Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 406 99r. 2.0+LPG - Przerywanie w czasie jazdy

20 Maj 2009 12:52 8122 6
  • Poziom 2  
    Witam.
    Od jakiegoś czasu mam problem z autkiem. Zauważyłem, że podczas ruszania na jedynce i też czasem potem na 2-ce silnik szarpnie raz tak, jakby zabrakło mu paliwa lub napięcia. Szarpnie i jedzie dalej już normalnie. Dodam, że przepustnicę i silnik krokowy już wyjąłem i wyczyściłem na błysk, jednak raczej to niewiele dało - przerywanie występuje jakby rzadziej i jest mniej odczuwalne. Filtr powietrza wymieniony. Jednak niepokoi mnie ta sytuacja. Świece były wymieniane jakieś 8 tys. temu a "usterka" ta pojawiła się jakieś 3 miesiące temu (2 tys. km temu). Objawy te występują i na benzynie i na gazie. Jak mechanik wymieniał mi świece to nie zauważyłem kabli tylko coś na kształt listwy zapłonowej. Gdzie jeszcze mam szukać i co sprawdzić "domowym sposobem" bez wizyty u mechanika? Odłączałem już akumulator by skasować błędy - bez skutku. Czy może włączona klimatyzacja mieć na to wpływ? Dodam jeszcze ,że auto w trakcie jazdy na gazie potrafi zgasnąć. na benzynie wtedy nie zawsze da się odpalić. Odpala na gazie w trybie awaryjnym. Po 2-3 km po zgaszeniu silnika, już na benzynie odpala. A czasem też podczas ostrzejszego hamowania przygasa i obroty spadają do 500/min. Później obroty sztywno w okolicach 800.
    Pomocy!!!
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 9  
    Witam
    Jestem szczęśliwym posiadaczem peugota 406 18 16v od jakieś 10lat, przejechane około 300 tyś kilometrów.
    Kilka lat temu miąłem podobne objawy... to znaczy przygasanie i gubienie obrotów to tylko i wyłącznie silnik krokowy (czyszczenie nie zawsze pomaga trzeba wymienić na nowy).
    A jeśli chodzi o szarpanie i nierówną pracę przy przyspieszaniu to jest najprawdopodobniej ( w moim przypadku tak było) cewka zapłonowa (to ta listwa przykrywająca świece....) proponuję sprawdzić u mechanika ja osobiście podszedłem do sprawy zbyt późno ("może minie ") co w konsekwencji przez długotrwałe szarpanie spowodowało uszkodzenie poduszek silnika.
    - cewka zapłonowa ok. 400 zł valeo -nowa
    - komplet poduszek pod silnik ok. -300 zł.
    - diagnoza u mechanika ok. 50 zł
    Decyzja należy do ciebie....
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 2  
    mi sie dzieje to samo
    na poczatku przerywalo mi na gazie a teraz to ciezko odpala na gazie i dalej przerywa i co w dodatku zaczelo mi od niedawna przerywac na benzynie doradcie co moze byc tego przyczyna
  • Poziom 10  
    Najprawdopodniej uszkodzona cewka(zbyt mala kalorycznosc iskry) co w efekcie powoduje zalewanie swiecy. Proponuje na poczatek zmniejszenie przerwy na swiecach, powinno pomoc na krotki okres, poponuje jeszcze sprawdzenie zasilania cewki i sprawdzenie takiego gowna ktore nazywa sie przekaznik podwojny,(mialem ostatnio podobny przypadek ale w 206 po wymianie bitrona jak reka odjal)
  • Poziom 2  
    Miałem też problem z przerywaniem ,wymieniałem świece i to nie pomagało.Wymieniłem cewkę i jest ok. tylko na zimnym silniku jakby się zalewał i nie wiem czy to wina świec
  • Poziom 32  
    Również proponuję zmianę cewki
  • Poziom 2  
    cewka jest nowa ,a czy sonda lambda ma wpływ na zalewanie się świec przy zimnym silniku