Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
TespolTespol
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Radioodtwarzacz samochodowy Pionier

08 May 2004 17:52 2169 9
  • Level 19  
    Proszę o pomoc.Znajomemu podłączono do wyładowanego akumulatora w aucie odwrotnie prostownik rozruchowy.Spalił się bezpiecznik radiowy 5A.Po wymianie bezpiecznika radio ożyło ale po kilkunastu sekundach przestało działać.Wyświetlacz działa można przestrajać zakresy ale w głośnikach cisza, silnik magnetofonu nie kręci.Radio niema żadnego symbolu po prostu nazywa się Pionier. :?:
  • TespolTespol
  • Level 15  
    Przy odwrotnej polaryzacji napięcia zasilającego, najczęściej padają końcówki mocy, stąd cisza w głośnikach.
  • TespolTespol
  • Level 34  
    Witam.

Po odwrotnym podlaczeniu zasilania zaczyna przewodzic dioda zabezpieczajaca i pali sie bezpiecznik. Mozliwe ze szybkosc zadzialaia diody byla na tyle mala ze poszlo wieksze napiecie ale z takim przypadkiem sie jeszcze nie spotkalem

Odnosnie rady kolegi to sprawdz czy na koncowke dochodzi dzwiek.

A to ze silnik sie nie kreci?
    Nikt Ci nie poda co sie zepsulo. Po prostu musisz szukac.
  • Level 19  
    Dziekuję za zainteresowanie moim problemem.Końcówka chyba nie pleciała .Podając sygnał na wejście wzmacniacza TDA7377 w głośniku słychac brum ale bardzo cichy.Zwykle po podaniu napięcia odwrotnie końcówka jest wypalona.Jak poprzednio pisałem, radio przez kilkanaście sekund grało.Teraz sygnał nie dochodzi do wzmacniacza.Silnik nie kręci
    bo brak zasilania.Nie mam schematu i trudno dojść co jest grane.Waldec
  • Level 22  
    Uszkodzony tranzystor 2sa1273 znajdujący się w srodkowej części płyty, przy wycięciu na element dystansowy mechanizmu odtwarzacza. Domyślam się jedynie co to za model, napisz coś więcej, opisz wygląd. Końcówka będzie raczej sprawna.
  • Level 19  
    Witaj Tomku.Jest to OR ze zdejmowanym panelem.Aby włożyc kasetę należy odchylić panel.Załączam szkic tego panela,mam nadzieję ,że
    na podatawie tego szkicu zorientujesz się co to za model.Waldec
  • Level 14  
    witam.na 100%padł tranzystor aut ant b1273 o ile sie nie myle sprawdz czy po włączeniu radia pojawia sie chyba na żołtym przewodzie +12 jak nie ma to poszukaj tranzystora wymień go i po problemie.pozdrawiam
  • Level 19  
    Serdecznie dziękuję za pomoc.Radio gra.Rzeczywiście poleciał tranzystor
    KTA1273.Waldec
  • Level 11  
    mam podobny problem ale takiego tranzystora tam nie ma. Najblizej tego wyciecia sa tranzystory c2785 i a928a. moze kto ktorys z nich.