Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Montaż zasobnika z kotłem gazowym VU OST 260 XE

20 Maj 2009 19:18 5728 8
  • Poziom 2  
    Mam kilka pytań

1. Czy kocioł gazowy VU OST 260 XE rok produkcji 1997 bez zaworu trójdrożnego można podłączyć z zasobnikiem wody?
    2. Jakie potrzeba urzadzenia żeby podlączyć zasobnik?
    3.Czy ktoś posiada schemat montażu kotła gazowego tego typu z zasobnikiem wodnym (może być dowolny zasobnik produkcji polskiej) oraz schemat elektryczny?[youtube][/youtube]
  • Relpol przekaźniki
  • Użytkownik usunął konto  
  • Relpol przekaźniki
  • Specjalista - systemy grzewcze
    krzysio_sr, przecież Grzeniu2 napisał, że jego kocioł nie ma zaworu 3drogowego, więc nie jest tak do końca jak napisałeś. Trzeba jednak ten zawór zamontować i to poza kotłem prawdopodobnie. Plus czujnik oczywiście.
  • Poziom 2  
    Bardzo dziękuję za informacje. O jaki czujniku jest mowa, bo nie mam pojęcia?
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Zapewne chodzi o czujnik temperatury wody w podgrzewaczu.
  • Poziom 2  
    mauri_b możesz mi powiezieć jak instalacyjnie mam to wykonać. Masz może pliki z instrukcją montażu?
  • Poziom 14  
    Należy pamiętać że kocioł serii OST nie obsługuje rezystywnego czujnika temperatury NTC, dlatego sterowanie należy zrobić z wykorzystaniem czujnika kapilarnego z jednym stykiem.

Opis działania:
    W momencie jak spadnie temperatura w zasobniku poniżej zadanej, styk ma się skleić i przez przekaźnik podać sygnał do kotła na styk C1-C2 (taka mała biała kostka w środku w kotle) oraz napięcie na silnik zaworu przełączającego. Zawór przełączający bez napięcia pracuje w pozycji na centralne ogrzewanie.

pozdrawiam :)
  • Użytkownik usunął konto