Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Przedwzmacniacze na OPA

Beat 08 May 2004 18:27 3733 11
    Beat
    Level 15  
    Czy opa2604 , 2134 są 2 kanałowe (2 z przodu), opa604 , opa134 są ich odpowiednikami 1 kanałowymi ?

Czy ktoś mógłby mi pomóc znaleźć schematy najprostrzych przedwzmacniaczy (tylko z regulacją wzmocnienia) na: opa604, opa2604, opa134, opa2134, opa627, opa637, ina103 ?
    PASTYL
    Level 16  
    jest dokładnie tak jak napisałeś... opa 134 to połowa 2134, tak samo z OPA604;
    a co do schematu, to ja buduję wzmaka na OPA134 w/g projektu producenta, który jest całkiem niezły... i chyba najprościej byłoby dostosować ten schemat do własnych potrzeb, wywalając co niepotrzebne...
    Beat
    Level 15  
    Na tej stronie są w większości wzmacniacze mikrofonowe.
    Czy można do nich podłączyć inne źródło np. CD lub kartę dźwiękową bez modyfikacji ?
    bogdan_10
    Level 20  
    Sprecyzuj co ten preamp ma zasilać.
    Beat
    Level 15  
    wzmacniacz na opa548, opa549, opa541
    Rocky24
    Level 19  
    ja bede sie zabieral za wzmaka 100wat na opa 549t i on wlasnie jest wzmacniaczem amp <np. audio> ale jedna koncowka jeden glosnik :)
    noody2051
    Level 13  
    mam podobny plan zeby poskladac cos fajniusiego na tych samych kostkach .ja popelnie chyba ten na wzor producenta ale jakby ktos mial cos lepszego opartego na swoich przemysleniach to chetnie bym rzucil oczkiem na cos takiego :wink:
    PASTYL
    Level 16  
    Ja też robię wzmaka na OPA134 i OPA 549. :twisted:

:arrow:
    noody2051 wrote:
    mam podobny plan zeby poskladac cos fajniusiego na tych samych kostkach .ja popelnie chyba ten na wzor producenta ale jakby ktos mial cos lepszego opartego na swoich przemysleniach to chetnie bym rzucil oczkiem na cos takiego :wink:

na elektordzie został już podjęty temat tych kostek i ciesdzy się dużym zainteresowniem, więc warto tam zajrzeć tu jest link:

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic83074-150.html
    Wifon
    Level 2  
    Witam czy ma ktos schemat wzmaka na opa541 :D
    PASTYL
    Level 16  
    Wifon wrote:
    Witam czy ma ktos schemat wzmaka na opa541 :D

przejrzyj archiwalne tematy, to znajdziesz... sporo zostało już powiedziane na temat kostek OPA

gdzieś powyżej jest nawet link do najobszerniejszgo z tych tematów... ;)

pozdrofka