obsługuje Disney Channel i ITV

moduł Conax Telenor 3.03 - obsługuje N sport , ITV , TVP Sport , TVP1 i TVP2 - ale na tvp1 i tvp2 nie ma głosu

moduł: Matrix Reborn Z-CAS -odbiera wszystkie programy telewizji na kartę jest dźwięk ale zatrzymuje się i haczy obraz.Czyli na tym module bez zmian.

w załączeniu dodałem fotografię jak pracował na module Conax 4.00e i Telenor 3.03 :

0