Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Blueconnect-ograniczanie transferu

20 Maj 2009 09:27 2537 3
  • Poziom 2  
    Witam.
    Jestem posiadaczem usługi Blueconnect w sieci Era. Problemem jest jak u większości użytkowników ograniczenie transferu. Ostatnio na allegro znalazłem ogłoszenie o sprzedaży modemu chyba z Anglii bez simloka. W opisie było napisane że dzięki temu transfer nie jest ograniczany. Czy ktoś mi może odpowiedzieć czy zdjęcie blokady i wgranie nowego oprogramowania faktycznie spowoduje, że transfer nie będzie ograniczany. A moze jakiś inny sposób. Mój modem to HUAWEI E 220. Z góry dziękuję za ewentualną pomoc.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 13  
    NIE WIERZ NACIĄGACZOM :)

To dotyczyło czegoś innego pewnie jakbyś się dopytała o co mu dokładnie chodzi ;) Limity masz zakładane dla karty sim a nie urządzenia :) Gdyby tak nie było to by można było przełożyć kartę do innego modemu i znów mieć limit do pełna ;) Nie obejdziesz tego limitu :) Wiem bo sam mam a studiowałem informatykę, mam kumpla w erze i sam mam blueconnecta

Dodano po 6 [minuty]:

Z limitem pewnie chodzi o limit transferu w sensie prędkość, ale dwuznacznie napisane może kusić ludzi którzy nie znają tematu, i ludzie na tym żerują :( Bo w modemie możesz wybrać prędkość UMTS EDGE itp w starych modemach jest tylko starszy system, a więc sprzedawca może napisać że ten jego modem nie ma limitów bo możesz ściągać z pełną prędkością....
  • Poziom 2  
    No to nie jestem pocieszony. Ale dzięki za odpowiedz.

Dodano po 7 [minuty]:

Nie jestem specjalistą więc pszepraszam za mało precyzyjne sformułowania. Sygnał mam dobry. UMTS lub HSDPA. W tym momencie UMTS 4 kreski na 5. Chodzi mi o to że po przekroczeniu limitu 0,5 GB lum Gb MAX transfer wynosi 16,0 Kbps.
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Post był raportowany Reg. pkt 8.3.
    Przeniosłem z: Upload plik