logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Subwoofer do zwykłej wiezy

mulasty123 21 Maj 2009 10:59 3099 11
REKLAMA
  • #1 6556068
    mulasty123
    Poziom 12  
    Witam posiadam wieze firmy Yamaha. Wieza posiada standardowe podlaczenie dwoch glosnikow.
    Ze spalonego kina domowego zostal mi subwoofer ktory chcialbym podlaczyc do tej wiezy. Gdy podlaczam go do wiezy normalnie zamiast jednego z glosnikow nie dostaje niskich tonow tylko normalnie tak jak zwykly glosnik.
    W jaki sposob mam podlaczyc ten subwoofer jesli sie oczywiscie da. Jakis filtr czy cos? Prosze o pomoc

    p.s. jestem poczatkujacy
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #2 6556141
    Tomq
    Poziom 38  
    Ten subwoofer jest pasywny? Tzn nie idzie do niego kabel zasilajacy i nie ma zadnych wylacznikow z tylu?

    Ile ohmowa jest wieza? Powinno byc napisane z tylu przy wyjsciu na glosniki. To wazne bo jak zle podlaczysz to mozesz spalic wieze.

    Zreszta nie zaleca sie podlaczania subwoofera zamiast kolumny do wiezy jesli jest pasywny bo zawsze bedzie gral za cicho w stosunku do kolumn.
  • #3 6556357
    mulasty123
    Poziom 12  
    Subwoofer jest pasywny a wieza 4 ohm
  • #4 6556411
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • REKLAMA
  • #5 6556446
    przemo-lukas
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Maciek M. napisał:

    I ta wieża na pewno nie uciągnie tego subwoofera. Jest za słaba. Musiała by był na prawdę mocarna.


    Kolego, nie znamy modelu "wieży", ale i nie znamy parametrów subwoofera. Więc skąd ta hipoteza?

    Kolego, podaj dokładne modele urządzeń: Twojej "wieży" oraz "kina domowego", z którego pochodzi ten subwoofer.
  • #6 6556455
    mulasty123
    Poziom 12  
    yamaha 3153, ale nigdzie w necie nie znalazlem zadnego opisu i nawet zdjecia. A nie mozna w jakis sposob podlaczyc pod kolumne do tego zbudowac jakis wzmacniacz albo cos* zeby przechodzil przez niego tylko niskie tony a nie tak jak podlaczylem normalnie tak jak glosnik dzialal.

    Dodano po 1 [minuty]:

    Kino domowe firmy no name albo jakis inny badziew typu denver, clatronic albo inne cuda wianki na subwooferze nie ma zadnych parametrow tylko z tylu podlaczenia czerwone wejscie na sygnal i czarne na mase ( tak jak zwykly glosnik )

    Dodano po 1 [minuty]:

    Na wiezy jest napisane 48 watow, zas na glosnikach jest naklejka "
    50 wats"
  • #7 6556517
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #8 6556651
    przemo-lukas
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Maciek M. napisał:
    Widziałeś/słyszałeś kiedyś taką wieżę która ciągnie subwoofer od kina domowego ? A w kinie skoro autor tak twierdzi nie ma subwooferów na 6-calowych głośniczkach.

    W ogóle ciężko mi sobie wyobrazić wieżę (budowlę statyczną) "ciągnącą" jakikolwiek subwoofer. :idea: Proponuje przeczytać dokładnie regulamin tego forum.

    Natomiast jeśli chodzi o wzmacniacze w sprzęcie ogólnie nazywanym "wieżami" to i owszem, są systemy 2.1. :idea:
    Chociażby taka zabawka jak LG XD123 . Z całą pewnością poradziła by sobie z takim "subwooferem". :idea:
    mulasty123 napisał:

    Kino domowe firmy no name albo jakis inny badziew typu denver, clatronic albo inne cuda wianki na subwooferze nie ma zadnych parametrow tylko z tylu podlaczenia czerwone wejscie na sygnal i czarne na mase ( tak jak zwykly glosnik ).


    mulasty123
    jeśli Twoja wieża posiada wyjście słuchawkowe (bądź jakieś inne liniowe), to pod nie możesz podłączyć subwoofer aktywny. Możesz go zbudować samodzielnie lub kupić gotowy. Moim zdaniem mija się z celem robienie coś z głośnikiem pochodzącym ze sprzętu "firmy no name albo jakis inny badziew typu denver, clatronic albo inne cuda wianki".
    Pozdrawiam.
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #9 6557060
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • REKLAMA
  • #10 6557247
    Artur k.
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Kolego Maciek M. - pisze Kolega głupoty i jeszcze marudzi, że moderator się uczepił.
    mulasty123 napisał:
    Gdy podlaczam go do wiezy normalnie zamiast jednego z glosnikow nie dostaje niskich tonow tylko normalnie tak jak zwykly glosnik.

    To zdanie sugeruje iż subwoofer jest pasywny - gdyby był aktywny, to na pewno miałby wbudowany filtr niskich tonów.
    Poza tym dlaczego Kolega sugeruje, że wieża nie będzie w stanie "napędzić" subwoofera? Powiem tak - mało wież Kolega widział i jeszcze mniej subwooferów.

    Dopóki autor nie poda dokładnych informacji o posiadanym sprzęcie, to na jego pytanie odpowiedzieć się nie da, a już na pewno należy się wstrzymać jeśli kompletnie nie ma się wiedzy na dany temat.
  • #11 6557395
    parish
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Na chłopski rozum, po co chcesz podłączać jakiś śmietnik do wieży Yamahy? Przecież to kompletny bezsens. Chcesz popsuć sobie klasę tej firmy, czy jesteś wielbicielem basu? Jeśli to drugie, to proponuję zmienić sprzęt :idea:

    Wieża o której piszesz, to zapewne nie jest sprzęt do masażu nerek.

    Nie psuj dźwięku, którego nie słyszysz...

    Pozdrawiam.
  • #12 6593643
    piterek-23
    Poziom 33  
    Po prostu kup/zrób wzmacniacz z filtrem dolnoprzepustowym i podłącz poprzez sumator pod wyjścia głośnikowe w wieży.

    Zobacz TO
REKLAMA