Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterownik Świateł MDR-4000 - zwiększenie napięcia na wyjściu

Qlimaxfanik 20 Maj 2009 02:05 2060 8
  • #1 20 Maj 2009 02:05
    Qlimaxfanik
    Poziom 9  

Witam wszystkich forumowiczów. Na początku chciałbym zaznaczyć że mam małe doświadczenie w Optoelektronice i wogule :). Problem jest taki posiadam sterownik świateł MDR - 4000 nazwa możę mało mówić ale jest to sprawnie działający sterownik starszego typu z rodziny Stage Line, urządzenie te posiada na wyjściu napięcie = 1V/600Ω, max.7V (tam gdzie się podłącza światełka). Chiałem do tego urządzenia podłączyć 11 żarówek typu LED które posiadają takie parametry: napięcie - 230V, moc - 1.5W, Częstotliwośc - 50-60Hz.Moje pytanie jest następujące czy dałoby się stworzyć układ który zasiliłby te 11 światełek a jednocześnie wprowadzał by sygnał wyjśiowy z tego sterownika które jak wyżej wspomniałem jest bardzo małego napięcia.Akurat niebawem poprowadze imprezkie i bardzo by mi się przydało sterowanie z tego urządzenia.Proszę o wyrozumiałośc w piśmie i o pomoc w rozwiązaniu sprawy :).

IMG Stage Line MDR - 4000 Stereo Digital Reverb:

0 8
  • #2 20 Maj 2009 20:23
    LuckyDj
    Specjalista - oświetlenie sceniczne

Qlimaxfanik napisał:
    IMG Stage Line MDR - 4000 Stereo Digital Reverb

Fajnie, ale wygląda na to, że to cyfrowy procesor efektów, a nie sterownik oświetlenia.

0
  • #3 20 Maj 2009 20:47
    Qlimaxfanik
    Poziom 9  

a no tak przepraszam jestem cienki w te klocki :)

Dodano po 1 [minuty]:

proszę o szybką i w miarę prostą do rozwiązania odpowiedź,bardzo mi zależy :)

0
  • #4 21 Maj 2009 16:09
    pol102
    VIP Zasłużony dla elektroda

Chodzi o to, że tym sterować światłem się nie da.

Dodano po 4 [minuty]:

http://www.monacor-spain.net/Manuales/MDR4000.PDF

0
  • #5 21 Maj 2009 21:28
    Qlimaxfanik
    Poziom 9  

tak właśnie chodzi o te urządzenie które _pol102_ dałeś w linku,a to szkoda :( a co zatem można by było podłączyć aby dało fajny efekt,chodzi mi o jakiś zestaw światełek ,co byś zaproponawał bo je nie mam bladego pojęcia, pod takie małe napięcie to chyba jakieś małe światełka :)

Dodano po 13 [minuty]:

gdzieś w elce znalazłem taki schemacik:

oczywiście bezpiecznik w tym układzie jak sądze powinien być u góry,ale chodzi mi oto czy by było można zastosowac ten układ do MDR 4000 na wyjściu,ten układ jest zrobiony i jak sądze jest dobry pod port LPT w kompie (ale moge się mylić),przecież tu też występuje małe napięcie na wyjściu tak jak na wyjściu LPT,tylko z przekazem sygnału może być problem, jak sądzisz _pol102_ , może troche prosto rozumuje :) ale nie mam takiej wiedzy 'jeszcze' żeby od razu rozwiązać problem :)

0
  • #6 21 Maj 2009 22:42
    LuckyDj

K**wa mać, proszę o zamknięcie tematu, albo o rejestrowanie nowych użytkowników na podstawie dowodu osobistego!!!

To nie jest żaden problem, bo to o czym piszesz jest w ogóle nie realne a nawet gdyby to nie ma żadnego sensu!

"Jak przerobić cyfrowy pogłos na sterownik świateł?!"
    Nie mam już mocy na takie pytania...

Zbanujcie mnie! Natychmiast!

0
  • #7 22 Maj 2009 00:15
    Qlimaxfanik
    Poziom 9  

jak jesteś mądrzejszy ode mnie w tej dziedzinie luckydj-iu to mi po prostu doradź,do czego najlepiej bym mniał podłączyć te urządzenie

0
  • Pomocny post
    #8 22 Maj 2009 00:26
    LuckyDj

To urządzenie podłącza się do miksera audio do uzyskania efektu pogłosu (takiego jak w kościele) lub echa. Wszystko zawarte jest w linkach które podał moderator działu i nawet w tym zdjęciu, które sam zamieściłeś.

I nie chodzi o to, że mądry czy nie, tylko wystarczy wpisać w google "digital stereo reverb" żeby zobaczyć o co chodzi!

Ja wiem, że to urządzenie wyglądem przypomina sterownik oświetlenia (i inne gadżety) ale pamiętaj że RACK 19"/1U to obudowa znormalizowana i wiele urządzeń jest montowanych w takiej obudowie i nie tylko w takiej, bo i 2U i więcej...

A jeśli mam Ci doradzić, to wystaw ten sprzęt na alle**o jako procesor efektów, a za sumkę jaka uzyskasz na pewno kupisz sobie sterownik oświetlenia, który bezpośrednio wysteruje żarówki, bez żadnych problemów ;)

0
  • #9 22 Maj 2009 01:42
    Qlimaxfanik
    Poziom 9  

dzięki za odpowiedź i zrozumienie,to teraz bardziej mnie utwierdziło w przekonaniu do czego służy te urządzenie ;)

0