Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

FS Amilo PI 2512 - uruchamia się ale na ekranie ciemność

eaglefly 20 Maj 2009 00:12 2800 4
  • #1 20 Maj 2009 00:12
    eaglefly
    Poziom 9  

Mam problem z laptopem Fujitsu-siemens Amilo pi2512. Otóż sprawa jest taka:
    Po włączeniu startują dyski, wiatraki, jednakże nic nie jest widoczne na ekranie. Zachowuje się tak jak gdyby się zawieszał w momencie przed ukazaniem się firmowego logo. Po kilkudziesięciu próbach włączania, wyjmowania i wkładania baterii, wkładania bootowalnych płyt(nie wiem czy to ma jakiekolwiek znaczenie), laptop w końcu normalnie się włącza i można na nim pracować. Dodaję, że laptop nigdy nie był rozkręcany, ani naprawiany. Problem wystąpił po zostawieniu laptopa włączonego bez zasilania i całkowitym rozładowaniu go. Po całkowitym naładowaniu i późniejszej próbie uruchomienia, wystąpił powyżej opisany problem.
    Podłączyłem zewnętrzny monitor LCD do laptopa, jednakże też jest czarny obraz na nim. Próbowałem przeinstalować sterowniki do biosu i karty graficznej - też bezskutecznie.

0 4
  • SterControl
  • #2 21 Maj 2009 23:48
    isiek78
    Spec od drukarek

Przyczyn może być kilka takiego działania jak np.: pamięci, uszkodzona płyta główna, procesor itd. Trzeba wyeliminować te najbardziej prawdopodobne potem miernik i sprawdzenie płyty głównej.

0
  • SterControl
  • #3 22 Maj 2009 00:00
    xerwis
    Poziom 15  

Witam
    No niestety częsty problem w FS-e trzeba do dobrego serwisu posłac np. Notebook professional service - jest problem z płytą główną trzeba usunąć zimne lutowania - nie na 100% ale miałem 6 przypadków
    pozdro
    DD

0
  • #4 23 Maj 2009 10:56
    eaglefly
    Poziom 9  

Nie wiem jak to się stało, ale odkręciłem 1 śrubkę i zaczął działać. Dzięki za udzielone odpowiedzi.

0
  • #5 23 Maj 2009 14:42
    isiek78
    Spec od drukarek

Prawdopodobnie są już zimne luty na chipsecie i naprężenie się zmieniło i zaczęło stykać, ale taki zabieg jest tylko chwilowy.

0