Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z logowaniem do AP WA-2204C AP/APC 54Mbp

20 Maj 2009 11:55 1230 8
  • Poziom 15  
    Witam !

Mam problem z zalogowaniem do urządzenia AP model: WA-2204C AP/APC 54Mbp wpisuję adres początkowy i niestety nic się nie dzieje nie wchodzi on do web panelu i nie można go skonfigurować. nie wiem co mu się mogło stać. wielokrotna próba restartu nie przynosi rezultatu. Jak rozwiązać ten problem czy to może uszkodzenie ?

Dziękuję
    Pozdrawiam Przemo
  • Poziom 34  
    Adres IP w komputerze ustawiony jest z tej samej klasy?
  • Poziom 15  
    tak dokładnie i miga tylko jedna stronka komputerka tam na pasku więc miga tylko wysyłka niema odbioru danych. Natomiast bez wprowadzenia adresu jest przekreślony czerwony krzyżyk czego również nie było dopiero po wprowadzeniu adresu z puli adresów wskakuje ale tylko wysyła pakiety.

Dodano po 59 [sekundy]:

no i nie wchodzi w ogóle web panel konfiguracyjny.
  • Poziom 11  
    Witam

Jżeli nic nie pomaga, to proponowałbym zrestartować. Z tyłu przeważnie jest malutka dziurka do resetu urządzenia (igła, spinacz). I teraz w zależności od producenta sprzętu czasami trzeba podczas włączania do pradu wcisnąć i trzymać reset 15-25 sekund lub podczas pracy urządzenia, aż zgasną i ponownie zapalą się diody na przednim panelu. Po takiej operacji wraca do ustawień fabrycznych. Jeżeli nadal nie będzie "gadał" niestety serwis u producenta (jeżeli na gwarancji) lub zakup nowego.

Pozdrawiam
  • Poziom 15  
    Robiłem wielokrotnie nie gada jest tylko jak pisałem wcześniej na komputerkach graficznie przedstawiony wysyłka niema odbioru danych. Dziekuję za rady.

Pozdrawiam
  • Poziom 34  
    drapak12 napisał:
    Natomiast bez wprowadzenia adresu jest przekreślony czerwony krzyżyk

Sprawdź przewód, bo tak nie powinno być.
  • Poziom 17  
    drapak12 napisał:
    Witam !

Mam problem z zalogowaniem do urządzenia AP model: WA-2204C AP/APC 54Mbp wpisuję adres początkowy i niestety nic się nie dzieje nie wchodzi on do web panelu i nie można go skonfigurować. nie wiem co mu się mogło stać. wielokrotna próba restartu nie przynosi rezultatu. Jak rozwiązać ten problem czy to może uszkodzenie ?

Dziękuję
    Pozdrawiam Przemo

Nie probowałes wczesniej przed ta awaria wgrywac jakiegos nowszego firmware?

Bo jesli nie odbiera pakietów i restart do defaultowych ustawien tu nic nie pomoga moze byc firmware uwalony albo co gorsza bootloader.
  • Poziom 15  
    Nie nie próbowałem.
  • Poziom 17  
    drapak12 napisał:
    Nie nie próbowałem.

A z statusem diod jak wszystkie sie świecą tak jak powinny ?

Tak jak już napisał ktoś wcześniej, sprawdź na innym kablu!

Bo jednak jak nie odpowiada na requesty to nie ma on przydzielonego IP jeśli firmware arena lub/i bootloader arena i CFE są uwalone to restart do ustawień defaultowych Ci nic nie pomoże.

Wtedy zostaje tylko wrzucenie softu poprzez złącze RS-232 lub JTAG'a.

BTW Czasami nie chodzi Ci o tego ap'a co jest wystawiony na allegro w kategorii uszkodzone ? xD ^^