Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka SIEMENS KS36U20IE - problemy operacyjne.

21 Maj 2009 10:38 5354 17
  • Poziom 10  
    Mam problem z w/w lodówką,polega on na tym że lodówka działa ale po kilku dniach zapychają się lodem kanały doprowadzające zimne powietrze przy samej chłodnicy. Po rozmrożeniu które trwa kilkanaście godzin lodówka działa normalnie, ale po kilku dniach problem powraca. Wentylator działa prawidłowo. Co może być przyczyną takich objawów?? Pozdrawiam
  • Specjalista AGD
    Termostat rozmrażania na parowniku.Lub grzałka.
  • Poziom 10  
    Dzięki za szybką odpowiedź. Podejrzewałem że to coś z grzałką, teraz jak stwierdzić czy to jest wina grzałki czy termostatu?
  • Specjalista AGD
    Rozmrozić dostać się do tych elementów i pomiary miernikiem.
  • Poziom 10  
    Grzałkę mam ale gdzie szukać tego termostatu?
  • Specjalista AGD
    Zrób fotkę parownika.Powinna być kostka na górze parownika wygląda jak kondensator.To jest ten termostat.
  • Poziom 10  
    Odświeżę trochę temat. Zawołałem serwis siemensa, kolo sprawdził sterowanie i grzałki po czym stwierdził że wszystko jest ok. w zleceniu naprawy napisał " Grzałki sprawne, dopływ drożny, sterowanie sprawne. Mało wydajny układ (tego nie mogę rozczytać bo tak napisane) powoduję nadmierne szronienie parownika. Koszt naprawy powyżej 1000zł." Cała diagnoza zajęła gościowi jakieś 10 minut. Czy wierzyć serwisowi? W tej lodówce podobno nie ma termostatu tak powiedział ten gość z serwisu. Proszę o info czy faktycznie jest po lodówce? Pozdrawiam.
  • Poziom 20  
    tak w tej lodówce niema termostatu typowego jest ntc
    ale srawdz z tyłu lodówki na dole jest wyjście wody z rozmrażania zdejmij ten cycek i przeczyść często lubi sie to zapychać
  • Poziom 10  
    birre napisał:
    tak w tej lodówce niema termostatu typowego jest ntc
    ale srawdz z tyłu lodówki na dole jest wyjście wody z rozmrażania zdejmij ten cycek i przeczyść często lubi sie to zapychać
    Już sprawdzałem jest wszystko ok.
  • Poziom 20  
    Marassss napisał:
    Mało wydajny układ (tego nie mogę rozczytać bo tak napisane) powoduję nadmierne szronienie parownika.

to tez możliwe parownik idzie w połowie trochę drogo 1000zł spróbuj gdzie indziej ta lodówka jest chyba na r134
  • Poziom 10  
    "gdzie indziej" wygląda to tak ,że jak słyszą no frost to od razu do serwisu odsyłają albo próbują wcisnąć jakąś inną lodówkę. Serwis był i nadal lipa. Ja podejrzewam że to coś ze sterowaniem, bo jak lodówka zaczyna chłodzić to po około 3 godz. pokazuję temperaturę 13 stopni jak odłączę zasilenie na minutę to po włączeniu temperatura spada do 4 stopni i przez kilka dni jest ok, a później znów zamarzają te kanały którymi którymi dmuchane jest zimne powietrze z zamrażalnika. I wszystko od początku..
  • Specjalista AGD
    Jak chcesz aby Ci pomóc to zrób te zdjęcia oblodzonego parownika i kanałów dobrze byłoby i po rozmrożeniu.
  • Poziom 10  
    Przed rozmrożeniem wygląda tak:Lodówka SIEMENS KS36U20IE - problemy operacyjne.

Po rozmrożeniu tak:
    Lodówka SIEMENS KS36U20IE - problemy operacyjne.

Lód osadza się na dole chłodnicy, co widać na foto,tam są te kanały którymi dmuchane jest zimne powietrze-nie ma tam dojścia dlatego tylko takie foto.
    I zauważyłem że jak po rozmrożeniu włączę lodówkę to słychać trzaski jakby od naprężeń przez około 2 godz.
  • Specjalista AGD
    Na wygląd to mało czynnika w układzie lub może nie pracuje wentylator obiegu powietrza. Z czynnikiem to musi być fachowiec a wentylator sprawdzisz sam. Jeszcze dziwnie ukosem zawieszony parownik sprawdź czy wisi na swoich uchwytach.Prawa strona jakby za nisko.
  • Poziom 10  
    Wentylator sprawdzałem na krótko działa, jak włączę lodówkę to po około minucie sterowanie też go załącza.

A pod kątem bo go podniosłem żeby było widać, normalnie to jest jakieś 6cm niżej i tam gdzie jest on schowany to wszystko zawala się lodem i zapycha te kanały.

A jaki czynnik chłodzący do tej lodówki? I ile kosztuje ewentualne uzupełnienie? Kolo z serwisu powiedział tylko że ten czynnik jest bardzo drogi i uzupełnienie przekroczy wartość lodówki.
  • Specjalista AGD
    Popatrz na tabliczkę znamionową tam jest napisane R134a lub R600a.i jego ilość.
  • Poziom 10  
    Mam jeszcze jedno pytanie, bo ten kolo z serwisu powiedział ,że w tych lodówkach nie uzupełnia się czynnika, bo to i tak nic nie da. Zasugerował wymianę całego agregatu, bo stwierdził że jest już zużyty dlatego tak się dzieje z lodówką. Czy faktycznie tak jest? Dziękuję za wszelkie informacje.
  • Specjalista AGD
    Czynnika się nie uzupełnia jak instalacja jest szczelna. A jak jest nieszczelna to łata się dziurkę i napełnia ponownie czynnikiem chłodniczym. nie wiem jak można stwierdzić zużycie układu chłodniczego nie otwierając układu.