Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vitopend 100 WHOA raz jest iskra raz nie ma

Josse 21 Maj 2009 10:55 3195 23
  • #1 21 Maj 2009 10:55
    Josse
    Poziom 9  

Witam,

Czy któryś z was miał już taki objaw że po odkręceniu wody w kranie piec się uruchamiał i po sekundzie gasł płomień i stawała pompa, potem znowu uruchamiał pompe ale bez iskry i płomienia, więc nie grzał.

Nie ma na to reguły, raz tak mi robi a raz nie, nie sądzę że to problem z palnikiem, bo za pierwszym razem na tą chwilkę odpala bez problemu, hmm już sam nie wiem co to może być.

Najgorsze że nie mogę tego pokazać serwisantowi, bo oczywiście jak przyjdzie to piecyk będzie działał ok.

co robić ?

0 23
  • #2 21 Maj 2009 11:13
    serwisant73
    VIP Zasłużony dla elektroda

Wołaj śmiało serwisanta!On jest od znalezienia przyczyny,nawet na podstawie twojego opisu sytuacji.
    Proponuje sprawdzić na początek elektrody zapłonowe,oraz jonizacyjną.Od tego należy zacząć.

0
  • #3 21 Maj 2009 15:37
    wawrzeczko_t
    Specjalista - systemy grzewcze

Jeśli nie to co powyżej to może czujnik przepływu wody użytkowej lub zbyt słabe ciśnienie wody użytkowej na dopływie do kotła, ale to mniej prawdopodobne. Może też być czujnik temperatury c.w.u.

Sprawdź czy kocioł pracuje prawidłowo na potrzeby c.o.

0
  • #4 21 Maj 2009 15:42
    Josse
    Poziom 9  

na co pracuje elegancko, no przynajmniej pracował w sezonie zimowym, a gdzie jest ten czujnik przepływu wody użytkowej ?

0
  • #5 21 Maj 2009 15:43
    wawrzeczko_t

Josse napisał:
    na co pracuje elegancko, no przynajmniej pracował w sezonie zimowym

No to włącz teraz na c.o. i sprawdź. To ważne jest. A gdzie jest czujnik przepływu c.w.u. powiem może później :)

0
  • #6 21 Maj 2009 16:47
    dario0
    Poziom 15  

Zwróć uwagę czy zielona lampka przy pokrętle od ustawiania cwu świeci cały czas czy w tym momencie równierz gaśnie ?

Jeśli faktycznie po niemal sekundzie po zapaleniu gasnie i zatrzymuje się pompa to raczej będzie coś z regulatorem bo cokolwiek by nie było uszkodzone z elementów peryferyjnych pompa powinna pracować nadal, przynajmniej przez kilka minut (3:4).

0
  • #7 22 Maj 2009 12:11
    Josse
    Poziom 9  

no właśnie jak włączę to wszystko gra, po sekundzie lampka gaśnie i potem popma znowu zaczyna chodzić ale lampka się nie pali

0
  • #8 22 Maj 2009 12:27
    wawrzeczko_t

Powiedz - jest jakiś problem, żebyś sprawdził czy teraz kocioł dobrze pracuje na c.o. ?

PS: Wciąż wygląda mi to na ten czujnik przepływu.

0
  • #9 22 Maj 2009 13:16
    dario0
    Poziom 15  

Czujnik przepływu na 100%. Cena około 180zł.Ale często wystarczy przeczyścić.[mod="serwisant73"]

0
  • #10 24 Maj 2009 19:39
    Josse
    Poziom 9  

Sprawdzę co przy pierwszej okazji i napiszę.[mod="serwisant73"]

0
  • #11 25 Maj 2009 21:27
    Josse
    Poziom 9  

rzeczywiście, dzisiaj piec fiksował i włączyłem od razu co i było to samo, tzn nie odpalał, więc to nie dotyczy tylko cwu ale też i co.

No nic jutro spuszczam wodę i wyczyszczę ten czujnik (w instrukcji to jest chyba 'regulator ilości wody' ?), poza tym muszę jeszcze sprawdzić (przeczyścić) silniczek krokowy na zaworze trójdrożnym bo też zawodzi.

Po opracji dam znać czy pomogło, czy jednak czeka mnie zakup części :(

0
  • #12 25 Maj 2009 22:45
    mirrzo

Moderator na urlopie...

Wypucuj do błysku elektrodę jonizacyjną

0
  • #13 26 Maj 2009 07:23
    wawrzeczko_t

Jak na c.o. też fiksuje to czujnik przepływu c.w.u. należy zostawić w spokoju. Zrób (zleć) zwykłe okresowe czyszczenie i kontrolę kotła (przyda Ci się protokół z czyszczenia bo jak napisano w prawie budowlanym .... Przy okazji należałoby zlecić sprawdzenie szczelności instalacji wewnętrznej gazowej. )

0
  • #14 26 Maj 2009 07:35
    dario0
    Poziom 15  

Kolego cos nie do końca rzetelne obserwujesz swój kocioł i i informacje które nam podajesz są coś nie tak.
    Jeśli po odkręceniu wody (jak pisałeś ) kocioł się załaczy namoment a potem gaśnie i pomimo że woda się leje to kocioł nie pracuje i lampka zielona przy pokrętle cwu równierz gaśnie to jest to wina czujnika przepływu ,(no chyba ze padł regulator)i elektrody czy cały palnik maja tu guzik do tego,moze ich wogule nie byc a lampka musi swieci.Natomomiast jeśkli na CO równierz piec nie chce pracowac to znaczy że problemów jest więcej niz jeden albo jak pisałem jest to wina regulatora i nie ma innej mozliwośći zakładajac ze podane przez Ciebie informacje odnosnie zachowanie kotła sa zgodne.

0
  • #15 26 Maj 2009 11:04
    Josse
    Poziom 9  

dario0 napisał:
    Kolego cos nie do końca rzetelne obserwujesz swój kocioł i i informacje które nam podajesz są coś nie tak.
    Jeśli po odkręceniu wody (jak pisałeś ) kocioł się załaczy namoment a potem gaśnie i pomimo że woda się leje to kocioł nie pracuje i lampka zielona przy pokrętle cwu równierz gaśnie to jest to wina czujnika przepływu ,(no chyba ze padł regulator)i elektrody czy cały palnik maja tu guzik do tego,moze ich wogule nie byc a lampka musi swieci.Natomomiast jeśkli na CO równierz piec nie chce pracowac to znaczy że problemów jest więcej niz jeden albo jak pisałem jest to wina regulatora i nie ma innej mozliwośći zakładajac ze podane przez Ciebie informacje odnosnie zachowanie kotła sa zgodne.

Tak jak już wcześniej napisałem, jak włączę cwu albo co, pie uruchamia się, pali się lampka, po 1-2 sek lampka gaśnie i piec przestaje pracować (tak jakbym go wyłączył), po czym włącza się ponownie (jest hałas, jakby pracowała pompa), ale lampka się nie świeci. Trwa to ok 10-12 sek po czym ponownie piec przestaje pracować, lampka gaśnie, po 1-2 sek uruchamia się ponownie, lampka się zapala, i znowu po 1-2 sek piec przestaje pracować lampka gaśnie i tak w kółko.

Objaw powyżej opisany nie występuje ciągle, tylko od czasu do czasu mu się to zdaża, czasami chwilkę odczekam i potem już pracuje poprawnie.

0
  • Pomocny post
    #16 26 Maj 2009 11:55
    mirrzo

Moderator na urlopie...

mirrzo napisał:

0
  • #17 26 Maj 2009 12:58
    wawrzeczko_t

Tak jak napisał Pan mirrzo to pierwszy element który należy wykonać by podążać dalej. Jeśli tego nie zrobisz (lub nie zrobi tego serwisant) to zbędne nasze (przynajmniej moje) gadanie. Pozdrawiam :)

0
  • #18 26 Maj 2009 16:01
    dario0
    Poziom 15  

Piszemy tu o zielonej diodzie przy pokrętle do ustawiania temp.CWU o tą lapkę cały czas pytam.Jakim sposobem ona świeci kiedy właczysz CO ?
    Napewno o tej lampce piszesz ??!!

0
  • #19 26 Maj 2009 21:04
    Josse
    Poziom 9  

cwu ma swoją diodę a co swoją, pisząc o diodzie pisałem zawsze o odpowiedniej diodzie dla cwu albo co. Oczywiście że nie ma takiej sytuacji że przy uruchamianiu co pali się dioda od cwu :)

ok, to jutro przy okazji innych prac rozkręcę palnik i wyczyszczę diodę jonizującą i zapalającą.

Dzięki wielkie za podpowiedzi

ps. jak tak dalej pójdzie to zmienię zawód :)

0
  • #20 27 Maj 2009 06:45
    wawrzeczko_t

Nie rozkręcaj palnika ! Wystarczy, że odkręcisz przednią osłonę komory spalania. Tam są 3 "pręciki" (nie diody), które trzeba wyczyścić.

1
  • #22 27 Maj 2009 19:41
    Josse
    Poziom 9  

elektrody wyczyszczone (papierem ściernym), teraz czekam, jak znowu będzie fiksować to wtedy wezmę się za ten regulator przepływu

0
  • Pomocny post
    #23 27 Maj 2009 19:47
    wawrzeczko_t

Ale palnął ładnie VitopenDzik ?

0