Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tevion TDRDVD4000 - Denerwujące "brzęczenie" sygna

19 Maj 2009 18:02 1605 5
  • Poziom 13  
    Witam, mam sprzęt wyżej wymieniony, dla niewtajemnczonych jest to nagrywarka DvD.
    Podczas sygnału pobieranego z tunera urządzenia, obraz jest w porządku, natomiast sygnał jest nie do zniesienia przy ustawieniu dźwięku na maximum.
    Nie mam zielonego pojęcia czym to jest spowodowane, oraz jak to naprawić :/
    Dodam jeszcze że nieznośny dźwięk jest zapisywany na płytę wraz z nagraniem audycji.
    Nagrałem film opisujący usterkę, z góry przepraszam za słabą jakość nagrania (Komórka).

Pozdrawiam.
    K.
    Załączniki:
  • Specjalista techniki DVD
    Podłącz wyjście audio do wzmacniacza i sprawdź czy sygnał zachowuje się podobnie , jeśli tak to wina leży po stronie pcz nagrywarki , wizja zakłuca pracę fonii, źle zestrojone pcz . Jezeli nie słychać tego buczenia to wskazywało by ,iż usterka leży po stronie OTV , niestabilna praca zasilacza , max dzwięk + duże zmiany sygnału video + jasne sceny = zakłucenia dźwięku.
  • Poziom 13  
    Znaczy mam dvd podłączone pod zestaw głośników marki Creative 2.1 , ile watów nie wiem, zestaw jest podłączony do telewizora przez 2 wyjśćia audio (Chinch) lewy i prawy kanał, tylko sygnał na te wyjśćia podłączyłem do płytki (kabel prowadzący do głośnika telewizora)z jednym wyjściem audio gdyż telewizor jest niestety mono, ale zrobiłem dwa wyjścia z myślą na przyszłość gdyż chce dołożyć do TV dekoder stereo nicam, ale to inna sprawa ;)
    Wracając do dvd gdy skala audio jest na cyfrze poniżej 10 buczenia nie ma, lecz powyżej dychy wraca.
    Zakłoceń obrazu nie zauważyłem więc myślę że chyba zasilacz nie powinien wchodzić tu w grę ponieważ wymieniany był z jakieś dwa lata temu, lecz mogę się mylić.
    Pozdrawiam.
    K.
  • Pomocny post
    Specjalista techniki DVD
    Trochę się nie zrozumieliśmy.
    Zrobimy inaczej . Włóż jakąś płytę DVD oryginał i sprawdź czy są te zakłócenia. Jeśli nie to wina DVD, jeśli są to TV. Dlaczego TV i właśnie zasilacz? Do pewnej głośności jest dobrze ale po przekroczeniu pewnego poziomu potrzebna jest większa porcja energii na zasilenie wzmacniacza mocy natomiast zasilacz ma pewne priorytety. Nie może pozwolić aby pewne napięcie () za bardzo wzrosło oraz nie może przedawkować porcji energi .Może to być charakterystyczne poburkiwanie ,buczenie przydźwięk. Do sprawdzenia są a raczej do wymiany kondensatory elektrolity w zasilaczu . Koncepcja DVD i wzmacniacz (bez TV) była potrzebna do tego aby wyeliminować , wykluczyć usterkę w TV .
  • Poziom 13  
    Podczas gdy jest puszczony film z dvd, głośność jest na cały regulator i chroboczeń nie ma, tylko i wyłącznie się to pojawia gdy włącze tuner w dvd. Chroboczenia tak jak wcześniej mówiłem zanikają poniżej poziomu głośności 10-tego przy włączonym tunerze.
    Kondensatorów troszke w tej nagrywarce jest, teraz pytanie które mam wymienić ? :D

Proszę o wyrozumiałość, jestem początkujący :)
    Pozdrawiam.
    K.
  • Poziom 13  
    Kondensatory wymienione wszystko działa.
    Wymieniłem następujące:
    25V 1000?F (2 sztuki)
    25V 220?F (2 sztuki)
    35V 100?F (2 sztuki)

Temat zamykam gdyż misja dobiegła końca.
    Podziękowania za pomoc kieruję do użytkownika jur1 :D
    Pozdrawiam K.