Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Excel formuła do zmiany kwoty na tekst (kwota słownie)

bkroy 16 Sie 2012 14:51 154166 43
  • #31 16 Sie 2012 14:51
    Antidotum ex
    Poziom 9  

Do AJaqubek
    Ostatnio byłem na urlopie...
    Przesyłam bez VBA w Twojej wer. zobacz czy pasi.
    Jakby co to najlepiej od razu powiedzieć o co chodzi na przykładzie
    pzdr

• #32 16 Sie 2012 18:42
    AJaqubek
    Poziom 8  

Mamy już chyba wszystkie przypadki zapisu kwoty w postaci słownej. Wszystko działa super, nawet przy prostym kopiowaniu przenosi formułę zapisu słownie.
    Dziękuję wszystkim za pomoc.

• #33 28 Maj 2013 00:12
    WarriorLite
    Poziom 2  

Witam wszystkich

Temat gruntownie omówiony, jednak albo przeoczyłem , albo nie pojawiło się jeszcze rozwiązanie niezależne od komputera, na którym odpalimy plik.

Od lat mam u siebie plik slownie w folderze xlstart, ale gdy przyjdzie mi używać tego pliku na czyimś komputerze, myślę, że ta funkcja powinna być zintegrowana z plikem. Która z metod do tego prowadzi?

Pozdrawiam
    Waldemar

• #34 29 Maj 2013 00:05
    Antidotum ex
    Poziom 9  

23 Cze 2012 15:56 podałem plik "Kwota na tekst.xls" - wystarczy żeby używać Arkusz bazowy i kopiować formułę. Jeśli nie o to chodzi, najlepiej prześlij jakiś plik z przykładem i opisem jak ma działać.

• #35 29 Maj 2013 00:32
    WarriorLite
    Poziom 2  

Dzięki za odpowiedź

Otworzyłem Twój plik, ale nie wiedziałem, jak go używać.

W wersji pierwotnej kluczowe dla użytkownika są komórki b3, k10 i k11.

Zrobiłem tak

skopiowałem kolumny k-q do mojego arkusza (dla pewności nawet do tych samych kolumn, chociaż to pewnie niepotrzebne?)

w k10 i k11 wymieniłem odwołanie do b3 na komórkę, której wartość chcę udosłownić. Wyszło zero...

• #36 29 Maj 2013 09:18
    Antidotum ex
    Poziom 9  

Chyba wiem o co chodzi... Zaznacz B3 i wytnij ją przez (ctrl+x), następnie wklej ją (ctrl+v) w miejsce gdzie masz swój jakiś programik (najlepiej w sąsiednim Arkuszu) i tam będzie wpisywana twoja kwota cyframi. Teraz K10 lub K11 - najlepiej kopiuj (ctrl+c) lub wytnij i wklej w miejsce, gdzie chcesz mieć kwotę słownie. Powinno działać. Problem polegał, że nie uwzględniłeś odwołań B3 w odwołaniach zakresu L5:P7.

• #37 01 Cze 2013 14:48
    zposp
    Poziom 2  

Witam.
    Chciałem wykorzystać funkcję użytkownika marek003 ale mam mały problem. Funkcja działa bezbłędnie jeśli liczba konwertowana ma coś po przecinku (np. 56,32). Wtedy bez problemu wstawia mi walutę. Natomiast jeśli liczba konwertowana jest całkowita, wtedy nie wstawia mi waluty, działa tak jakbym użył =Słownie(A1) a nie =Słownie(A1;"EUR").
    Nie wiem co robię źle. Nadmienię że sprawdzałem działanie tej funkcji na Office 2007 i 2010 i działa tak samo. Proszę o pomoc w tej sprawie.

• #38 13 Cze 2013 23:27
    jahouu
    Poziom 1  

Witam,

dopiero zaczynam moją przygodę z Excelem - nie jestem informatykiem, nie mam wykształcenia ścisłego - także proszę o wyrozumiałość w razie czego ;)

Chciałem uzyskać zapis kwoty słownie podobnie jak to opracował marek003, ale chciałem żeby waluta była na końcu.

Ponadto w jakiś sposób rozwiązałem problem, o którym wspomniał zposp i bez względu na wartość zawsze mamy pokazany "ułamek" groszy.

Ostatecznie wyszło mi coś takiego:

Kod: vb
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

• #39 18 Cze 2013 17:41
    zposp
    Poziom 2  

Dzięki jahouu, takie rozwiązanie mnie zadowala.

• #40 20 Sie 2013 16:11
    Pawel232323
    Poziom 1  

Witam,
    czy ktoś mogłby zmienić makro dodane przez uzytkownika jar_gogo w pliku Kwota oferta.xls tak żeby kwoty tłumaczone były na język angielski. Lub może ktoś ma gotowe makro w formacie: 105,14 USD - One hundred and five USD 14/100

• #42 04 Sie 2017 13:37
    benysdz
    Poziom 2  

Wiem że stary temat ale może ktoś się uporał żeby przed zapisem nie pojawiało się słowo "demo" ?
    Z góry dzieki za odpowiedź :)

• #44 04 Lis 2018 13:53
    sever321
    Poziom 9  

RadekS napisał:
    może nieco i późno ale lepiej to niż wcale ;)
    załączam plik w którym jest i opis i pliczek,
    który zamienia wartości liczbowe na wartość "słownie"
    Doprawdy ułatwia życie! :)

Plik “Slownie.xls” należy przekopiować do folderu [dysk]:\Microsoft Office\Office\XLStart. Po tym zabiegu przy każdym otwarciu arkusza będzie dostępna nowa funkcja (SŁOWNIE.XLS!słownie()) we “Wklej funkcję/Kategoria funkcji:/Użytkownika”. Po wywołaniu funkcji należy podać w polu “argument” bezpośrednio liczbę lub wskazać komórkę z której będzie pobierany argument.

Jak uruchomić to makro?
    Robię zgodnie z instrukcją. Podczas otwierania Excela wyskakuje mi informacja czy chce uruchomić makro ale w zasadzie nic się nie dzieje.
    jeżeli chodzi o programowanie jestem laikiem więc proszę o wyrozumiałość.
    O jaki argument chodzi wspominany przez RadekS?
    W "Wklej funkcję" nie ma " słownie".
    OK. Ogarnąłem.

Dzięki