Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Neostrada, przedtem mozna podlaczyc, teraz nie, o co chodzi?

woronka 20 May 2009 21:54 2238 3
    woronka
    Level 12  
    Czesc wszystkim
    Moze ktos zetknal sie z podobnym problemem i potrafi mi pomoc albo chociaz wytlumaczyc o co chodzi...prosze

Sprawa wyglada tak: Mieszkam na wsi, jakies 1,5 roku temu chcialam podlaczyc do domu internet, jedyna mozliwosc neostrada. Kolega zrobil mi nawet instalacje telefoniczna do pokoju, zeby mozna bylo podlaczyc modem. Dowiedzialam sie ze neostrady nie da sie podlaczyc (nie ma mozliwosci technicznych). Oczywiscie najpierw mnie zwodzili przez kilka miesiecy ze niby sie moze da ale trzeba poczekac i nic. Wyjasniono mi ze moja linia jest podlaczona do PCM-ki. W miedzy czasie pojawila sie mozliwosc podlaczenia do internetu radiowego i zrezygnowalam ze staran na rzecz neostrady, podlaczylam radiowke. Jakies kilka miesiecy po tym okazalo sie ze TP zrobila jakas wieksza inwestycje w infrastrukture kablowa kolo mojego miejsca zamieszkania i mozliwe bylo juz podlaczenie neo. Wymieniali chyba cale okablowanie na odcinku ladnych paru km (sama to widzialam). Wymieniali te grube kable co ida od slupa do slupa na jeszcze kilka razy grubsze. Ludzie ktorzy to montowali mowili ze teraz bedziemy miec na pewno internet (bo po to to robia). Z ciekawosci upewnilam sie czy mozna juz u mnie podlaczyc neo (tel na infolinie, wyszukiwarka numerow na stronie tp) i wszystko wskazywalo ze tak. Nawet po jakims dluzszym czasie wydzwaniali do mnie zeby podlaczyc neostrade. Tych telefonow bylo chyba z kilkanascie. No ale ja odmawialam, bo mialam juz te radiowke i bylam nawet zadowolona, tym bardziej ze cena byla duzo nizsza. Po jakims czasie telefony od TP sie skonczyly i temat internetu ucichl. Ale niedawno radiowka zaczela mi szwankowac, zaczely sie problemy z jakoscia, brak internetu przez kilka dni itp. Cena neostrady sie zamniejszyla wiec postanowilam zalozyc neostrade. I tu niespodzianka: przy zamawianiu neo przez internet moj numer zostal zakwalifikowany jako nie spelniajacy warunkow techn. Pani z infolinii Neo i pani z blekitnej linii potwierdzily. Neostrady nie da sie zalozyc. Malo mnie szlag nie trafil....Tym bardziej ze od jakiegos czasu nie korzystam w ogole z telefonu stacjonarnego, ale abonament zachowalam i placilam miesiac w miesiac kilkadziesiat zlotych miedzy innymi po to zeby sobie w razie koniecznosci zalozyc nostrade. I oni mi teraz mowia ze sie nie da podlaczyc. Ciekawostka jest to, ze wzielam kasiazke telefoniczna i sprawdzialm kilkadziesiat telefonow osob miejszkajacych w najblizszej okolicy ode mnie i na te kilkadziesiat osob, w zasadzie tylko kilka (miedzy innymi ja nie moge mies neo). Moj sasiad, ktory jest podpiety do tego samego slupa moze miec. Drugi sasiad juz z innego slupa moze miec, ale juz trzeci sasiad nie moze miec tak jak ja. O co tu chodzi do jasnej cholery. pani na infolinii mi powiedziala ze ktos obok mnie sobie podlaczyl neo, wiec mnie zabrali mozliwosc podlaczenia i podpieli jego. Ale mnie wydaje sie to nielogiczne i chyba nie zgodne z prawem, bo po co by wymieniali te wszystkie kable. Monterzy mowili ze teraz wszyscy bedziemy miec internet...

Czy ktos sie spotkal z podobnym problemem? Nie chodzi mi o to ze ktos w ogole nie moze miec neo, tylko o to ze kiedys mial mozliwosc a teraz nie ma. Chodzi mi tez o to, czy ktos z Was sie orientuje za co tak naprawde placi sie ten abonament telefoniczny. Czy to nie jest tak,z jak juz raz udostepnili mozliwosc podlaczenia neo do linii to juz nie moga tego zabrac? Czy raczej moga sobie robic z ta linia co chca. No ale ludzie ktorzy nie placa abonamentu zeby miec neo musza placic oplate za podtrzymanie linii, czy cos takiego, wiec przeciez ja placac abonament palce takze za podtrymanie linii, wiec powinnam miec mozliwosc podlaczenia i wylaczenia neo kiedy tylko bede chciala. Gdyby usluga neostrady byla calkowicie niezalezna od abonamentu, to prosze bardzo, nie maja obowiazku mi jej podlaczac, ale jezeli to jest zwiazane z abonamentem, to przeciez nie moge chyba robic takich jaj ze rozwijaja infrastrukture tel, polepszaja lacze, ja caly czas za to place, a oni nagle bez powodu i kiedy chca obnizaja wartosc tchniczna mojej linii telefonicznej. Zreszta jakosc rozmow tel. tez sie pogorszyla, jakies trzaski od czasu do czasu slychac i dziwne rozmowy w tle. Czy to jest zgodne z prawem, z jakims ich regulaminem, z umowa z TP itd. Czy ktos przerabial podobny temat i moze sie podzielic wiedza...
    dzieki z gory
    Kaska
    szaleniec
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Mogły się najzwyczajniej w świecie skończyć porty w DSLAMie, albo znowu jesteś na PCMce.
    woronka
    Level 12  
    Jak to skonczyc porty, ale sasiedzi maja mozliwosc podlaczenia ale jesj nie uzywaja i nawet chyba nie syszeli o czyms takim jak interenet...

No to po co wg Ciebie wymieniali te wszystkie kable? Zeby podlaczyc kilkunastu ludzi do neo? pamietam ze monter ktory siedzial na slupie mowil ze teraz cala okolica bedzie miec dostep do internetu.

A czy wg Ciebie takie cos jest legalne? Chodzi mi o to czy moga zrobic cos takiego, ze wymienili kable podlaczyli mnie na stale do centrali a pozniej podlaczyli do PCM. Przeciez to jest ewidentne obnizenie wrtosci technicznej linii, dlatego ze ja nie moge sobie podlaczyc jednej z uslug, w tym przypadku neo. I to nie chodzi o to ze ja w o gole nie moge bo np. mieszkam w lesie, tylko o to ze to TP zmnieszyla wrtosc techniczna tej linii wlasnie poprzez przepiecie mojego numeru na PCM.
    Czy moga cos takiego robic???
    grebus
    Level 14  
    Witam ,
    Zależy co ułożyli do waszej wioski ,jeżeli kabel to pomyłka , jeżeli światłowód to ok. Na zakończeniu światłowodu montuje się switch zarządzalny np. cisco catalist z wejściem opto.Teraz tylko podłączyć dslama np. 24 portowego corecess.Jeżeli porty się kończą to trza dołożyć dslama .Ot cały problem.

Dodano po 1 [minuty]:

No i oczywiście po pcm pakiety raczej nie pójdą .