Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Peugeot 406 99r. 2.0+LPG - Przerywanie w czasie jazdy

dagos1 20 May 2009 12:52 8770 6
    dagos1
    Level 2  
    Witam.
    Od jakiegoś czasu mam problem z autkiem. Zauważyłem, że podczas ruszania na jedynce i też czasem potem na 2-ce silnik szarpnie raz tak, jakby zabrakło mu paliwa lub napięcia. Szarpnie i jedzie dalej już normalnie. Dodam, że przepustnicę i silnik krokowy już wyjąłem i wyczyściłem na błysk, jednak raczej to niewiele dało - przerywanie występuje jakby rzadziej i jest mniej odczuwalne. Filtr powietrza wymieniony. Jednak niepokoi mnie ta sytuacja. Świece były wymieniane jakieś 8 tys. temu a "usterka" ta pojawiła się jakieś 3 miesiące temu (2 tys. km temu). Objawy te występują i na benzynie i na gazie. Jak mechanik wymieniał mi świece to nie zauważyłem kabli tylko coś na kształt listwy zapłonowej. Gdzie jeszcze mam szukać i co sprawdzić "domowym sposobem" bez wizyty u mechanika? Odłączałem już akumulator by skasować błędy - bez skutku. Czy może włączona klimatyzacja mieć na to wpływ? Dodam jeszcze ,że auto w trakcie jazdy na gazie potrafi zgasnąć. na benzynie wtedy nie zawsze da się odpalić. Odpala na gazie w trybie awaryjnym. Po 2-3 km po zgaszeniu silnika, już na benzynie odpala. A czasem też podczas ostrzejszego hamowania przygasa i obroty spadają do 500/min. Później obroty sztywno w okolicach 800.
    Pomocy!!!
    pablllo.w
    Level 10  
    Witam
    Jestem szczęśliwym posiadaczem peugota 406 18 16v od jakieś 10lat, przejechane około 300 tyś kilometrów.
    Kilka lat temu miąłem podobne objawy... to znaczy przygasanie i gubienie obrotów to tylko i wyłącznie silnik krokowy (czyszczenie nie zawsze pomaga trzeba wymienić na nowy).
    A jeśli chodzi o szarpanie i nierówną pracę przy przyspieszaniu to jest najprawdopodobniej ( w moim przypadku tak było) cewka zapłonowa (to ta listwa przykrywająca świece....) proponuję sprawdzić u mechanika ja osobiście podszedłem do sprawy zbyt późno ("może minie ") co w konsekwencji przez długotrwałe szarpanie spowodowało uszkodzenie poduszek silnika.
    - cewka zapłonowa ok. 400 zł valeo -nowa
    - komplet poduszek pod silnik ok. -300 zł.
    - diagnoza u mechanika ok. 50 zł
    Decyzja należy do ciebie....
    piter123q
    Level 2  
    mi sie dzieje to samo
    na poczatku przerywalo mi na gazie a teraz to ciezko odpala na gazie i dalej przerywa i co w dodatku zaczelo mi od niedawna przerywac na benzynie doradcie co moze byc tego przyczyna
    majcyk1313
    Level 11  
    Najprawdopodniej uszkodzona cewka(zbyt mala kalorycznosc iskry) co w efekcie powoduje zalewanie swiecy. Proponuje na poczatek zmniejszenie przerwy na swiecach, powinno pomoc na krotki okres, poponuje jeszcze sprawdzenie zasilania cewki i sprawdzenie takiego gowna ktore nazywa sie przekaznik podwojny,(mialem ostatnio podobny przypadek ale w 206 po wymianie bitrona jak reka odjal)
    jarecki 198
    Level 2  
    Miałem też problem z przerywaniem ,wymieniałem świece i to nie pomagało.Wymieniłem cewkę i jest ok. tylko na zimnym silniku jakby się zalewał i nie wiem czy to wina świec
    bodzio012
    Level 33  
    Również proponuję zmianę cewki
    jarecki 198
    Level 2  
    cewka jest nowa ,a czy sonda lambda ma wpływ na zalewanie się świec przy zimnym silniku