Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SAMSUNG CW-29Z068P =Problem=

NINJA99 08 Maj 2004 22:00 2143 7
  • #1 08 Maj 2004 22:00
    NINJA99
    Poziom 11  

1.problem:
    Prawy górny róg obrazu jest wyżej niż lewy, da się to troche skorygować funkcją "SKRÓCENIE RASTRA" ale dochodze do -7 a to i tak nie jest jeszcze OK.

2.problem
    W górnym prawym rogu jest niebieska plamka wyjatkowo widoczna na białym tle, w instrukcji pisze żeby rozmagnesować
    Oto tekst z instrukcji

ELIMINACJA PLAM KOLORÓW PRZEZ AUTOMATYCZNE ROZMAGNESOWANIE
    -Wyłącz telewizor naciskając przycisk “ ” (włą/wył zasilania) na przednim panelu telewizora.

-Odłącz telewizor od ściennego gniazda sieci elektrycznej.

-Nie wyłączaj zasilania telewizora przez około 30 minut, aby mogła się uruchomić funkcja automatycznego rozmagnesowywania. Po upływie tego czasu naciśnij przycisk zasilania “POWER ” na pilocie.

Jak to rozumieć kombinowałem i nic się nie dzieje plama jak jest tak jest
    POMOCY (Telewizor mam od 8.05.2004)

0 7
  • #2 08 Maj 2004 22:12
    Klimat
    Poziom 19  

Plama może być wynikiem oddziaływania zewnętrznego silnego pola magnetycznego np.:głośnika, transformatorka w radiobudziku znajdującego się blisko telewizora.Sprawdź czy nie ma podobnych rzeczy w pobliżu.

0
  • #3 08 Maj 2004 23:17
    NINJA99
    Poziom 11  

Właśnie że nie mam nic w pokoju co mogło by to powodować a pozatym przesówałem telewizor w różne miejsca pokoju i nic.

0
  • #4 08 Maj 2004 23:52
    Klimat
    Poziom 19  

Jeśli TV jest na gwarancji to zgłoś do serwisu bo wygląda to na usterkę.
    Być może w fabryce źle zamontowano zespół odchylający,układ rozmagnesowania nie działa prawidłowo, a może
    kineskop ma wadę...

0
  • #5 09 Maj 2004 02:41
    ado
    Poziom 22  

najprawdopodobniej poluzowaly sie cewki odchylajace,jak jest gwarancja to do sklepu jak nie to trzeba sie bedzie pobawic w strojenie ale jak nie masz doswiadczenia to... nie chce cie mniec na sumieniu,powinien dokonac tego ktos kto sie zajmuje serwisem tv

0
  • #6 09 Maj 2004 03:19
    DWAserwis
    Poziom 29  

Podejżewam że TV kupiony w jakimś markecie i jak zwykle walneli kartonem o ziemię i oberwało cewki na kineskopie - a więc tylko i wyłącznie do serwisu - a jak grzebałeś w opcjach serwisowych a TV na gwarancji to możesz mieć problemy.

0
  • #7 09 Maj 2004 13:05
    NINJA99
    Poziom 11  

Narazie nie grzebałem w nim ale zauważyłem jeszcze jeden feler: gdy obraz zmienia się z jasnego na ciemny to widać jakby efekt "zoomu".
    Na: przy teledyskach idzie dostać szoku znaczek MTW zmienia położenie.
    Efekt jest zauważalny na większości programów.

Będę go reklamował zaczynam tracić do niego nerwy

A jeszcze jedno podpiołem Konsole PS2 obraz jest pogięty jak paragraf.

0
  • #8 10 Maj 2004 21:15
    NINJA99
    Poziom 11  

Sprawa zamknięta wymieniłem telewizor i wszystko jest ok.

Dodam tylko że styropiany w tamtym pudle były popękane najwidoczniej mieliście racje że był upuszczony.

Dzięki za rady

0