Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wskaznik temperatury w mondeo

19 Maj 2009 20:39 2895 7
  • Poziom 26  
    Problem jak w temecie.Silnik 2.5L V6 rok 2000.Jadac przez Wroclaw skoczyla mi temperatura na wskazniku doslownie nagle na max skali.Wystraszony zatrzymalem sie na poboczu ale okazalo sie ze nic sie nie gotuje, a temperatura silnika wydaje sie ok.W tej chwili nie ma znaczenia czy auto jest odpalone czy tez wyjety kluczyk to wskaznik stoi w maxymalnym wychyleniu i nie reaguje na nic.Teraz pytanie:Czy to czujnik mam do wymiany,czy cos sie odpielo moze,a moze ta skazowka sie uszkodzila.I kolejne pytanie:Jesli to czujnik to w ktorym miejscu on na tym silniku jest poniewaz kompletnie tam nic nie mozna znalesc tak jest ciasno.
  • Spec od samochodów
    uszkodzony czujnik temperatury lub co mniej prawdopodobne spadła kostka i zwiera do masy.
  • Poziom 26  
    A czy kolega moze mi podpowiedziec gdzie ja mam owego czujnika szukac na silniku?
  • Poziom 13  
    W escorcie mam tak samo . Przestałem na to zwracać uwagę . Złącze do czujnika albo przewód po drodze gdzieś do masy styka . Czujnika szukaj obok termostatu ( przynajmniej ja tak mam ) . Czujniki zakładałem różne i zawsze było to samo więc na 99,9 % przewód .
  • Poziom 26  
    Znalazlem czujnik,i u mnie to wyglada tak ze jak zdejme na chwilke przewod z niego to wskazowka spada i rosnie normalnie wraz ze wzrostem temperatury,jednak po dojsciu do polowy skali natychmiast gwaltownie skacze na max skali i juz tak zostaje jak poprzednio.Ponowne zdjecie przewodu znow normuje prace czujnika na chwilke.I tak w kolko.Rozumiem kolege ze przestal sie tym przejmowac,jednak ja wole wiedziec jaka mam temperature silnika.Nie kosztuje on przeciez 100zl.
  • Poziom 13  
    Miałem tak samo , jak czyściłem przewód było Ok a potem znów wskaźnik szalał , czujniki wymieniałem ze 3 chyba i to samo . Dlatego myślę że to przewody . A temperatura jest oczywiście ważna ale znam swoje auto i chyba bym zauważył gdyby coś się zaczęło dziać . Wiem że robię to na własne ryzyko i nikomu tak jeździć nie polecam . Znam 3 osoby które mają tak samo w Fordach .
  • Poziom 26  
    U mnie czujnik jest uszkodzony.Niestety nie dostalem nigdzie w Polsce orginalu ani zamiennika.Zalozylem czujnik od europejskiej wersii poniewaz rozmiar i parametry sie dokladnie zgadzaja,jednak ten ma wpinane dwa przewody a moj mial tylko jeden.Jak przypuszczam drugi to masa na zwarcie z blokiem.Ten ktory mam obecnie ma mase izolowana.Podlaczam przewod ktory byl do orginalu,oraz drugi i zwieram z masa, ale nie wskazuje mi nic.Czy jest wazna kolejnosc przewodow?Czy jest plus i minus na czujniku?