Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

D&D CROW - alarm po 30 sek od zasilenia

19 Maj 2009 20:57 2260 4
 • Poziom 2  
  Witam

  Mam taki problem: Czujkę D&D założyłem w zimie i działała całkiem znośnie, czasem załączał się fałszywy alarm na średniej wielkości psa 20-30kg ale odpuszczałem regulację bo w nocy pies spał. Czułość na potencjometrze ustalona była dokładnie na połowę (zresztą ustalenie go na max powodował tylko zwiększenie zasięgu działania czujnika bez dodatkowych fałszywek), włączony tryb trudnych warunków bo powiewa mi tam kilka folii z tworzywa, ten pies jest i czasem jakieś ptaki przelatują.

  Działało to znośnie do momentu kiedy przypadkowo pod wyjście czujki podłączyłem zbyt duże obciążenie, spalił się rezystor SMD na wyjściu czujki, czujnik działał ale nie wystawiał wyjścia. Zima się skończyła wiec postanowiłem naprawić czujkę, wymieniłem rezystor czujka znów działała, ale!!!

  Ale non stop zaczęły pojawiać się fałszywki, przy większym wietrze to kilka razy na godzinę. Łapie nawet koty!! Wcześniej tego nie robiła. Kilkanaście razy zmieniałem ustawienia, czułość na minimum, stłumiłem taśmą dolną soczewkę - działa trochę lepiej, ale i tak są fałszywki 1-2 razy na noc BEZ POWODU! a i czujnik łapie przez to z mniejszej odległości i są miejsca ze mogę się powoli przecisnąć bez wzbudzenia alarmu. Nie wiem czy to od tego przeciążenia działa nieprawidłowo, czy może zmiana temperatury na wiosnę?

  I drugie pytanie - po włączeniu zasilania czujki, ZAWSZE po 30 sekundach wystawia sygnał alarmowy! I później działa "normalnie" . Nie pamiętam, żeby zimą kiedy działał dobrze wystawiała taki sygnał. Dodam ze 1 -2 uruchomienia czujki zaraz po zmianie ustawień nie włączają tego sygnału po 30sek, kolejne uruchomienia znów go włączają aż do kolejnej zmiany konfiguracji.

  Proszę o pomoc jeśli ktoś wie o co chodzi z tym sygnałem po 30 sek od włączenia - może czujnik sygnalizuje że jest niewłaściwie ustawiony??!!

  Czujnik zamontowany na wysokości 2,7 m, na zasięg jakieś 10m + minimalna czułość na pot. i zaklejenie przezroczystą taśmą dolnej soczewki - bez tego włączał się kilka razy na godzinę przy wietrze i kotach
 • OptexOptex
 • Poziom 18  
  Widocznie spaliło się coś więcej... niektóre czujniki przeprowadzają po podłączeniu test , ale to raczej wskazują zazwyczaj naruszenie przez 30 sekund
 • OptexOptex
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 2  
  Dzięki za odpowiedzi.

  No mam problem, tego crowa gdzieś włożę pod zadaszenie i mniej wietrzne miejsce, ale potrzebuje obstawić teren za domem tam gdzie teraz właśnie ten crow działał. Problem polega na tym że przewody pod tynkiem mam na wysokości 2,7 i tam muszę czujkę zainstalować a ten żałosny D&D to jedyna czujka która na tej wysokości odporna jest na zwierzęta!!!

  Znacie coś może inną taką czujkę? A może jakiś pomysł jak to rozwiązać? Prawie na 100% zdecydowany jestem w inne miejsce na czujki WATCHOUT (co o nich sądzicie?) przy czym na psy są odporne przy instalacji na wysokości poniżej 1,7m :( i tam gdzie mam psa to raczej ich nie zainstaluję.

  Czy te WATCHOUT są odporne na małe zwierzaki jak koty czy ptaki przy normalnej instalacji na wysokości 2,7m? Pytam o Wasze doświadczenia a nie dane producenta bo kartę kat znam na pamięć.

  Może coś mi podpowiecie? Myślałem żeby w rynience puścić przewód na tynku z tych 2,7 na 1,7m, no ale to może nie najlepiej wyglądać na zewnątrz. Proszę o świeże pomysły specjalistów
 • Poziom 16  
  Watchout powieszony wyżej jak mówi instrukcja jest niestety źródłem fałszywek- znam to z własnego doświadczania. Ogółem wszystkie czujniki zewnętrzne nie lubią naszego klimatu :D . Dlatego uważaj na słońce i zwierzęta blisko czujnika. Zdarza się ze na niektórych obiektach jestem dwa-trzy razy w roku i je reguluję (pory roku). Odnośnie czujników zewnętrznych stosuję też skuteczne CURTAIN PM z Volty i OD 850 Boscha.