Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki wybrać alarm do domu ???

kamsz-o 19 Maj 2009 17:49 4065 10
  • #1 19 Maj 2009 17:49
    kamsz-o
    Poziom 13  

Witam Serdecznie :)
    Planuję we wakacje instalację systemu alarmowego.
    Skład:
    Czujki :
    Ruchu :
    • 3 x Graphite Salon, Korytarz, Sypialnia
    • 1 x Aqua Luna Korytarz
    • 1 x Graphite Pet Kuchnia
    • 1 x Ivory Łazienka
    Inne :
    • 1 x Indigo
    Sygnalizatory :
    • Wewnętrzne
    - 4 x SPW-100 Salon, Sypialnia, Łazienka, Korytarz,
    - 1 x SPW-220 Korytarz
    • Zewnętrzne
    - 1 x SP-4003 (na kominie)
    - 1 x SD-3001 (z przodu na elewacji budynku)
    - 1 x SPL-2030 (z tyłu na elewacju budynku)
    + 1 x SPW-100 (pod dachem)
    Manipulatory :
    • LCD :
    - CA-10 BLUE-L
    • LED :
    - CA-10 KLED-S
    Centrala alarmowa :
    • CA-10 P
    Ekspandery :
    • CA-10 E

W najbliższym czasie planuje kupno dodatkowych czujek np. na zewnątrz, więc odrazu kupuje ekspander. Myślę, że centrala CA-10 bedzie odpowiednim zakupem, jednak jestem zainteresowany Integrą 24 ale jest droższa .
    Proszę o podpowieć i opinie mojego wyboru.

Pozdrawiam Kamil 721507131 tel. Plus

0 10
  • #2 19 Maj 2009 18:51
    252257
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 19 Maj 2009 19:11
    sharp
    VIP Zasłużony dla elektroda

Po raz pierwszy nie wiem, co napisać...
    Dziewięć sygnalizatorów??? Chcesz odstraszać wszystkie ptaki w promieniu kilometra od chaty?
    Nie wariuj - już temat jest raportowany z sugestią przeniesienia do "Na Wesoło" - na razie się powstrzymuję...
    Weź sobie przejrzyj wszystkie tematy w dziale traktujące o doborze elementów do systemu - gdy ochłoniesz, możesz pisać dalej.

Matko Boska - dziewięć sygnalizatorów... Jaki wybrać alarm do domu ???

0
  • #4 19 Maj 2009 20:33
    slafwek
    Poziom 12  

Sie kolega rozpedzil hehe juz widze jak w srodku nocy puszcza sabotaz ktorejś z syren:) kilka trupow gwarantowane:)

0
  • #5 19 Maj 2009 21:38
    bartek-btw
    Poziom 11  

Niezle!!!hehe, nie rozumiem po co sygnalizator zewnetrzny w sypialni, lazience i az dwa na korytarz???????? Zewnętrznych tez sie namnożyło i to sporo, a co do czujek to po co taka dobra czujka jak Ivory do lazienki???hmm.... Ja uzwazam ze system bedzie bardzo "ciekawy". Imponujący efekt w podczas sabotazu lub fałszywki w nocy kiedy to 9 sygnalizatorów sie obudzi z czego 5 wewnątrz, niezla pobudka!! Extra

0
  • #8 20 Maj 2009 07:11
    bartez132
    Poziom 18  

pomysł z sygnalizatorem w łazience marny... po 3 latach może działać tragicznie... w sypialni tym bardziej zawał + nerwica. Nie wiem jaki duży ten dom, ale z ilości sygnalizatorów to musiałby mieć jakieś 800 mk

0
  • #9 20 Maj 2009 07:23
    aprzycho
    Poziom 16  

witam,
    nie wiem czy kolega slyszal jak glosno wyje taki wewn sygnalizator. Można faktycznie dostać zawału serca.
    Pozatym przy takiej ilości zewn sygnalizatorów sąsiedzi przestaną lubić jak się przypadkowo w nocy włączy alarm przez jakąś myszkę :0

Siła systemu alarmowgo tkwi raczej w powiadomieniu i monitoringu.
    Cóż z tego że będzie wyć jak nikt nie zareaguje a sąsiedzi są różni.

Nie zastanawiaj się nad integrą tylko po prostu ją zakup. W starocie CA10 moim zdaniem nie ma co inwestować. Już teraz jest nowa rodzina central Versa mająca zastąpić CA10. Nie wiem czy jeszcze produkują CA10 a jeżeli produkują to kiedy przestaną a to zapewne nastąpi w niedługim czasie.
    To oczywiście moja opinia i każdy ma prawo się z nią zgadzać lub nie

pozdrawiam

0
  • #10 20 Maj 2009 15:45
    bartek-btw
    Poziom 11  

Ja bym Tobie kolego szanowny radzil dokładnie przeczytac tematy odnosnie planowania, rozkładu czujnikow, sygnalizatorow, poczytac instrukcje albo poprostu wezwac instalatora i niech on przedstawi swoja wizje.... takich cudow co piszesz to nie widzialem, 9 sygnalizatorów :)

0