Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Antena siatkowa - TVN problem

elektryk? 21 Maj 2009 14:27 1238 3
  • #1 21 Maj 2009 14:27
    elektryk?
    Poziom 9  

Witam, z góry przepraszam jak wybrałem zły dział (wtedy proszę o przeniesienie do odpowiedniego).

Problem jest następujący: mam antenę siatkową na dachu i TVP1 TVP2 POLSAT odbierają idealnie a na TVN od grudnia są poziome biale paski tak co 1-2 cm.
    Problem leży w antenie na 100%
    Dziwna sytuacja ponieważ polsat i tvn są nadawane ze stalowej woli z tego samego miejsca, o takiej samej mocy i tej samej polaryzacji.

Co poradzić? spróbować zamontować jakiś wzmacniacz sygnału (do-puszkowy) ?
    Czy np. może być to wina symetryzatora? ale tak jak mówię wszystkie 3 prócz TVN odbierają idealnie.

Pozdrawiam :turn-l:

0 3
  • #2 21 Maj 2009 15:55
    kajron
    Poziom 29  

Jakiś sygnał sie prawdopodobnie nakłada na częstotliwość tvn z jakiegoś sąsiedniego kanału . Czy u sąsiadów też takie coś występuje ? .Jeśli nie to sprawa jakiejś modulacji pasożytniczej u ciebie zobacz połączenia ,płytkę wzmacniacza może zalana lub zasilacz . Ja osobiście jestem wrogiem takich anten bo to badziew , układ anten na bazie poczciwe yagi zsumowane to jest to

0
  • #3 21 Maj 2009 16:01
    elektryk?
    Poziom 9  

zapytam się jak u sąsiadów i dam znać, prawdopodobieństwo że jest zalewana jak pada deszcz to praktycznie 100% bo ta puszka(plastikowa) nie była ruszana od lat, a jak wiadomo warunki atmosferyczne wykańczają z czasem plastik.
    No ale właśnie ciekawi mnie sprawa ze tylko tvn źle odbiera.
    Rozumie, że anteny siatkowe są nie najlepsze, ale po:
    1. mieszkam blisko nadajnika ~20 km i do grudnia było wszystko w porządku.
    2. nie oglądam telewizji często, ale znów jak chcę oglądnąć to chciałbym aby ta jakość była dobra :)

sprawdzę jeszcze zasilacz i dam znać :)

edit: to nie wina zasilacza.

0
  • #4 22 Maj 2009 15:00
    ceber1
    Poziom 14  

Przy antenach siatkowych problemem może być nawet miejsce umocowania anteny

0