Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zelmer 2010 Cobra - problem - jak rozebrac ?

Hannibal 09 Maj 2004 10:52 33994 6
  • #1 09 Maj 2004 10:52
    Hannibal
    Poziom 10  

Witam. Mam problem z rozebraniem odkurzacza Zelmer 2010 Cobra. Projektanci tak pomyslowo zaprojektowali obudowe, ze chba trzeba ja zaczarowac, zeby go rozebrac ;) Czy ktos pomoze? ;)
    pozdr.........jacek

4 6
  • #2 09 Maj 2004 12:59
    jmk
    Poziom 28  

Poszukaj zatrzasków przy klawiszach jakimś cienkim śrubokrętem ale po DOKŁADNYM obejrzeniu przy odpowiednim oświetleniu, są też wkręty do wykręcenia!!!!

2
  • #3 15 Maj 2004 20:32
    Osa_KK
    Poziom 1  

Jak Ci to jeszcze porzebne (albo może innym)
    Na początek na zatrzaskach dwie boczne osłony przy kółkach. Potem wyciągnąć klawisze (trochę popodwarzałem i jakoś wyszły). Pod klawiszami są dwie śrubki. Po ich odkręceniu można zdjąć (+ zatrzaski) pokrywę górną. Wtedy na 6 śrubkach pokrywa tylna i to już w zasadzie wszystko.

3
  • #4 30 Cze 2004 16:29
    Naprawa Sprzętu AGD
    Poziom 2  

najpierw trzeba zdjac oslone pomiedzy klawiszami a potem klawisze tam beda sruby a nastepinie gore odkurzacza

2
  • #5 04 Cze 2005 13:38
    jarosz8585
    Poziom 10  

Ja waszymi sposobami mocno zniszczyłem plastik, oto co trzeba zrobić:
    - wciskamy przciski od zwijacza i od stycznika - robi się szczelina między przyciskami, a klapka maskującą w której jest światełko
    - przez szczeline wprowadzamy cienki śróbokręt i popychamy leciutko zatrzaski - klapka sama odskakuje, bez wkładania większej siły
    - podwadzamy zawiaski przy przyciskach, od frontu, tz. od korpusu (broń boże od tyłu)
    Odkręcamy śróbki i ściągamy górna przykrywę, która jest na 4 zatrzaskach, po 2 na stronę ok. 3cm od rogów.
    -Odkręcamy śróbki tylnie(6) i ściągamy tylni panel

I WSZYSTKO

Pozdrawiam, i życzę miłej naprawy.

A jeszcze jedno, mi się kabel całyczas zwijał, trzebabyło prysnąć teflonkiem w popychacz i dziórkę popychacza, teraz śmiga elegancko.

Może ma ktoś patent na zwiększenie siły zwijacza??

2
  • #6 04 Cze 2005 22:39
    kwiatekj
    Poziom 14  

Wyjmij zwijacz rozwiń i nawiń ręcznie na szpule 4 obroty 3 krople oleju wazelinowego na sprężynę i zwija jak trzeba

2
  • #7 18 Lut 2006 23:15
    zalcdar
    Poziom 10  

Chciałbym tylko dodać do fajnego opisu Jarosz8585, iż klapka z "światełkiem" ma w sumie 6 zatrzasków, dwa od przodu, 2 z tyłu ( te tylne podważamy od strony żebrowanej tylnej osłony) no i po jednym z każdego boku. Miałem z tymi ostatnimi dużo problemów ale wyprofilowałem sobie twardy, złamany w pół drut (podobnie jak grot do lutownicy) na kształt litery L tak by łatwo weszła pod ową klapkę maskującą z „światełkiem” i faktycznie przy tych tylnych już odpiętych zaczepach klapeczka zaczęła fajnie wychodzić.

2